Köylerde çöp sorunu!

Bartın İl Özel İdare sorumluluğunda bulunan köylerde çöp krizi yaşanıyor. Konteynırların dolup taşmasına karşın zamanında toplanmayan çöpler görüntü kirliliği oluşturmakla kalmayıp pis kokulara ve sinek oluşumlarının çoğalmasına neden oluyor. Merkez ilçeye bağlı Çamaltı Köyünde yaşayan vatandaşlar da çöp konteynırların sık sık boşaltılmamasından ve bundan dolayı oluşan pis koku ve sinekten şikayetçi.

Köylerde çöp sorunu! Güncel

Bartın’da birçok köyde zamanında toplanmayan çöp konteynırları nedeniyle köylerde yaşayan vatandaşlar şikayetçi. İl Özel İdare sorumluluğundaki köylerde bazı çöp konteynırları yetersiz kalırken çok sayıda çöp konteynırı olan köylerde ise zamanında alınmayan çöpler görüntü kirliliğine yol açıyor. Vatandaşlar çöplerin pis koku ve sinek oluşumunu da hızlandırdığını ifade ederek çöplerin haftada 1 kez değil daha sık alınmasını istiyorlar.

Köylüler konteynırların daha sık boşaltılmasını istiyor

Merkez ilçeye bağlı Çamaltı Köyünde yaşayan vatandaşlar İl Özel İdare’ye defalarca kez bilgi vermelerine karşın çöp sorunu yaşamaya devam ettiklerini belirterek, “Biz köyümüzdeki çöp konteynırının daha sık boşaltılmasını istiyoruz.  Devletimizin bu kadar imkanı vardır diye düşünüyoruz. Daha önce çeşitli yollarla İl Özel İdareye yaşadığımız çöp sorununu ve talebimizi ilettik. Bu bölgede tek bir çöp konteynırı var. Yolun geçtiği Akpınar, Kirlik, Yeşilkaya, Saraydüzü, Horoz Köyü, Kanbur Köyü gibi köylerden de gelip buraya çöp atanlar oluyor. Haliyle boş olan çöp konteynırı iki güne kalmadan doluyor. Dolunca da çöplerini konteynırın dışına bırakan duyarsız vatandaşlar oluyor. Burada hemen her gün hem pis koku hem de çoğalan sineklerle mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Görüntü kirliliği de cabası oluyor. Yetkililerin konteynır koymakla işin bitmediğini bilmeleri gerekiyor. Merkezde çöp konteynırlarının düzenli boşaltılmasıyla beraber dezenfekte bile edildiğini görüyoruz ama bizim burada bırakın çöp konteynırını dezenfekte etmeyi çöpümüz bile boşaltılmıyor” şeklinde konuşuyor.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam