30 AĞUSTOS ZAFERİNİN 96. YILI YARIN KUTLANACAK

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Türk milletinin Başkomutanlık Meydan Muharebesini kazandığı ve Anadolu’nun düşman işgalinden kurtulduğu gün olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ıncı yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da yarın bir dizi törenle kutlanacak. Tören programları gün içerisinde Valilik binasında gerçekleşecek ve günün akşamında Valilik Binasın Camlı Salonda resepsiyon düzenlenecek.

30 AĞUSTOS ZAFERİNİN 96. YILI  YARIN KUTLANACAK Güncel

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ıncı yıl dönümü kutlamaları için Bartın’da hazırlıklar başladı. Bartın’da gerçekleşecek kutlama programının detayları da belli oldu. Türk tarihinin kıvanç dolu dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zaferi’nin 96. Yıldönümü kapsamında düzenlenen tören programı Valilik Binası önünde gerçekleşecek. İlk olarak saat 10:00’da Valilik Önünde Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirilecek. Program dahilinde saat 10:15’te Bartın Valisi Nusret Dirim beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı ile birlikte Valilik makamında tebrikatı kabul edecek.

Akşam resepsiyon verilecek

Kutlama töreni programının başlama saati ise 10:45 olacak. Vali Dirim beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı ile birlikte tören birlikleri ve halkın bayramını kutlayacak. İstiklal Marşı ile Bayrağımızın göndere çekilmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak. Şiirlerin okunması ve folklor gösterileri ile devam edecek program tören birliklerinin geçişi ile sona erecek. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ıncı yıl dönümü kutlamaları kapsamında 30 Ağustos gününün akşamı Bartın Valisi Nusret Dirim ve Bayan Dirim’in ev sahipliğinde Valilik Binası Camlı Salonda resepsiyon verilecek. Resepsiyon saat 20:00’da başlayacak.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam