Şehit aileleri bebek ve anne katillerini lanetledi

Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 11 aylık bebeği ile yaşamını yitiren asker eşi Nurcan Karakaya için bir basın açıklaması yaptı. Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Ekrem Altunok açıklamada “PKK dün de bebek katiliydi. Bugün de bebek katilidir” dedi.

Şehit aileleri bebek ve anne katillerini lanetledi Güncel

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, astsubay eşini ziyarete gittiği üs bölgesinden evine dönen Nurcan Karakaya’nın kullandığı otomobilin geçişi sırasında, PKK’lı teröristlerin önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcı infilak etti. Patlamada, Nurcan Karakaya yaşamını yitirdi, ağır yaralanan 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya ise hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Ekrem Altunok başta olmak üzere Siyasi Parti Temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş bu kapsamda öğle namazı sonrası Arap Camii önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Düzenlenen basın açıklamasında ilk olarak tüm şehitlerimizin ruhu için Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Ardından ise 11 aylık bebeği ile yaşamını yitiren asker eşi Nurcan Karakaya’nın gıyabında cenaze namazı kılındı.

 Altunok: “PKK destekçisi bir parti istemiyoruz”

Kılınan gıyabi cenaze namazının ardından ise Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Ekrem Altunok tarafından okunan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

“Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde PKK’lı teröristlerin yola döşediği patlayıcının patlaması sonucu şehit olan Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan’ın acısı içimize ateş gibi düşmüştür. Bizler şehit aileleri ve gaziler olarak diyoruz ki PKK dün bebek katiliydi. Bugün de bebek katilidir. Bir annenin ve 11 aylık bir yavrunun katledilmesine sessiz kalan tüm kesimleri kınıyoruz. Bizler şehit aileleri ve gaziler olarak parlamentoda PKK destekçisi bir parti istemiyoruz. Şu çok iyi bilinsin ki, terör ve destekçileri aziz milletimizden hainliklerinin karşılığını fazlasıyla alacaktır. Bu milletin kahraman evlatları ve aileleri gökte yıldız yerde kum taneleri kadar çokturlar. Türk milletinde kahramanlar bitmez ve tükenmez. Bizler kahramanlığın tarihini yazan bir milletiz.

“İdam istiyoruz”

Buradan Hakkâri’deki kahramanlara sesleniyorum. Ey Peygamberin müjdesine nail olmuş asker! Sen ki Bedrin aslanı, sen ki Medine’nin muhafızı, sen ki El Bab’ta ve Afrin’de kahraman ey şanlı asker. Gazan olsun daima muzaffer. Çanakkale seninle geçilmez. Sen varken ezan dinmez. Bayrak inmez. Ey şanlı asker sen Metehan’lar, Fatih’le nesli, sen ki Mustafa Kemal’in askeri dualarımız sanadır. Sanadır seslenişimiz. Yalnız değilsiniz. Bebek katillerini lanetliyoruz. Anne katillerini lanetliyoruz. İdam istiyoruz. Katiller için idam istiyoruz. Bugüne kadar vatanımız için canını veren tüm kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum. Yaralanan gazilerimize de Allah’tan şifa niyaz ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ederken, bir kez daha terörü ve teröre destek olan destekçilerini lanetliyorum.”

 Gündüz, “Bu hainlerin hiçbir haklı gerekçeleri olamaz”

 Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz ise yaptığı konuşmada,  “Şehitlerimize rahmet dilemek için bugün buradayız. Camide tüm şehitlerimizin ruhlarına gönderilmek üzere Yasin- Şerifler okundu. Gerçekten insan demek olmuyor bunlara. Bunlara insan denemez. Yunanistan’da çıkan yangınla ilgili bir haber vardı. Ben insanlığımdan utandım. Bir köpek hakir gördüğümüz bir köpek yanmasın diye bir kediyi ısırmış yangından kaçırıyor. Hayvan diye tabir ettiğimiz bir canlının merhametine şefkatine bak ama yeryüzünde insanız diye gezen kalleşçe günahsız insanları öldüren zalimlere bak. Milletin varlığına birliğine kast eden bu hainlerin hiçbir haklı gerekçeleri olamaz. Bunlar bizim birliğimize dirliğimize imanımız düşman olan hainlerdir. Onların maşalarıdır. Bunlara en ufak bir sempati ile bakmak bunlar işte aç susuz türünden bakmak o öldürülen bebeğin günahına ortak olmaktır. Bunların hiçbir halkı nedenleri ve sebepleri asla yok. Sadece ülkemizin kalkınmasını ve güçlenmesini istemeyen hainlerin arzuları doğrultusunda yaptıkları cinayetlerdir. Ben tekrar yavrumuza ve annesine Allahtan rahmet diliyorum. Onların şahsında bu vatan için bu millet için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ahirete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam