Sağlıkçılar TÜBİTAK’ta hünerlerini sergiledi

Bartın Turgut ışık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda projelerini tanıttı. Fuarda 20 proje yer aldı.

Sağlıkçılar TÜBİTAK’ta hünerlerini sergiledi Güncel

Bartın Turgut ışık  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK Fuarı düzenlenen törenle açıldı. Okulun bahçesinde düzenlenen açılışa Sağlık Müdürü Dursun Koç, Mesleki Teknik Şube Müdürü Gökhan Güner , Öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda  öğrencilerin sağlık, araştırma, İngilizce fen bilimleri edebiyat, tarih  ve din kültürü  rehberlik  alanlarında kendi yeteneklerini ortaya koyduğu 20 proje yer aldı.  Proje Koordinatörü Hüseyin Alagöz konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Öğretim programlarının sınıf ortamında dört duvar arasında yapılan aktivitelerden ziyade dışarda yapılmasının daha anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Öğrencilerimizin araştırma ve beceri dolu çalışmalarını çok özel buluyorum. Gördüğümüz projelerin hazırlanma aşamasında çok büyük emekler var. Emeği geçen öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

 “Üretmezsek gelişim olmaz”

Okul Müdürü Hamdi Demirel de “Bilim Fuarı, öğrencilerimizin eğitim öğretim programı çerçevesinde kendi yetenekleri doğrultusunda belirledikleri konularda araştırma yaparak kendilerini geliştirmeleri için bir ortam hazırladı. Burada bilimsel projelerin tabana yayılarak gençlerimize aktarılması amaçlanmıştır. Öğrencilerin yarışma baskısının ortadan kaldırılarak onlar tarafından yaşayarak öğrenmesinin sağlanması hedeflenmiştir. Bizler eğer üretmezsek tasarlamazsak bir gelişim söz konusu olamaz. Bilim Fuarımız hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam