Kurucaşile Müftüsü ilk resmi nikâhı kıydı

Müftülere resmi nikah kıyma yetkisi verilmesinin ardından Kurucaşile’de İlçe Müftüsü Recep Şahan ilk resmi nikahı kıydı. Hayriye Bilgiç ile Şevket Bilgiç çifti, Müftü Şahan’ın kıydığı nikahla dünya evine girdi.

Kurucaşile Müftüsü ilk resmi nikâhı kıydı Güncel

Kurucaşile’de ilk kez bir müftünün kıydığı resmi nikah merasimine Müftü Recep Şahan besmele ile başladı.  Müftü Şahan daha sonra gelin Hayriye Bilgiç ile damat Şevket Bilgiç’e şahitler huzurunda evlenme beyanlarını sordu.  Gelin ve damadın “Evet” demeleri ve şahitlerin de nikah akdine şahitliklerinden sonra imzalar atıldı.  Ardından müftü Recep Şahan  evlenme cüzdanını geline vererek çiftlere mutluluklar diledi. Kurucaşile Kaymakamlığı salonunda düzenlenen nikah töreni Kur’an tilaveti ve ardından yapılan nikah duası ile sona erdi.

“Artık kısa sürede  tüm nikah işlemleri hallediliyor”

Müftü Şahan tören sonrası yaptığı açıklamada, “Yasaların bize verdiği yetki ile ilk resmi nikahımızı kıydık. Bundan önce sadece dini nikah kıyabiliyorduk. Bu yeni düzenleme ile artık tek tören ile kısa sürede  tüm nikah işlemleri hallediliyor. Böylece vatandaşa da kolaylık sağlamış oluyoruz. Çiftlerimiz bir ömür mutluluklar diliyoruz” dedi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam