Mekeç: “Halk, 24 Haziran’da yapılan hatalara cevap verecek”

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Ramazan dolayısıyla iftar düzenledi. İftar sonrasında 24 Haziran seçimleri ve ülke gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayı Mücahit Mekeç “Vatandaş 24 Haziran’da yapılan hatalara cevap verecek. El birliğiyle hem Cumhurbaşkanlığını alacağız, hem de Mecliste güçlü bir grup haline geleceğiz” dedi.

Mekeç: “Halk, 24 Haziran’da yapılan hatalara cevap verecek” Güncel

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Ramazan dolayısıyla iftar düzenledi. İftara AGD Bartın Şube Başkanı Hüseyin Böber ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra, Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayları Ünal Yurtbay ve Mücahit Mekeç’te katıldı. İftar sonrasında 24 Haziran seçimleri ve ülke gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayı Mücahit Mekeç “Başta ekonomik veriler olmak üzere Türkiye’miz çok zorlu bir süreçten geçiyor. Seçim olsun ya da olmasın toplum olarak fakirleşiyoruz. Onlar mehterle coşku vermeye çalışırken bizler işimizden ailemizden oluyoruz. Öte yandan Kudüs mücadelemizin utanç vesilesi olan iktidarın düzenlediği mitingine katılım bize göstermiştir ki, artık bu iktidarın ömrü bitmiştir. Mitingde bütün belediye çalışanlarının katılması zorunlu kılındı, yoklamalar yapıldı, tüm bu baskılara rağmen alt seviyede kalmıştır. Burada önemli bir işaret var. Bu işaret iktidar için artık bir kopuşun bir çöküşün başlamış olduğudur” dedi.

“Ufkumuzu ve vizyonumuzu iktidarda olanlar rüyasında bile göremez”

Saadet Partisi olarak adaleti üstün tutarken liyakate da önem vereceklerini kaydeden Mücahit Mekeç şöyle devam etti:

“Bugün ülkemizde hem yolsuzluk, hem de israf almış başını gidiyor. Bu konuda iktidardan bir ses gelmiyor. Vatandaşlar da bu durumu tasvip ediyorlar. “Yani geçmişte de bu durumlar oluyordu. E bu arkadaşlarda bu durumdan faydalanıyorlar ama biraz da hizmet ediyorlar diye hataların üzerini örtüyorlar” Bu yanlıştır. İşte böyle bir ülkede huzur olmaz. Böyle bir ülke bağımsızlığını muhafaza edemez. İnsanlar arasında adaletle hükmedilmezse, orada kargaşa meydana gelir. Bundan dolayı biz kuvvetler ayrımının hemen ardından denetlenmeyi de ortaya koyacağız. Adaleti üstün tutmayı getirirken, liyakate de önem vereceğiz. Güzel ahlaka önem veriyoruz. Keyfilikten mutlaka uzak durmaya ve planlı çalışmaya mecburuz. Bizim ufkumuzu ve vizyonumuzu bu günkü iktidarın bırakın öğrenmesini, rüyalarında bile görmesi mümkün değildir.

“Hem cumhurbaşkanlığını alacağız, hem de mecliste olacağız”

Biz teknolojide diğer ülkelerden üstün olacağız diyoruz, bu olur mu? Evet, inanırsanız olur. Biz bu vizyon ve ufukla ilerlerken ekonomide, özellikle çok ciddi adımlar atmamız gerektiğini biliyoruz. Dolar aldı başını gidiyor. Hükümet şaşkın, ne yapacağını bilemez hale gelmiş. Doların kendi başına yükselmesi bir bakıma bir şey ifade etmez. Doların yükselmesine sebep olan geri plandaki hadiseleri ve gelişmeleri sizin takip ve idrak etmeniz lazım. Yanlışları görmüyorsanız, doların yükselişini bu gün engelleseniz yarın yine başınıza bela olur. Bu iş öyle heyheylenerek, çözülemez. Birilerine meydan okuyarak çözülemez. Sonun da mecbur kalır, sizi ezmek isteyenlere mahkûm olduğunuzu deklare etmek zorunda kalırsınız.

Vatandaş 24 Haziran’da yapılan hatalara cevap verecek”

Biz bu duruma asla rıza gösteremeyiz. Bu yönde ülkemizdeki tarımı, hayvancılığı, çiftçimizi, yeniden ayağa kaldırmaya mecburuz. Tarımda ve hayvancılıkta başarı sağlayamayan bir ülke kendi karnını doyuramaz ve asla başka sahalarda ben varım diyemez. İşte bu hatalarını anlamayan iktidardaki arkadaşlarımıza milletimiz 24 Haziran’da yaptığı hatayı gösterecektir. Bu cihette el birliğiyle hem Cumhurbaşkanlığını alacağız, hem de Mecliste güçlü bir grup haline geleceğiz. 1 oy ile bu bozuk düzeni değiştireceğiz inşallah.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam