Büyük organizasyonda yeni tarih 2 Eylül

5 Ağustos Pazar günü Amasra’da yapılması planlanan 2. Amasra Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışmaları, Türkiye Yüzme Federasyonu’nun 2-4 Ağustos tarihinde yapılacak olan Uluslararası Masterlar Yaz Yüzme Şampiyonası ile aynı tarihe gelmesi nedeniyle 2 Eylül Pazar gününe ertelendi.

Büyük organizasyonda yeni tarih 2 Eylül Spor

Bu yıl ikinci yapılacak olan Amasra Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışmaları için hazırlıklar devam ediyor.  5 Ağustos Pazar günü Amasra Limanı’nda yapılması planlanan Amasra Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışmalarının düzenlenme tarihi değişti. Yapılan açıklamada yarışlar 2 Eylül Pazar gününe ertelendi.  Ünlü isimlerinde yer alacağı bu büyük organizasyona 400’e yakın lisanslı sporcunun katılması bekleniyor.

İstanbul Yıldızlardan açıklama geldi

İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü tarafından 2. Amasra Açık Su Yüzme Yarışı Tarih değişikliği hakkında açıklama yapıldı. Açıklamada “Değerli Sporcularımız, Önceliği Karadeniz bölgesinde, değişik parkurlarda Açık Su tecrübesini tattırmak olan kulübümüzün diğer bir önceliği de yüzme sporuna gönül vermiş olan siz sporcularımızı hiçbir yarıştan mahrum etmemek, her yarışın keyfine vardırmak.

Spora ve sporculara vermeyi hedeflediğimiz destek ve katkı, sizlerin de katılımı ile gerçekleşecek ve gelişecektir. 2.Amasra Açık Su Yüzme Yarışı organizasyon çalışmalarına 2017 / Ekim ayı içerisinde Türkiye Yüzme Federasyonuna yazılı olarak başvuru yaparak başladık. 2-4 Ağustos 2018 tarihindeki Türkiye Yüzme Federasyonu Uluslararası Masterlar Yaz Yüzme Şampiyonasının devamına Aquamaster Organizasyonunun Açık Su Yüzme Yarışını eklenmesinden dolayı tarih değişikliği talep edilmiştir.

Yönetim kurulumuzca yapılan değerlendirmeler neticesinde 2.Amasra Açık Su Yüzme Yarışımızın tarihini 2 Eylül 2018 Pazar günü olarak değiştirmesi uygun görülmüştür ve Türkiye Yüzme Federasyonundan gerekli izin 18 Temmuz 2018 tarihinde alınmıştır. Göstereceğiniz anlayış için şimdiden teşekkür ederiz” denildi.

Başvurular internet üzerinden yapılacak

Geçtiğimiz yıl büyük katılım altında ilki gerçekleştirilen Amasra Uluslararası Yüzme Yarışları bu yılda hayata geçiriliyor. Amasra Kaymakamlığı, Amasra Belediyesi, İstanbul Yüzme Spor Kulübü ve Türkiye Yüzme Federasyonu işbirliği ile düzenlenecek olan Amasra 2. Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışları 2 Eylül Pazar günü Amasra Limanı’nda yapılacak. 1500 ve 3000 metrelik parkurlarda düzenlenecek olan yarışmalara ünlü isimlerinde katılacağı ifade ediliyor. Bu yılda büyük katılım beklenen yüzme yarışlarının başvuruları 1 Mayıs Salı günü başladı.  Başvurular ise İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü’nün resmi internet sitesi ‘www.istanbulyildizlar.com’ adresinden yapılacak.

Geçen yıl 346 lisanslı sporcu katılmıştı

Uluslararası Amasra Açık Su Yüzme Yarışı, 6 Ağustos 2017 tarihinde Amasra Kaymakamlığı ve Amasra Belediyesi ev sahipliği ve desteği ile yapılmıştı. Türkiye Yüzme Federasyonu ve İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü öncülüğünde 1500 metre ve 3000 bin metrelik parkurlarda gerçekleşen yarışlara yurt içi ve yurt dışından lisanslı 346 sporcu katılmıştı. Aynı zamanda Dünya şampiyonlarından Serkan Atasay ve Ahmet Nakkaş yarışmaların onur konuğu olarak yer aldı.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam