Kumluca festivale hazır

Kumluca Beldesi’nde bugünlerde festival heyecanı yaşanıyor. Kumluca Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen Kumluca Halk ve Doğa Festivali 18 ve 19 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalde bu yıl ünlü sanatçılar Songül Karlı ve Sezai Çağdaş sahne alacak.

Kumluca festivale hazır Güncel

Kumluca Beldesi’nde bugünlerde festival heyecanı yaşanıyor. Kumluca Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen Kumluca Halk ve Doğa Festivali 18 ve 19 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalde bu yıl ünlü sanatçılar Songül Karlı ve Sezai Çağdaş sahne alacak. Festival 18 Ağustos Cumartesi Günü 17.00’da yapılacak festival korteji yürüyüşle başlayacak. Daha sonra beldedeki Kapalı Pazaryerinde 18.00 ile 19.30 saatleri arası çeşitli yarışmalar ve açılış töreni gerçekleştirilecek. 20.00’da yapılacak halk oyunları gösterilerinin ardından Sezai Çağdaş sahne alacak. Çağdaş’ın seslendireceği şarkılarla eğlenecek olan  Kumlucalılar 22.00’da sahne alacak olan Songül Karlı’yla birlikte eğlenceye devam edecek.

Pazar günü Gezen Yaylasına çıkılacak

Festival kapsamında 19 Ağustos Pazar Günü 10.00’da Gezen Yaylasına çıkılacak. İl protokolünün de katılmasının beklendiği yayla etkinlikleri çerçevesinde çeşitli sportif yarışmalar düzenlenecek ve doğa yürüyüşü gerçekleştirilecek. Doğa yürüyüşünün ardından da yerel sanatçılar yaylada belde halkına ve davetlilere konser verecek.

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam