Camcı, Zafer Bayramını kutladı

AK Partili Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Camcı mesajında, “Türkiye, bugün bölgesinin üstün bir gücü, istikrar unsuru ve mazlum milletlerin umudu olarak bölgesel ve küresel barışa da değerli katkılar sağlamaktadır” dedi.

Camcı, Zafer Bayramını kutladı Güncel

AK Partili Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. 30 Ağustos'ta cumhuriyetimizin temellerinin atıldığını ifade eden Camcı, “Tarih boyunca birlik ve beraberliğimizi yıkmaya tevessül eden her türlü girişimi, her türlü saldırıyı boşa çıkaran aziz milletimiz, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da elde ettiği büyük zaferle birlikte ayrılmaz bir bütün olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlık ettiği büyük taarruz neticesinde işgal altındaki vatan topraklarımız düşmandan bütünüyle arındırılmış ve İstiklal Savaşımız hak ettiği büyük zaferle taçlanmıştır. 30 Ağustos'ta elde edilen bu destansı zaferle birlikte, hepimizin ortak mirası olan Cumhuriyetimizin temelleri de atılmıştır” dedi. 

“Çok daha aydınlık bir geleceğe kavuşacağız”

Türkiye Cumhuriyeti, milletiyle bölünmez bir bütün olduğunu kaydeden Camcı, “Bugün, bizlere düşen, bütün imkansızlıklara, bütün yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurduğumuz Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhu içinde daha da yüceltmek, daha da güçlendirmek olmalıdır. Çok şükür ki, bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan Cumhuriyetimiz, aziz milletimizin azmi ve gayreti sayesinde her geçen gün daha da kalkınmakta, daha da güçlenmekte, muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma yolunda kararlı ve emin adımlarla ilerlemektedir. Barış içinde bir arada yaşama tecrübesini ve eşitlik ilkesini Cumhuriyetini demokrasiyle taçlandırarak gösteren Türkiye, bugün bölgesinin üstün bir gücü, istikrar unsuru ve mazlum milletlerin umudu olarak bölgesel ve küresel barışa da değerli katkılar sağlamaktadır. İnanıyorum ki; Türkiye Cumhuriyeti, milletiyle bölünmez bir bütün olarak, bugün kardeşliğimize kasteden terör, ekonomi üzerinden yapılan saldırılar ve benzeri tüm tehditlerin üstesinden gelecek, çok daha parlak, çok daha aydınlık bir geleceğe kavuşacaktır” şeklinde konuştu.

“Milletimizin Zafer Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum”

Türk milletinin Zafer Bayramı'nı en içten duygularıyla kutladığını dile getiren Camcı, “Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşı'nın tüm kahramanlarını, dünden bugüne tüm şehitleri, gazileri rahmet ve şükranla anarken aynı şekilde, bugün, yurt içinde teröre karşı üstün bir mücadele yürüten, bölgesel ve küresel barışın tesisi için yurt dışında görev üstlenen Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarına da şükranlarımı sunuyorum. Büyük Zafer'in 96. yılı münasebetiyle milletimizin Zafer Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyor, bütün hemşerilerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum” ifadelerinde bulundu.

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam