(SULH HUKUK MAH.)

ilan

 (SULH HUKUK MAH.) Resmi İlanlar

İLAN
T.C.
BARTIN 
 (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
 2018/12 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri  :Bartın ili Merkez İlçe Gölbucağı Mahallesinde Ada No:508, Parsel No:286’da kayıtlı pay /payda, -/2/-(Bağ.Böl.No:5)’de kayıtlı kat mülkiyetli konut cinsinden taşınmaz
(Bilirkişi raporuna göre dairenin şehir merkezine 1000 metre, valilik ve belediye binalarına 950 metre mesafede, çevresinde konut amaçlı yapılaşma olduğu, yakınında Adliye inşaatı binası olduğu, her türlü alt yapı hizmetlerinden faydalanıldığı, taşınmaz ana yapısının 4 katlı olup, betonerme karkas sisteminde inşa edildiği, çatının ahşap ve kiremit örtülü, merdivenlerinin mermer kaplı, su, pis su, elektrik, doğalgaz, kalorifer tesisatının olduğu, takribi 1-5 yıl olduğu, dairenin 2. Katta 5. Nolu bağımsız bölüm olup, brüt alanının 108 M2. Olduğu, 1 adet balkon olduğu döşemelerin ıslak mekanlarda seramik odalarda laminat parke kaplı, banyo, wc, duş bölümünde seramik kaplı, kapı doğramalarının ahşap, pencere doğramalarının PVC olup, çift camlı III.B sınıfı yapı olduğu bildirilmiştir.)
Arsa Payı            :100/780
Kıymeti            :210.000,00 TL
KDV Oranı:%1
Kaydındaki Şerhler          : Kaydındaki gibi
1.Satış Günü                : 20/09 /2018 günü 10:00 - 10:15 arası 
2.Satış Günü                : 15/10/2018 günü 10:00 - 10:15 arası
Satış Yeri                     : BARTIN ADLİYESİ MÜZAYEDE ODASI
Satış şartları :
    1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi rehinli alacaklardan sonra gelir.)
    3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
    6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2018
                                                                            BV:2018/254
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam