Bakan Demircan Bartın’a geliyor

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 400 yataklı Bartın Devlet Hastanesi’nin temelini atmak için Bartın’a geliyor. AK Parti Bartın Milletvekili ve Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç geçtiğimiz haftalarda Bakan Demircan’ı hastanenin temel atma töreni için Bartın’a davet ettiklerini söylemişti. Demircan, Tunç’un bu davetini geri çevirmezken tören tarihi konusunda henüz bir netlik bulunmuyor.

Bakan Demircan Bartın’a geliyor Güncel

AK Parti Bartın Milletvekili ve Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç, önümüzdeki günlerde inşaatına başlanması beklenen 400 yataklı Bartın Devlet Hastanesiyle ilgili geçtiğimiz haftalarda açıklamada bulunmuştu. Hastane inşaatına başlanacağını müjdeleyen Tunç aynı açıklamada Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ı temel atma töreni için Bartın’a davet ettiklerini de söylemişti. Tunç’un bu davetini geri çevirmeyen Bakan Demircan Bartın’a geliyor. Şuanda temel atma töreninin tarihle ilgili herhangi bir netlik bulunmasa da Ahmet Demircan’ın Bartın’a geleceği kesinleşti.

Tunç: “Sağlık Bakanımızla temelini atıyoruz”

Demircan’ın Bartın ziyaretinin ve hastanenin temel atma törenin müjdesini ise yine Yılmaz Tunç verdi. AK Parti Bartın Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında  bu yatırıma değinen Tunç, “Bartın’a şu anda 400 yataklı bir eğitim araştırma hastanesi kazandırıyoruz. İhalesini yaptık, müteahhitte yer teslimini yaptık. İnşallah Sağlık Bakanımızla temelini atıyoruz, hayırlı uğurlu olsun. Tek kişilik odalar üzerine helikopter inebilecek. Cide’den Pınarbaşı’ndan başka yerlerden hastalar gelecek. İleri sistemli bir hastane olacak. İnşallah üniversitemizle beraber eğitim araştırma hastanesi seviyesine kavuşturacağız. Çünkü o seviyede yapacağız. İlçelerimize beldelerimize büyük köylerimize hastaneler, Aile sağlığı merkezleri yaptık. Şimdi merkezde yapıyoruz. Karaköy’e, TOKİ’ye ihalesi yapılıyor. Aladağ’a yapılıyor. Modern semt hastaneleri yapıyoruz. Büyük hastaneyi inşallah üç yıl gibi kısa bir sürede tamamlayacağız” dedi.

Hastane 12 katlı olacak

Ahmet Demircan’ın temelini atacağı hastane Bartın Merkez Şiremirçavuş Mahallesinde 127 dönümlük arsa üzerinde, 10 bin 253 metrekare oturum alanına, 94 bin 252 metrekare kapalı alana sahip olacak. Hastane 12 katlı olarak inşa edilecek. Açık ve kapalı otoparkları ve diğer sosyal tesisleri ile birlikte 3 yılda tamamlanacak. Bartın 400 yataklı Devlet Hastanesi, 12 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen ve 14 firmanın katıldığı ihaleyle KDV hariç 158,8 milyon liraya ihale edildi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam