Bankoğlu, bayramı yoğun geçirdi

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Kurban Bayramı’nı yoğun bir tempoda geçirdi. Bankoğlu, Bartın Valiliğindeki bayramlaşma programı başta olmak üzere Ulus, Amasra ve Kurucaşile İlçeleri ile Kozcağız, Hansakadı Beldesi ve köylerdeki vatandaşlarla da bayramlaştı.

Bankoğlu, bayramı yoğun geçirdi Güncel

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Kurban Bayramı’nı yoğun bir tempoda geçirdi. İlk olarak Valilik, Garnizon, Jandarma, Emniyet Müdürlüğü mensupları ile bayramlaşan Bankoğlu daha sonra parti binasında düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Milletvekili Bankoğlu, partideki bayramlaşmanın ardından merkeze bağlı köylerde bayram ziyaretleri yaptı. Belediye Meclis üyeleri Kemal Çubukcuoğlu ile Hüseyin Bankoğlu ile Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Hakem Çetin ve eski İl Başkanı Mehmet Yıldırmak’ın da yer aldığı ziyaretlerde vatandaşların bayramlarını kutlayan Milletvekili Bankoğlu, Bartın’ın fındık üretim alanlarında olan Gürgenpınarı, Güzelcehisar ve Karasu köylerinde de vatandaşların sorunlarını dinledi.

“Köylülerimizin feryadı bir kez daha yükseldi”

Milletvekili Bankoğlu burada yaptığı konuşmada, “Dünya fındık üretiminin yüzde 85’i Türkiye’de yapılmaktadır. Gürgenpınarı, Güzelcehisar ve Karasu köylerimiz de bizim fındık depolarımızdır. Bayram ziyaretlerimizde köylülerimizin feryadı bir kez daha yükselmiştir. 400 bin üreticisini daima üzen, beklentiyi karşılamaktan uzak fiyat politikalarıyla üreticinin değil patronların kazanmasına yönelik bu düzen çökmüştür. Ordu’dan Giresun’a yaptığımız “Büyük Fındık Yürüyüşü” hükümetin, köylülerimizin sıkıntısını görmezden geldiğinin göstergesidir” dedi.

“İnsanlar tedirgin”

Milletvekili Bankoğlu’nun bayram ziyaretleri Ulus ilçesi ile devam etti. Ulus ilçesi, Abdipaşa ve beldesi ve köylerde vatandaşların bayramlarını kutlayan Milletvekili Bankoğlu, Kurban Bayramı’nın birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmesini temenni etti. Ülkenin acilen barış ve huzura ihtiyacı olduğunu vurgulayan Milletvekili Bankoğlu, ülkede özellikle son haftalarda yaşanan ekonomik sorunlar yüzünden insanların tedirgin olduğunu, bu konuda da gerekli önlemlerin bir an önce alınması gerektiğini kaydetti.

“Hepimizin kalbi Bartın için atıyor”

Ziyaretlerine Amasra, Kurucaşile ve Kozcağız ve Hasankadı’yı da dahil eden Milletvekili Bankoğlu, “Hemşerilerimiz bayram şekerlerini, demli çaylarını bizlerle paylaştılar. Hepimizin kalbi güzel vatanımız, güzel Bartın’ımız için çarpıyor. Bunun yanında sadece hemşerilerimizle değil, tatilini saklı cennetimizde geçirmeye gelen yurttaşlarımızla bayramlaştık. Yurttaşlarımız arıtma tesisi çalışmalarındaki aksaklığın, bu güzelliğe gölge düşürdüğünden şikayet ettiler. Yetkililere acil çözüm beklendiğini ilettik” şeklinde konuştu.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam