Hasankadı’da festival coşkusu

Hasankadı Beldesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hasankadı Kültür, Doğa ve Tabiat Festivali bu yıl 11. kez gerçekleştirildi. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, festivalde yaptığı konuşmada Beldenin önemli ihtiyaçları arasında yer alan 112 Acil İstasyonu ve ATM ihtiyacını gidermek için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini söyledi. Tunç ayrıca Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Bartın-Kozcağız-Hasankadı-Yenice-Karabük karayolu proje çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Bu yılki festivalde ünlü sanatçı Hasan Yılmaz sahne alırken Hasankadılılar Yılmaz’ın verdiği konserle gönüllerince eğlendi.

Hasankadı’da festival coşkusu Güncel

Hasankadı Beldesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hasankadı Kültür, Doğa ve Tabiat Festivali bu yıl 11. kez gerçekleştirildi. Beldedeki Cumhuriyet Meydanında düzenlene festivale AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, Kurucaşile Kaymakamı Burak Bozkurt Gürse, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun ve vatandaşlar katıldı.

Tunç: “Hasankadı’mıza hizmet etmekten mutluyuz”

Festivalde yaptığı konuşmada Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan’la birlikte çalışarak  Hasankadı’yı daha yaşanabilir bir belde yapmaktan mutluluk duydukları ifade eden AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beldede yapılan çalışmaları  gerçekleştirilmesi planlanan projeleri şöyle anlattı:

“Bu akşam bu güzel organizasyonu gerçekleştiren başta Belediye Başkanımız Zeki Erdoğan olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum.  Gerek bayramlarda,  gerek Ramazan ayı boyunca gerekse böyle yaz dönemlerinde gurbetten gelen hemşerilerimizle bizleri buluşturarak kültürel etkinliklerimizi sizlerle paylaşmamızı her zaman sağladılar. Bundan sonrada sağlamaya devam ediyorlar. Hasankadı’mız Bartın’ımızın en uzak beldelerinden bir tanesi. Tabi bu coğrafi olarak, gönül olarak değil. Hasankadı’mıza her zaman hizmet etmekten, Belediye Başkanımızla birlikte Hasankadı’mızı daha yaşanabilir hale getirmekten biz çok mutlu oluyoruz.

112 Acil İstasyonu için görüşmeler devam ediyor

Daha yapacağımız çok iş var. Hasankadı’mızın alt yapısını, kanalizasyon çalışmalarını tamamladık. Üst yapısını da yani meydan ve cadde düzenlemelerini gerçekleştirdik.  Şimdi Belediye Başkanımız kenar mahallelerde çalışmalar yapıyor. Onlarda da inşallah eksikliklerimizi hep birlikte tamamlayacağız. Hasankadı’mıza eğitim, sağlık ve diğer sportif ve sosyal alanlarla ilgili önemli yatırımlar yaptık. Bunlardan birisi aile sağlığı merkezimiz.  İnşallah 112 Acil İstasyonu konusunda da Sağlık Bakanımızla görüşmemiz devam ediyor. 112’nin buraya gelmesi için gerekli çabayı göstereceğiz.

Hasankadı’ya ATM kurulacak ve anaokulu yapılacak

Diğer eksiğimiz Ziraat Bankası’nın ATM’si. Bunu Bölge Müdürümüzle görüştük. Gerekli çalışmaları başlattılar. Hem Bartın Terminale yapmaya karar verdiler hem de buraya da inşallah getirecekler. Emeklilerimizde maaşlarını çekmek için Bartın’a kadar yorulmamış olacak. Spor salonumuz devam ediyor ve bitmek üzere. Dere ıslahımız 6,5 milyon TL’lik yatırımımız ve devam eden bir çalışma. İnşallah onunda kısa süre içerinde tamamlanması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İmam Hatip Ortaokulumuz tamamlandı. Şimdi anaokuluna ihtiyacımız var. 4-6 yaş grubu çocuklarımızın burada okul öncesi eğitimini en güzel şekilde yapabilmesi içinde anaokuluyla ilgili bir çalışma yapacağız. Şimdiden Hasankadı’mıza hayırlı uğurlu olsun.

Yol projesi devam ediyor

Asıl önemli proje Bartın-Kozcağız-Hasankadı-Yenice-Karabük karayolu. çok büyük bir yatırım ve duble yol olacak. Bartın-Ankara arası yeni bir alternatif yol çalışması. Şuanda Karayolları Genel Müdürlüğü proje çalışmalarını devam ettiriyor. Tabi bu uzun süren bir çalışma ama inşallah Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde icraatın ve kalkınmanın daha hızlı olduğu, insan hak ve hürriyetlerinin daha iyi korunduğu yeni sistemde bu büyük projeyi de gerçekleştirerek Hasankadı’mızı bir kavşak noktası yapmak istiyoruz.

“Terör örgütlerinin hepsinin kumanda edildiği yer aynı yer”

Yeter ki ülkemizin gelişmesi, huzuru ve güvenliği devam etsin. Türkiye’nin huzurunu, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyen içte ve dışta şer güçler var. Bunlar eskiden de vardı şimdi de var. Gelecekte de olmaya devam edecekler. Ama biz Türkiye olarak, millet olarak bunun farkındayız ve bunun farkında olduğumuz için o şer güçler hiçbir zaman emellerine ulaşamadı. 15 Temmuz’da ulaşamadılar. Ülkeyi işgal etmeye, yönetimi ele geçirmeye çalıştılar. Ama bu milleti o teröristlerin karşısında dimdik durdu ve “Bu ülkeyi teslim etmiyorum” dedi. Terör örgütlerinin hepsinin kumanda edildiği yer aynı yer. Bunların kuklacılarını da bu millet tanıyor, kuklayı da herkes biliyor. Türkiye ve bu millet üzerinde karanlık planlar kurmak isteyenler, tuzaklar kurmak isteyenler hiçbir zaman başarılı olamayacaklar.

“HDP’yi Meclise sokanların şimdi düşünmesi lazım”

Bugün Hakkari Yüksekova’da astsubayımızı ziyarete giden eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeğiyle beraber hainlerin o otomobili uzaktan kumandayla patlatmalar neticesinde savunmasız elinde silahı olmayan bir kadını yavrusuyla şehit ettiler. Bu insanlığa sığar mı? Sığmaz. Allah bunların belalarını verecek. Onları lanetliyoruz. Tabi sadece onları lanetlemekle kalmıyoruz. Onların içerde de destekçileri, Mecliste de siyasi uzantıları var. Sırf AK Parti’nin Meclisteki sayısı az olsun diye onların siyasi uzantısı HDP’yi Meclise sokmak için evdeki iki oydan birini HDP’ye verenlerin şimdi başını önüne alıp düşünmesi lazım. “Biz ne yaptık?” demeleri lazım. Kürsüye çıktıklarında çocuk ve kadın hakkından bahsedenleri bugünkü tablo karşısında kadınları, çocukları savunmasız insanları katleden canilere nasıl bir destek verdiklerini artık düşünmeleri gerekiyor.

“Terörün her türlüsünün kökünü kazıncaya kadar mücadeleye devam”

Artık Devlet Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tüm kadrolarımızla, güvenlik güçlerimizle terörün her türlüsünün kökünü kazıncaya kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. Çocuklarımız, daha güveli, müreffeh ve gelişmiş bir ülkede yaşamaya devam edecekler. 16 yılda Türkiye’yi 4 kat nasıl büyüttüğümüzü en iyi şekilde fark edenler Almanya’dan her yıl memleketini görmeye gelen gurbetçilerimiz. Artık Türkiye’nin Avrupa ülkelerinden bir farkı kalmayacak. Dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yerini alacak. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bu gelişme hamlesinden Bartın’ımız da Hansankadı’mızda fazlasıyla nasibini almaya devam edecek.”

Erdoğan: “Milletimizi bölemeyecekler”

Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan ülkemizin 15 Temmuz 2016’da FETÖ’cü terör örgütü tarafından hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldığını belirterek “Bu darbe girişiminde 250 şehidimiz 2 binin üzerinde ise gazimiz oldu. Yakın zaman da bölücü terör örgütü PKK çirkin yüzünü Hakkari Yüksekova’da asker eşini ziyaret için o bölgeye giden bacımızı ve daha 11 aylık bebeğini şehit ederek gösterdi. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi başaramayacaklar. Milletimizi bölemeyecekler. Bayrağımızı indirmeyeceğiz. Festivalimizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bu yılki festivalde ünlü sanatçı Hasan Yılmaz sahne alırken Hasankadılılar Yılmaz’ın verdiği konserle gönüllerince eğlendi.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam