Ulus, ilçe oluşunun 74. yılını kutladı

1944 yılında kurulan Ulus İlçesi, ilçe oluşunun 74. yılını kutladı. Ulus Belediyesi tarafından düzenlenen kutlama ekinliklerinde ünlü sanatçı Hasan Yılmaz sahne alırken etkinliklere katılan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Ulus ilçemize çok önemli yatırımlar kazandırdık, AK Parti hükümetlerinin avantajlarını ilçemize yaşatarak hükümet-belediye uyumunun en güzel örneğini gösterdik” dedi.

Ulus, ilçe oluşunun 74. yılını kutladı Güncel

1944 yılında kurulan Ulus İlçesi, ilçe oluşunun 74. yılını kutladı. Ulus Belediyesi tarafından Pazaryeri Meydanında düzenlenen kutlama etkinliklerine AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus Kaymakamı Recep Hasar, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun ve AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı da katıldı. Ulusluların gönüllerince eğlendiği gecede konuşan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Ülkemizin gelişmesini kalkınmasını istemeyen içte ve dıştaki şer odaklarına fırsat vermeden birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Tunç: “Hükümet-belediye uyumunun en güzel örneğini gösterdik”

Ulus’a kuruluşundan bu yana hizmet eden herkese teşekkür eden Tunç, “Bu güzel organizasyondan dolayı Ulus Kaymakamımız Recep Hasar’a, Ulus Belediye Başkanımız Hasan Hüseyin Uzun ve ekibine teşekkür ediyorum. Bizler de Ulus ilçemize çok önemli yatırımlar kazandırdık, AK Parti hükümetlerinin avantajlarını ilçemize yaşatarak hükümet-belediye uyumunun en güzel örneğini gösterdik. Ulus ilçemizde gerçekleştirdiğimiz yatırımlara destek olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a be Bakanlarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Hiç durmadan çalışacağız”

Ulus’a daha güzel eserler üretmenin gayreti içerisinde hiç durmadan çalışacaklarını kaydeden Tunç, “İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız ve ilçe ve il yöneticilerinizle birlikte daha güzel eserler üretmenin gayreti içerisinde hiç durmadan çalışacağız. Ülkemizin gelişmesini, kalkınmasını istemeyen içte ve dıştaki şer odaklarına fırsat vermeden birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmeye devam edeceğiz, bu akşam ki büyük katılım Ulus’un birlik ve beraberliğinin ne kadar güçlü olduğunu, dayanışmasının ne kadar sarsılmaz olduğunu bizlere gösteriyor. Allah birliğimizi, dirliğimizi ve huzurumuzu bozmaya çalışanlara fırsat vermesin” ifadelerinde bulundu. 

Hasar: “Ulus gelişmeye devam ediyor”

Ulus Kaymakamı Recep Hasar da konuşmasında Ulus’un gelişmeye devam ettiğini belirterek “İlçemiz köklü bir ilçe. Devlet ve millet kaynaşmasının fazlasıyla yerleştiği ve bunu her manada hissettiğimiz bir ilçe. İlçemiz 1944 yılında kuruldu. Şuanda da kuruluşunun 74. yılını kutluyoruz. Bu ilçede görev yapmaktan da çok büyük mutluluk duyuyorum. İlçemiz gelişimine devam ediyor. İlçemize yapılan yatırımlar her geçen gün artıyor ve Ulus Belediyemiz de sosyal ve kültürel etkinlikleri ilçemizde fazlasıyla yerine getiriyor. Sizler güldükçe, huzurlu ve mutlu oldukça emin olun biz de sizler kadar huzurlu ve mutlu oluyoruz. Bu gecenin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Belediye Başkanımıza ve onun çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Uzun’dan teşekkür 

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun  ise “İlçe oluşumuzun 74.yılı kapsamında belediye başkanlığımızın düzenlediği etkinlik programına katılan birbirinden değerli sanatçılarımıza kıymetli ulus halkına gurbetten sılaya misafirlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Emeği geçen belediye personelimize, ses ve ışık ekibi ritim 74 ailesine teşekkürü borç biliriz” ifadeleriyle etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Uluslar Hasan Yılmaz’la coştu

74. yıl etkinlikleri kapsamında  Ulus Belediyesi Spor Merkezi sporcuları bir gösteri de yaparken Uluslular sanatçı Teksin Dede ile Hasan Yılmaz’ın konseri ile gecenin ilerleyen saatleri boyunca gönüllerince eğlendi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam