Bayramınız kutlu olsun

Tüm İslam alemi gibi Bartın halkı da Kurban Bayramı’nı kutlamaya hazırlanıyor. Vatandaşlar, bayram hazırlıklarına bugün de devam ederken il protokolü de yarın halkla bayramlaşacak. Valilik Camlı Salonda yapılacak bayramlaşmada Bartın Valisi Nusret Dirim başta olmak üzere il protokolü yer alacak. Bayramlaşma 14.00’da başlayacak.

Bayramınız kutlu olsun Güncel

Tüm İslam alemi gibi Bartın halkı da Kurban Bayramı’nı kutlamaya hazırlanıyor. Vatandaşlar, bayram hazırlıklarına bugün de devam ederken il protokolü de yarın halkla bayramlaşacak.  Ancak bayramlaşma öncesinde  protokol, Bartın Valisi Nusret Dirim başta olmak üzere şehitliği ziyaret edecek. 09.30’da yapılacak şehitlik ziyaretinde tüm şehitlerimiz için dualar okunacak. Ziyaret sonrasında ise protokol 75. Yıl Huzurevini ziyaret ederek huzurevi sakinlerinin bayramını kutlayacak.

Protokol bayramın birinci günü halkla bayramlaşacak 

Protokol yarın yani bayramın birinci günü halkla  Valilik Camlı Salonda yapılacak bayramlaşma programı 14.00’da başlayacak programa kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, daire amirleri, memurlar ve vatandaşlar katılacak.

Askeri erkanla da bayramlaşılacak

Bartın Valiliğindeki bayramlaşmanın ardından protokol askeri erkanla da bayramlaşacak. 14:30’da TSK-Garnizon Komutanlığı personeli ile Subay Gazinosunda bayramlaşacak olan protokol,
15.00’da İl Jandarma Komutanlığında personel ile bir araya gelecek. Protokol son olarak 15:30’da İl Emniyet Müdürlüğü personeli ile Polis Misafirevinde bayramlaşacak.

Bayram alışverişi tam gaz

Diğer taraftan vatandaşlar bayram hazırlıklarına bugün de devam ediyor.  Bayram alışverişinin bu akşam geç saatlere kadar devam etmesi beklenirken şehir merkezindeki esnaf ta gece geç saatlerde kepenk kapatacak.

Bayram tatilinin gözdesi yine Amasra

Berberler de diğer esnaflar gibi bugün fazla mesai yapacağı benziyor. Bayrama bakımlı girmek isteyen kadınların kuaförlerdeki yerini çoktan alırken erkekler de berbere gitmeyi es geçmiyor. Bayram tatilini Bartın’ın gözde turistik ilçesi Amasra’da değerlendirmek isteyen vatandaşlar ilçedeki otel ve pansiyonlarda rezervasyonlarını çoktan yapmış durumda.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam