Irmak bir can aldı ama…

Bartın’ın Kozcağız Beldesinde ırmakta boğulan Tolga Kerim Ateş’in cenazesi toprağa defnedilirken aynı gün Kozcağız bölgesinde onlarca çocuk başlarında bir yetişkin bulunmadan ırmağa girmeye devam etti. Çocukların ırmakta tehlike dolu hareketleri ise o anlara şahit olanların yüreklerini ağızlarına getirirken buna şahit olanlara da “Hiç ders almıyoruz” dedirtti.

Irmak bir can aldı ama… Güncel

Bartın’ın Kozcağız beldesinde ırmağa düşen 8 yaşındaki Tolga Kerim Ateş ırmaktan çıkarılmasının ardından tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Henüz 8 yaşında hayata veda eden Tolga Kerim Ateş geçtiğimiz gün Kozcağız Ulu Cami’de düzenlenen cenaze namazının ardından son yolcuğuna uğurlandı. Tolga Kerim Ateş’in ölüm haberi ailesi, akrabaları, arkadaşları gibi haberi duyan herkesi ama herkesi acıya boğdu. Özellikle anne ve babalar haberleri okurken üzüntülerini içlerinde tutamayıp sosyal medya paylaşımlarına yansıttılar.

Çocuklar saatlerce ırmakta yüzmeye devam etti

Ancak Tolga Kerim Ateş’in cansız bedeninin toprağa defnedildiği aynı gün içinde Kozcağız bölgesinden gelen fotoğraflar ve videolar bu kadarda olmaz dedirtti. Topalali mevkiinde başlarında hiçbir yetişkin bulunmayan onlarca çocuk saatler boyunca ırmakta yüzdü. 7-10 yaş aralığında olan çocuklar ailelerinden uzak bir bölgede ırmak sularında yüzmelerinin yanı sıra tehlikeli hareketlerde de bulundular. Çocukların yüksek mesafelerden suya atlama anları ise bunu görenlere korku dolu anlar yaşattı.  O sıralarda çekilen fotoğraflar ve videolar küçük çocuk sahibi ailelerin Tolga Kerim Ateş’in ölümünden hiçbir ders almadığını da ortaya koydu.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam