Küllü Köyü Sarıcaağaç Mahallesi Camii açıldı

Bartın’ın Ulus İlçesi Küllü Köyü’nde yapımı tamamlanan Sarıcaağaç Mahallesi Cami AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un da katılımıyla Kur'an ziyafeti ve dualar eşliğinde açıldı.

Küllü Köyü Sarıcaağaç Mahallesi Camii açıldı Güncel

Ulus ilçesi Küllü Köyünde, Küllü Köyü Sarıcaağaç Mahallesi Camii ve sosyal tesislerinin açılışı Kur'an ziyafeti ve dualar eşliğinde yapıldı. Açılışa AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus Kaymakamı Recep Hasar,  Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Ulus İlçe Müftüsü Murat Okuyar, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, İl Genel Meclisi Üyesi İrfan Ekmekçi, protokol üyeleri ve hayırseverler ile köy sakinleri katıldı.  Açılışta konuşan Milletvekili Tunç, “Camilerimiz bizim inancımızın sembolleridir, şehirlerimize, yaşadığımız beldelere kimlik kazandırır, kadim medeniyetimizin tapu senetleri olan camilerimizin son yıllarda büyükşehirler başta olmak üzere, ecdat yadigarı muhteşem camilerimizi bile aratmayacak büyüklükte ve mimari yapıda inşa ediliyor olması ülkemiz için gurur vericidir, burada da yapılan Camii hem yoldan geçen halkımıza hem de buradaki köy sakinlerimize hizmet verecek ayrıca altındaki sosyal tesislerinde de çocuklarımızın dini eğitim alacağı güzel bir mekan olmuş, katkısı olan tüm hayırseverlerimize çok teşekkür ediyoruz. Bizim inancımıza göre, kim bir hayır yaparsa, o hayırdan doğacak sevaplardan ona da sevap yazılır. Allah hayırseverlerinmizin niyetlerini kabul eylesin onlardan razı olsun ”dedi.

Tunç’tan Sipahi’ye teşekkür

 Küllü Köyü Sarıcaağaç Mahallesi Camii ve sosyal tesislerinin inşa edilmesinde öncülük eden ve büyük gayretleri nedeniyle Cami’nin İmam Hatibi olan Serdar Sipahi’ye teşekkür belgesini Milletvekili Tunç verdi. Törende Ulus İlçe Müftüsü Murat Okuyar, Ulus Kaymakamı Recep Hasar açılışta yaptıkları konuşmalarda, camiinin yapımında emeği geçen hayırseverlere teşekkür ettiler. Tören sonrası misafirlere yemek ikramında bulunuldu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam