Özel güvenliğe eğitim

Olaylara müdahale anlatıldı

Özel güvenliğe eğitim Güncel

Haber Merkezi

Bartın Kredi Yurtlar Kurumu’nda (KYK) görev yapan özel güvenlik görevlilerine iletişim becerileri, olaylara müdahale, kitle psikolojisi ve iletişim konularında eğitim verildi.

Bartın Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Bartın Yurdu’nda yer alan konferans salonunda düzenlenen seminerde, yurtlarda görev alan özel güvenlik görevlilerine iletişim becerileri, suç, şüpheli durumlar, olaylara müdahale esasları, kitle psikolojisi ve öfke kontrolü gibi konular anlatıldı. Bartın KYK İl Müdürü Zafer Çakan iki oturumda gerçekleştirilen eğitim semineriyle, yurtlarda görev yapan özel güvenlik görevlilerin daha etkin bir hizmet verebilmelerini sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

İLETİŞİM EĞİTİMİ DE VERİLDİ

Seminerde, Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sinem Tarhan, toplumsal olaylar, grupların özellikleri, risk analizleri ve güvenlik başlıklarında bir konuşma yaptı. Bartın Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden Uzm. Mehmet Ceylan ise iletişimin insanın özel ve iş hayatında önemine vurgu yaparak, güvenlik güçlerinin görevlerini yüksek bir verimle icra etmeleri için suçsuz ve suça karışan kişilere uygun nitelikte iletişimin nasıl gerçekleştirilebileceği açıklandı. Eğitimler, karşılıklı soru cevaplarla son buldu.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam