Sağanak yağış İnkumu’nu vurdu

Bartın’ın özellikle kıyı kesimlerinde etkili olan sağanak yağmur, İnkumu’nda hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle bazı sokaklarda su taşkınları yaşandı ve bodrum katlarını su bastı. Vatandaşlar bodrum katlarındaki eşyalarını kurtarmaya çalışırken zor anlar yaşadı.

Sağanak yağış İnkumu’nu vurdu Güncel

Bartın’ın tatil bölgesi İnkumu’nda gece saatlerinde etkili olmaya başlayan sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Tıkanan logarlar nedeniyle su taşkınları yaşandı. Bazı sokaklarda su taşkınları nedeniyle vatandaşlar evlerinden çıkamadı. Yağmurun etkili olmaya başladığı saatlerde dışarıda olan vatandaşlar ise evlerine güçlükle ulaşabildi. Sağanak yağmurun etkili olduğu İnkumu’nda bazı binaların bodrum katlarını su bastı. Vatandaşlar bodrum katlarındaki eşyalarını kurtarmaya çalışırken zor anlar yaşadı. Daha önce benzer bir durumla karşılaşmadıklarını ifade eden İnkumu sakinlerinden Arife Çevik, “Gece saatlerinde etkili olmaya başlayan sağanak yağmur nedeniyle zor anlar yaşadık. Evimiz giriş kattan yüksekte olduğu için rahattık fakat bodrum katımızı su bastı. Bodrumda sakladığımız birçok eşyamız sular nedeniyle zarar gördü.” diye konuştu.

Şehir merkezinde elektrik kesintisi

Gece saatlerinde Bartın kent merkezinde başlayan sağanak yağmur ise kıyı kesimlerinde olduğu kadar etkili olmadı. Gökyüzünün sık sık şimşek görüntüleri ile aydınlandığı Bartın kent merkezinde yaklaşık yarım saatlik elektrik kesintisi yaşandı.

Hafta sonu hava nasıl?

Bartın’da yağmurlu geçen iki günün ardından yarın hava parçalı bulutlu geçecek. Cumartesi ve Pazar günleri de yağış beklenmezken havanın az bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Bartın’da yarın hava sıcaklığının en düşük 17 ve en yüksek 30 derece olacağı tahmin edilirken yarın ve hafta sonu ise en düşük 16 ve en yüksek 30 derece sıcaklık bekleniyor.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam