Sahte hocayı polis çarptı

Bartın Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, Bartın’da kendini hoca olarak tanıtarak özellikle kadınlar arasında nam salan ve kadın mağdurların dini duygularını istismar eden sahte hocayı yazdığı muskalarla birlikte suçüstü yakalandı.

Sahte hocayı polis çarptı Güncel

Edinilen bilgiye göre,  R.K isimli sahte hoca, Kırtepe mahallesinde bulunan parkta, kadın müşterisi ile buluştuğu sırada mağdur kadına bir şeyler yazarak verdiği esnada suçüstü yakalandı. Osmanlıca ve Arapça benzeri yazıların olduğu kâğıtlara el koyan polislere, mağdur kadının  “Aman çarpılmayın” dediği öğrenildi.

Mağdur kadın “Aman çarpılmayın” dedi

Mağdur olan kadının, kaynanasının kendisi ile yaşlılığının da verdiği huysuzluk ile kötü konuştuğunu, tatlı dilli olması için kendisini hoca olarak tanıtan kişiye gittiğini söyledi. Sahte hocanın ise buna karşılık

Hocadan kadına “tatlı dil” vaadi

2 muska yazdığı, birinci kağıdı bal veya reçel ile ıslatarak kaynanasına yedirmesi gerektiğini,  ikinci yazılı kağıdı da sürahi içine koyarak üç gün süreyle kaynanasına içirmesi gerektiğini söylediği öğrenildi. Sahte hocanın aynı zamanda mağdur kadına böylelikle kaynanasıyla iyi geçineceklerini ve kaynanasının tatlı dilli olacağını vaat ettiği ifade edildi.

Daha önce cezaevinde yatmış

Asayiş ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanan şüpheli sahte hoca R.K.’nın daha önce de tekke ve zaviyelerle türbelerin ve birtakım unvanların men ve ilgasına muhalefetten cezaevinde yattığı, ayrıca sahte imam nikahı kıymak ve insanların dini duyguları ile oynamaktan adli makamlarca işlem gördüğü tespit edildi. Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen sahte hocamım adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı öğrenildi.

Büyü 7 büyük günahtan biri

İl Müftüsü Mahmut Gündüz ise sihrin ve büyünün 7 büyük günahtan birisi olduğunu belirterek  vatandaşları  uyardı. Bu tarz şeylerin temelinde menfaat ve para olduğunu kaydeden Gündüz, “Kur’an da da atıf yapılıyor, Sihir yok demek doğru değil, Sihir diye bir şey var. Allah, ‘Felak ve Nas’ sürelerinde bu tür şeyler yaşandığında Allah’a sığınmamızı istiyor. Yapılan bu büyüler çok büyük günahlar arasında, inanların da büyük günah işlediği hadislerde geçiyor. Sihrin dışında birde böyle gelecekten haber veren, hastalıklara şifa olduğunu iddia eden bir kısım insanlar var. Bunların temelinde menfaat var, para var. İnsanların bu tür şeylere itibar etmemelerini önemsiyorum. İmanı sağlam olanlar böyle bir şeye itibar etmiyorlar. Sıkıntılı vatandaşlar yardımı Allah’tan istesinler” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam