Karabük İl Genel Meclisinden Bartın’a tesis ziyareti

Karabük İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi, Kilitli Parke Yapım ve Beton Santralini incelemek için Bartın’a geldi. Karabük İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen ve Meclis Üyeleri ve Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, ağustos ayı gündemini görüşen Bartın İl Genel Meclisinin toplantısına da katıldı.

Karabük İl Genel Meclisinden Bartın’a tesis ziyareti Güncel

Karabük İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi, Kilitli Parke Yapım ve Beton Santralini incelemek için Bartın’a geldi. Karabük İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen ve Meclis Üyeleri ve Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri  Mehmet Uzun, ağustos ayı gündemini görüşen Bartın İl Genel Meclisinin toplantısına da katıldı. toplantı sonunda Karabük heyetinin ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, “ Karabük İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Ahmet Sözen ve Meclis Üyeleri ve Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın  Mehmet Uzun, İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaremizin Akçamescit Yerleşkesinde kurmuş olduğu Kilitli Parke Yapım ve Beton Santralini yerinde incelemek üzere ilimize teşrif etti. Karabük İl Genel Meclisine ve İl Özel İdaresine şahsım ve idaremiz adına ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bu tesis köy ana  grup yollarında beton uygulamasına geçerek ülkemizin cari açığının azalmasına katkı sağlayacak. Bu kapsamda  son dönemde gelişen teknolojiyi takip ediyoruz.  Yapılan araştırmalarla modern teknoloji ile yapılan beton yollar  petrole bağımlı sıcak asfalt uygulamalarından  yüzde 50 daha ekonomik. Sıcak asfalta göre çok daha uzun ömürlü.  Yapılan çalışmalarla  30 yıl bozulmayan  yüksek  standartlı beton yolları köylerimize kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Tesis 2 aydır üretimde

Tesisin yaklaşık 2 aydır üretime başladığını kaydeden Dursun, “Bu kapsamda modern bir  tesisi de İl Özel İdaremize kazandırdık. Kurulan tesis yaklaşık 2 aydır üretime başladı. Ve güzel sonuçlar ortaya çıktı. Sıcak asfaltın maliyeti tamamen dışarıya bağımlıyken beton asfaltın maliyeti ise tamamen Bartın'a bağımlı. Çimento fabrikası burada bulunuyor. Taş ocakları burada bulunuyor. Aynı zamanda kum ve çakıl da burada bulunuyor. Hiç dışarıdan bir malzeme almadan kendi tesisimizde ürettiğimiz kuru betonu grup yollarımızda ve köylerimizde kullanabiliyoruz.  Artık 30 yıl dönüp geriye bakmayacağız. Yol yapım çalışmalarında ve grup yollarımızda bir devrim niteliğinde çalışmalar yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Karabük te tesisi kurmak istiyor

Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış’ın tesis çalışmalarıyla ilgili teknik bilgiler de verdiği toplantıda  Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun da Karabük’te yaptıkları çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Uzun, Bartın’da kurulan bu tesisi Karabük’te de hayata geçirmeye çalışacaklarını ve bu projeyi önemsediklerini söyledi. Karabük İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen ise Meclis çalışmalarıyla ilgili bilgiler vererek tesisin önemine değindi. Bütçe imkanları doğrultusunda projeyi hayata geçirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Toplantıda ayrıca ağustos gündeminde yer alan Köy Yollarının Bakım ve Onarım İşlerinin 2018 Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen  Rapor Meclis Üyeleri tarafından kabul edildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam