Hastane faresi yakalandı

Bartın Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, koltuk deneği ile hasta kılığına girerek Bartın Devlet Hastanesinde kemoterapi bölümü başta olmak üzere hastane personeli ve hastalarının telefonlarını çalan bir kişiyi Karabük’te kıskıvrak yakaladı.

Hastane faresi yakalandı Güncel

Edinilen bilgiye göre, hastanede hasta, doktor ve hemşirelerin odalarda şarja takılı ya da masa üzerinde bulunan cep telefonlarının çalınması üzerine güvenlik kameraları izleyen ekipler, kendisine hasta süsü vererek koltuk değneği ile dolaşan ve hastaneye giriş kaydı olmayan 55 yaşlarındaki şüpheliyi tespit etti.

Koltuk değneğiyle hasta numarası

Numaradan koltuk değneği ile hasta gibi davranarak hasta, doktor ve hemşire odalarına girip çıktığı saptanan şüpheli şahsın daha önceki aylarda ‘hırsızlık’, ‘dolandırıcılık’, ‘mala zarar verme’, ‘güveni kötüye kullanma’, ‘tehdit, kasten yaralama’, ‘görevli memura mukavemet’ ve ‘yangın çıkarma’ suçlarından Asayiş Şube Müdürlüğünce bilinen M.H isimli şahıs olduğu belirlendi.

Telefonlar sahiplerine teslim edildi

Hastanede hırsızlık yaptığı tespit edilen M.H’nin arabayla Karabük’e doğru gittiğini saptayan polis, şüpheliyi Karabük’te yakaladı. M.H’nin hastanelerden çaldığı telefonları sattığını öğrenen polis, telefonları satıldıkları bayilerden alarak asıl sahipleri olan hasta, doktor ve hemşirelere teslim  etti.

Aile boyu hırsızlık

Eşi ve çocuklarının da hırsızlıklarla alakalı cezaevinde oldukları belirlenen M.H’nin tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenilirken hastane özel güvenlik görevlilerin de bu tür konularla alakalı olarak daha duyarlı ve dikkatli olmaları konusunda uyarıldığı ifade edildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam