Kumluca Zafer Köyü Aile Sağlığı Merkezi ihalesi 25 Haziran’da

AK Parti Bartın Milletvekili ve Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç, Kumluca Beldesine bağlı Zafer Köyü Aile Sağlığı Merkezi yapım ihalesinin 25 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirileceğini açıkladı.

Kumluca Zafer Köyü Aile Sağlığı Merkezi ihalesi 25 Haziran’da Güncel

Kumluca Zafer köyünde inşa edilecek olan Aile Sağlığı Merkezinin 2 hekim kapasiteli olacağını belirten Milletvekili Tunç, toplam inşaat alanının 192 metrekare olacağını, içinde 2 adet muayene odası, müdahale odası, gebe izlem odası, emzirme odası, eğitim odasını kapsayacağını söyledi. Zemin etüdü, uygulama projeleri Sağlık Bakanlığından gönderilen ödeneklerle İl Özel İdaresince gerçekleştirilen Aile Sağlığı Merkezinin yapım ihalesinin 25.06.2018 tarihinde yapılacağını belirten Milletvekili Tunç, ihale sürecinin ardından müteahhitte yer tesliminden itibaren 90 gün içinde tamamlanacağını söyledi.

Hastanenin temeli seçim yasakları başlamadan atılacak

Yılmaz Tunç, Bartın’a köyleri ile, belde ve ilçeleri ile ve il merkezindeki yatırımlar ile çok önemli eserler kazandırdıklarını belirterek, Sağlık Bakanlığınca Ankara’da 12 Aralık 2017 günü yapım ihalesi gerçekleştirilen ve Proje maliyeti 198 milyon lira olan Bartın 400 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi için yüklenici firma ile sözleşme imzalandığını, önümüzdeki günlerde inşaata başlanacağını belirterek, temel atma töreni için Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ı Bartın’a davet ettiklerini söyledi.

Bartın’a 118,30 milyon TL’lik sağlık yatırımı

Yılmaz Tunç, Bartın’a iktidarları döneminde 118,30 milyon lira tutarında sağlık yatırım gerçekleştirdiklerini belirterek, 20 Ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Ulus ilçe hastanesi, Amasra ilçe hastanesi, Bartın Devlet hastanesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi yeni blok, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, Arıt, Kumluca, Hasankadı, Kozcağız, Kayadibi, Kurtköy, Kızılelma, Ellibaş, Kaşbaşı ve Tekkeönü Aile Sağlığı Merkezleri, Merkez 4 nolu Aile Sağlığı Merkezi, Merkez Halk Sağlığı Laboratuvarı, yeni yoğun bakım ve acil servislerini Bartın’a kazandırdıklarını söyledi.

Sağlıkta yeni yatırımlar…

Amasra ilçe hastanesinin yapımını tamamlamak üzere olduklarını belirten Milletvekili Tunç, Bartın il merkezinde 400 yataklı Devlet Hastanesinin yanı sıra, Kemer 1 Nolu 6 Aile Hekimi kapasiteli Aile Sağlığı Merkezi, Merkez Aladağ Sağlıklı Yaşam Merkezi ile Merkez TOKİ Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık İstasyonunu da Bartın’a kazandıracaklarını, TOKİ Aile Sağlığı Merkezinin 28 Mart tarihinde ihalesinin yapıldığını, Kumluca Zafer Aile Sağlığı Merkezinin da 25 Haziranda ihalesinin yapılacağını kaydetti.  Milletvekili Tunç, “400 yataklı Bartın devlet hastanesi ve diğer sağlık yatırımları için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a ve Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan’a teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam