Tunç: “Yaparsa yine AK Parti yapar”

AK Parti İl Başkanlığı, Ramazan dolayısıyla düzenlediği “Birlik, Beraberlik ve Vefa" iftarında teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi. İftara AK Parti Bartın Milletvekili ve Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç ve 2. Sıra Milletvekili Adayı Yaşar Arslan da katıldı. Milletvekili Tunç iftarda yaptığı konuşmada Türk milletinin 24 Haziran’da istikrara ve güvene ‘devam’ diyeceğini vurgulayarak “16 yıllık AK Parti iktidarında Bartın’a 5,82 milyar TL yatırım yaptık. Devam eden 6 milyarlık yeni projelerimiz var. Yaparsa yine AK Parti yapar. Vakit icraat vakti, vakit Bartın vakti, vakit Türkiye vakti” dedi.

Tunç: “Yaparsa yine AK Parti yapar” Güncel

AK Parti İl Başkanlığı, Ramazan dolayısıyla düzenlediği “Birlik, Beraberlik ve Vefa" iftarında teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi. Yaşam Park’ta gerçekleştirilen iftara Parti Bartın Milletvekili ve Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç ve 2. Sıra Milletvekili Adayı Yaşar Arslan, İl Başkanı Turhan Kalaycı ve AK Partili Belediye Başkanları da katıldı. İftarda Kuran-Kerim tilaveti yapılıp dualar edilirken iftar sonrasında bir konuşma yapan Milletvekili Tunç, Türk milletinin 24 Haziran’da istikrara ve güvene ‘devam’ diyeceğini  ifade ederek  “Milletvekili Adayımız Yaşar Arslan’la birlikte inşallah 24 Haziran’da sizlerin güvenine layık olarak sizlere daha çok hizmet etmeye, Bartın’a daha çok yatırım getirmeye, halkımız için gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz. 2002’dan bu yana AK Parti’nin bütün avantajlarını Bartın’a yaşatmaya çalıştık. Şimdi yeni dönemde de yeni hükümet sistemiyle Bartın daha fazlasını kazanacak. 16 yıl önceki Türkiye ile bugünkü Türkiye aslında kıyas bile kabul etmez ama nereden nereye geldiğimizi görebiliriz. Dünyanın en hızlı küçülen ülkesi Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan sayesinde, en hızlı büyüyen ülke konumuna geldi. 16 yıllık AK Parti iktidarında Bartın’a 5,82 milyar TL yatırım yaptık.  Devam eden 6 milyarlık yeni projelerimiz var. Yaparsa yine AK Parti yapar. Vakit icraat vakti, vakit Bartın vakti, vakit Türkiye vakti” dedi.

“Bartın’ımız büyümeye inşallah devam edecek”

Bartın’ın büyümeye devam edeceğini kaydeden Tunç, “16 yılda bir Türkiye’nin yanına 3 Türkiye daha ilave ettik. Türkiye’yi 3,5 kat büyüttük. Organize sanayi bölgelerini fabrikalarla doldurduk. Şimdi Bartın’da 2. organize sanayi çalışmalarına başladık. Bartın AK Parti’nin yatırımlarıyla büyümeye devam ediyor. AK Parti’den önce bir kamu yatırımı başlar yıllarca sürerdi. Şimdi altı ayda yedi ayda bir okulu bitiriyoruz. 41 tane okul yaptık Bartın’a. Bartın Üniversitesi büyük bir yatırım. Bartın’ımız büyümeye inşallah devam edecek” şeklinde konuştu.

“Gece gündüz sizin hizmetkarınız olacağız”

Bartın’dan istikrara ve güven tam destek vereceklerini belirten Tunç, “Bu seçim çok önemli. 16 yıldır Türkiye’nin gelişmesini hazmedemeyen şer güçler zaman zaman devreye girdiler. 2007’de Meclis’e Cumhurbaşkanı seçtirmediler. Seçtirmedikleri için halk seçsin dedik. Biz seçeceğiz dediniz ve sorunu çözdünüz. Siz Cumhurbaşkanının halk seçsin dediğiniz için bugün Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi önünüze geldi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini Anayasa değişikliğinde Bartın’dan yüzde 56 ile evet dediniz. Şimdi bu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine evet diyen Bartın’ın yüzde 56’sı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminden vazgeçip parlamenter sisteme geri döneceğiz İMF kapılarında yine el pençe divan durmak istiyoruz, hastane kapıları güzeldi, güneş motel, kiralık vekiller vs çok güzel diyenler parlamenter sistemin  hastalıklarına, muhtıralara, darbelere geri dönmek istiyor. Döner mi bu millet? Kesinlikle hayır. Ülkemizi karanlıklara sürüklemek istediler hiç birinde başarılı olamadılar. Son çare bu milleti korkutmamız lazım dediler ve 15 Temmuz gecesi bu milletin parasıyla alınmış tankları milletin üzerine sürdüler. Millet korktu mu hayır. Şimdi FETÖ 24 Haziran’ı heyecanla bekliyor. Onları sevindirelim mi üzelim mi? Tabiî ki üzelim. Millet kararını verecek istikrar ve güven inşallah devam edecek. Bartın’da da bu istikrara ve güvene tam destek vereceğiz. Bir milletvekili yetmiyor, o zaman Bartın’dan iki milletvekili ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine destek olacağız. Bartın’ın önünü tamamen açacağız. Bizlerde inşallah sizlerin güvenine en yüksek noktadan layık olmaya çalışacağız ve gece gündüz sizin hizmetkarı olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada olmaya devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Arslan: “24 Haziran ülkemizin, milletimizin beka mücadelesidir”

AK Parti 2. Sıra Bartın Milletvekili Adayı Yaşar Arslan da konuşmasında “24 Haziran ülkemizin, milletimizin beka mücadelesidir. İnşallah hep birlikte bunun bilincinde olarak çalışacağız. Birinci önceliğimiz Bartın’da Cumhur ittifakına en güçlü desteği vermek istiyoruz. Bunun için 24 saat çalışmak zorundayız” dedi.

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam