TUNÇ’TAN BARTIN’A YENİ YURT MÜJDESİ!

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında açılacak olan ve son rötuşları yapılan 2 bin 500 kişilik kız öğrenci yurdunu inceledi. İncelemede Bartın Üniversitesi kampüsüne yapılan bin kişilik yurt inşaatının da devam ettiğini ifade eden Tunç, bunların dışında 3 bin kişilik erkek öğrenci yurdunun daha yapılacağının müjdesini verdi. KYK-özel sektör işbirliği çerçevesinde yapılacak olan yurt Kutluzbeyyazıcılar’a inşa edilecek. Bu yurdun bitimiyle de Bartın’da toplam yurt kapasitesi 9 bine yükselecek.

TUNÇ’TAN BARTIN’A YENİ YURT MÜJDESİ! Güncel

3 bin kişilik erkek yurdu yapılacak

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartın KYK İl Müdürü Zafer Çakan ile birlikte Bartın Merkez Tuzcular’da son rötuşları yapılan 2 bin 500 kişilik Kız Yurdunda incelmelerde bulundu. KYK-özel sektör işbirliği çerçevesinde yapılan kız öğrenci yurdunu inceleyen Tunç, Bartın’a yeni bir yurt müjdesi daha verdi. Şuanda Bartın Üniversitesi Kampüsündeki bin kişilik öğrenci yurdu inşaatının devam ettiğini ifade eden Tunç, yine KYK-özel sektör işbirliği çerçevesinde 3 bin kişilik daha erkek öğrenci yurdu yapılacağını söyledi. KYK ile ön protokolü gerçekleştirilen yurdun Kutluzbeyyazıcılar’a yapılacağı öğrenilirken yurt inşası bittiğinde KYK’ya devredilecek.

Kapasite 9 bine yükselecek

3 bin kişilik yurt inşaatının tamamlanmasıyla Bartın’da toplam yurt kapasitesi 9 bine yükselecek kaydeden Yılmaz Tunç, “Bartın’da Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu’nun yatak kapasitesi 2329, KYK ile protokol çerçevesinde inşaatı tamamlanmak üzere olan 2 bin 500 kişilik öğrenci yurdu önümüzdeki eğitim-öğretim yılında hizmete girecek ve yurt kapasitemiz 4829’a yükselecek. Üniversite kampüs alanında inşaatı devam eden yeni 1000 kişilik yurt ile birlikte kapasite 5829’a yükselecek. Önümüzdeki günlerde 3000 kişilik erkek öğrenci yurdunun da inşaatı başlıyor, böylece toplam kapasite 9000’e yükselecek” ifadelerinde bulundu.

Rektörlük binası inşaatı devam ediyor

 Milletvekili Tunç, Bartın Üniversitesi’nin her geçen gün büyüdüğünü, yeni kampüs alanındaki fakülte ve diğer sosyal tesis binalarının inşaatlarının yapım sürecinin devam ettiğini, Kütüphane binası, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu binalarının da tamamlanmak üzere olduğunu, Öğrenci yaşam merkezi ve Rektörlük binasının da ihalesinin yapıldığını,  inşaat çalışmalarına başlandığını belirtti. Tunç, gelişen ve sürekli öğrenci sayısı artan Bartın Üniversitesi öğrencilerinin barınma ihtiyacına önem verdiklerini belirterek, yeni inşa edilecek olan yurtlarla birlikte bu ihtiyacın giderilmiş olacağını söyledi.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam