Amatörde transfer ve tescil dönemi başladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) amatör kadın ve erkek futbolcuların birinci ile ikinci transfer ve tescil dönemlerini belirledi. Buna göre Amatör Liglerde 1.Transfer tescil dönemi 27 Temmuz 2018'de başlayıp 12 Ekim 2018 tarihlerinde sona erecek. Amatör Liglerde 2.Transfer ve tescil dönemi ise 3 Ocak 2019 tarihinde başlayıp 15 Şubat 2019 tarihinde bitecek.

Amatörde transfer ve tescil dönemi başladı Spor

Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) yapılan açıklamaya göre, TFF Yönetim Kurulu, 25 Temmuz 2018 tarih ve 91 sayılı toplantısında amatör kadın ve erkek futbolcuların birinci ile ikinci transfer ve tescil dönemlerini belirledi. Buna göre, 27 Temmuz 2018 tarihinde başlayan birinci transfer ve tescil dönemi 12 Ekim 2018 tarihinde sona erecek. Amatör liglerde ikinci transfer ve tescil dönemi ise 3 Ocak 2019 tarihinde başlayıp, 15 Şubat 2019'da bitecek. TFF’nin resmi sayfasında yayınlanan bildirime göre Bartınspor’un mücadele edeceği Bölgesel Amatör Lig’de yetiştirme tazminatı hesaplama kriterleri de belirtildi. Dördüncü kategoride bulunan TFF 3.Lig kulüpleri ve Amatör Liglerde yer alan kulüplerde, yetiştirme tazminatı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2018-2019 sezonunda da 15 Bin TL olarak belirlendiği açıklandı.

Anlaşılan isimlerle resmi sözleşme imzalanabilecek

Açıklanan resmi transfer dönemi sonrasında Bartın’ı  BAL’da temsil edecek Bartınspor  anlaştıkları isimler ile resmi sözleşme imzalayabilecek. Kırmızı-Siyahlı ekip şu ana kadar dış transfer ve iç transferde 17 oyuncuyla anlaşarak kadrosuna katmıştı. Transfer çalışmalarını sürdüren Bartınspor 1 ya da 2 oyuncu daha alarak transferi kapatacak. Yine Bartın  liglerindeki ekipler de yeni sezon öncesi kadrolarını güçlendirmek adına yapacakları transferlere resmi olarak imza attırabilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam