Hangişi: “Türk milleti, asla karanlığa teslim olmayacak”

Türk Eğitim-Sen Bartın Şube Başkanı Sezai Hangişi, 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yılı dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Türk milletinin şanlı tarihi boyunca köle olmayı reddettiğini ifade eden Hangişi, “Ömrünü hürriyete adamış necip Türk milleti, asla karanlığa teslim olmayacak, bundan 96 yıl önceki ruhla her türlü kirli oyunu bozacaktır” dedi.

Hangişi: “Türk milleti, asla karanlığa teslim olmayacak” Güncel

Türk Eğitim-Sen Bartın Şube Başkanı Sezai Hangişi, 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yılı  dolayısıyla basın açıklaması yaptı. 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yılını gururla kutladığımızı ifade eden Hangişi, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ıncı yıldönümünü gururla kutluyoruz. Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi Türk milletinin kurtuluş mücadelesini zaferle taçlandırdığı bir destandır. 26 Ağustos 1071’de Malazgirt Zaferi ile Anadolu topraklarına Türk mührü vuran ecdadımız, 30 Ağustos 1922 tarihinde Ulu Önder Atatürk komutasında eşsiz bir zafere imza atarak, bu mührü daha da sağlamlaştırdı. Atatürk’ün emriyle 26 Ağustos sabahında Afyon Kocatepe’de başlayan ve 30 Ağustos’ta zaferle perçinlenen Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Türk milletinin boynuna geçirilmek istenen ilmeğin söküp atıldığı bir zaferin adı oldu” dedi.

“Türk milleti şanlı tarihi boyunca köle olmayı reddetmiştir”

Türk milletinin şanlı tarihi boyunca köle olmayı reddettiğini belirten Hangişi, “Bu zafer ki, işgalci devletlere, cesaretin, bağımsızlığa inancın, ata yurdunu sahiplenmenin, milli iradenin karşısında hiçbir gücün duramayacağını da göstermiştir. Türk milleti şanlı tarihi boyunca köle olmayı reddetmiş; sömürünün, esaretin karşısında çelik zırh gibi durmuştur. İmkânsızlıklara, teçhizat eksikliğine, yokluğa rağmen dünyanın en güçlü, en donanımlı, sayı olarak en üstün ordularına meydan okuyan askerlerimiz ve Türk milleti, millet olmanın ne demek olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Düşman postallarını Çanakkale’de geri püskürten, Sakarya’da dize getiren, İnönü Savaşları ile bozguna uğratan, Dumlupınar’da emperyalistlere geçit vermeyen, nihayetinde 9 Eylül’de İzmir’de denize döken kahraman Türk milleti, tüm mazlum, ezilen ve sömürülen milletlere de umut olmuştur” şeklinde konuştu.

“Necip Türk milleti, asla karanlığa teslim olmayacak”

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kolay kurulmadığını vurgulayan Sezai Hangişi, “Kolay kurulmadı bu devlet. Kolay vatan yapılmadı bu topraklar. Dolayısıyla yegâne varlığımız olan topraklarımıza istilacıların çöreklenmemesi, ebediyen hür yaşamak, Ulu Önder Atatürk’ün mirasına sahip çıkmak için tek beden, tek yürek olmalı; Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa eden nesiller yetiştirmeye devam etmeliyiz. Birliğimizin, dirliğimizin daim olması, bazı güruhların müstemleke devleti oluşturma gayretlerini boşa çıkaracaktır. Ömrünü hürriyete adamış necip Türk milleti, asla karanlığa teslim olmayacak, bundan 96 yıl önceki ruhla her türlü kirli oyunu bozacaktır. Bu vesile ile kutlu mücadelemizdeki en önemli kilometre taşlarından birisi olan 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimizle kutlar; başta ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun!” ifadelerinde bulundu.

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam