Emekliler dikkat! Bayram ikramiyesi ödeme tarihi belli oldu

Türkiye’deki milyonlarca emekliyle birlikte Bartın’daki binlerce emekliyi de yakından ilgilendiren bin TL’lik Kurban Bayramı ikramiyesinin emeklilere ne zaman ödeneceği belli oldu. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Ekrem Öztekneci, BAĞ-KUR ve SGK emeklileri için ikramiyelerin 16 Ağustos Perşembe günü, Emekli sandığı içinse 17 Ağustos Cuma günü ödeneceğini söyledi.

Emekliler dikkat! Bayram ikramiyesi ödeme tarihi belli oldu Güncel

Geçtiğimiz günlerde Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde  100 günlük eylem planını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren ve ilki Ramazan Bayramı öncesi verilen bin TL ikramiye ile ilgili de açıklama yapmıştı. İkramiyelerin emeklilere Kurban Bayramı öncesi ödeneceğini ifade eden Erdoğan,  “Bunu bizden önceki iktidarlar ne yazık ki işçisinden memurundan kesmişti, almıştı. Ya devlet memuruna borçlu olur mu? İşte olmuştu. Ve bunları biz çok kısa zamanda ödemelerini yaptık ve memurumuza işçimize hamdolsun devletin borcu kalmadı. Kadınlar, çocuklar, yaşlılar, engelliler, öğrenciler, işsizler, şehit yakınları, gaziler başta olmak üzere sosyal destek projeleri uyguluyoruz. Emeklilerimize ikinci ikramiyelerini inşallah kurban bayramı öncesi takdim ediyoruz” demişti.

BAĞ-KUR ve SGK emeklileri 16 Ağustos’ta, emekli sandığı 17 Ağustos’ta ödenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklaması milyonlarca emekliyle birlikte Bartın’daki binlerce emeklinin yüzünü güldürürken Kurban Bayramı ikramiyesinin de ne zaman ödeneceği belli oldu. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Ekrem Öztekneci, BAĞ-KUR ve SGK emeklileri için ikramiyelerin 16 Ağustos Perşembe günü, emekli sandığı içinse 17 Ağustos Cuma günü ödeneceğini söyledi.

Esnaf bayram alışverişini bekliyor

Kurban Bayramından önce emekli ikramiyelerinin ödenmesinin Bartın ekonomisine de olumlu yansıması bekleniyor. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda ödenen ikramiyelerde yüzü gülen il esnafının da bu bayram öncesi yüzünün gülmesi bekleniyor.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam