Tunç: “Milletimiz istikrara ‘devam’ diyecek”

AK Parti Bartın Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı. AK Parti Bartın Milletvekili ve Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç açılış töreninde 24 Haziran seçimlerinde Bartın’dan 2 milletvekili çıkararak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine destek olacaklarını ifade ederek “Bartın’ın önünü tamamen açacağız” derken CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’yi de “ Traktör kullanarak çiftçinin gönlünü alabileceğini zannediyor. O gönüller çoktan kazanıldı. Senin haberin yok” sözleriyle eleştirdi.

Tunç: “Milletimiz istikrara ‘devam’ diyecek” Güncel

AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı 

AK Parti Bartın Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı yapılarak hizmete girdi. Kemer Köprü mevkiinde ki Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılış törenine AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, AK Parti Bartın Milletvekili ve Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç, Milletvekili Adayı Yaşar Arslan, Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz, Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, milletvekili aday adayları, parti teşkilat mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kalaycı: “Bu seçim 100 yılın seçimidir”

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı açılış töreninde yaptığı konuşmada  24 Haziran seçimlerinin 100 yılın seçimleri olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

 “24 Haziran seçimleri 100 yılın seçimleridir. Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanımızı güçlü bir şekilde başkan yaparsak ve ona güçlü bir şekilde 400 milletvekili gönderebilirsek ittifakı her türlü şekilde diri tutabilirsek işte o zaman 100 yıl Türkiye asla bir başkasının mandasına girmeyecektir. Bu seçim 100 yılın seçimidir. Her bir kardeşim bunun bilincindedir. Sizleri tebrik ediyorum. Sizler vatan evladısınız. Sizler Bartın sevdalısınız. Sizler partisine sevdalısınız. Sizler liderine sevdalısınız.  Allah birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin. Devletimize milletimize zeval vermesin. Kutlu yolun yolun kutlu yolcuları inşallah 24 Haziran akşamı Bartın’da 2-0’la galip bir şekilde 2 tane değerli arkadaşımızı, milletvekillerimizi Ankara’ya göndereceğiz.

“24 Haziran’da şahlanan Türkiye’nin temelini atacağız”

Her bir AK Partili kardeşimden çok çalışmasını rica ediyorum. İnanın 24 Haziran akşamı bütün dünyanın gözü Türkiye’de olacaktır. Mazlumların, mağdurların bizimle birlikte kalpleri atacaktır. O nedenle İslam’ın son kalesi olan Türkiye’mizi en iyi şekilde koruyalım, Türkiye’mizin beka mücadelesinde liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer alalım. Gençlerimiz geçmişi bilmiyor olabilir. Biz “Yollar bitmez ömür biter” dedirten Türkiye’yi, hastane kuyruklarını, tüp, eczanene, maaş kuyruklarını istemiyoruz diyeceğiz. Biz kuyruklu Türkiye’yi istemiyoruz. Biz liderimizle birlikte şahlanan Türkiye’nin 24 Haziran’da temelini atacağız inşallah. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Arslan: “24 Haziran akşamı zaferle çıkacağız”

Milletvekili Adayı Yaşar Arslan ise 24 Haziran seçimlerini başarı ile tamamlayacaklarına inandıklarını kaydeden şunları söyledi:

“Öncelikle Koordinasyon Merkezimizin hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu süreçte burası karargahımız olacak. 24 Haziran akşamı da 2-0’la Sn. Cumhurbaşkanımıza destek olmayı diliyoruz. Süre her ne kadar olsa da önümüzde uzun bir yolculuk var. Bize düşen tek şey yılmadan, usanmadan, bıkmadan, kucaklayarak, tüm samimiyetimizle çalışmak. İnşallah biz seferi tam yapacağız. Rabbimizde inşallah bizlere 24 Haziran akşamı zafer nasip edecek. Biz buna inanıyoruz. Bu seçimler bizim için çok önemli. Şunu hissediyorum ki omuzlarımızda büyük bir yük var. Aday tanıtım toplantımızda Sayın Cumhurbaşkanımızla konuştuğumuzda “Sn. Başkan 2-0’ı istiyorum” dedi. O yüzden dualarınıza, desteğinize ve sahada da hep birlikte mücadele etmeye çok çok ihtiyacımız var. Hep birlikte başaracağız inşallah. Ben sizlerle 2 yıl teşkilat mensubu olarak ve 4,5 yıl il başkanı olarak bu yolu 6 yıl yürüdüm. Çok büyük anılarımız var. İnşallah daha güzel günlerde, ak ve aydınlık günlerde daha büyük zaferler diliyorum. Biz inanıyoruz ki, insanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır düsturu ile bugüne kadar bu hizmetleri yaptık. Eğer rabbim bu görevi sizlerin teveccühü ile nasip ederse 24 Haziran akşamı ben tüm Bartınlı hemşerilerimizin ve gönüldaşlarımızın hizmetkarı olmak istiyorum.”

Tunç: “Gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz”

AK Parti Bartın Milletvekili ve Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç ise konuşmasında 2002’den bu yana AK Parti’nin bütün avantajlarını Bartın’a yaşatmaya çalıştıklarını söyledi. konuşmasında CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye de eleştiren Yılmaz Tunç şu ifadelerde bulundu:

“Seçim koordinasyon merkezimizin Bartın’a milletimize, ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Milletvekili Adayımız Yaşar Arslan’la birlikte inşallah 24 Haziran’da sizlerin güvenine layık olarak sizlere daha çok hizmet etmeye, Bartın’a daha çok yatırım getirmeye, halkımız için gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz. 2002’dan bu yana AK Parti’nin bütün avantajlarını Bartın’a yaşatmaya çalıştık. Şimdi yeni dönemde de yeni hükümet sistemiyle Bartın daha fazlasını kazanacak. 16 yıl önceki Türkiye ile bugünkü Türkiye aslında kıyas bile kabul etmez ama nereden nereye geldiğimizi görebiliriz. Dünyanın en hızlı küçülen ülkesi Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan sayesinde, en hızlı büyüyen ülke konumuna geldi.” dedi.

Tunç’tan İnce’ye eleştiri

 Traktörü geri geriye park edebilirmiş, ‘benden iyi Cumhurbaşkanı olur’ diyor. Böyle bir şey olabilir mi? Çiftçinin gönlünü alabileceğini zannediyor. O gönüller çoktan kazanıldı senin haberin yok. Otomobili ithal edecekmiş, ‘yerli otomobile gerek yok’ diyor. Almanya’ya gitmiş otomobil fabrikasını gezmiş ‘adamlar 20 yıl önce yapmış biz başka bir şey yapalım’ diyor. 20 sene önce yaptın da biz mi kaldırdık? Almanya’daki otomobil fabrikasına bakacağına Türkiye’deki ATAK Helikopteri nasıl yapılıyor, Türk sanayisi nasıl gelişiyor ona bak.

Hastaneyi 3 yıl da tamamlayacağız

16 yılda bir Türkiye’nin yanına 3 Türkiye daha ilave ettik. Türkiye’yi 3,5 kat büyüttük. Organize sanayi bölgelerini fabrikalarla doldurduk. Şimdi Bartın’da 2. organize sanayi çalışmalarına başladık. Bartın AK Parti’nin yatırımlarıyla büyümeye devam ediyor. AK Parti’den önce bir kamu yatırımı başlar yıllarca sürerdi. Şimdi altı ayda yedi ayda bir okulu bitiriyoruz. 41 tane okul yaptık Bartın’a. Bartın Üniversitesi büyük bir yatırım. Bartın’ımız büyümeye inşallah devam edecek. Bartın’a şu anda 400 yataklı bir eğitim araştırma hastanesi kazandırıyoruz. İhalesini yaptık, müteahhitte yer teslimini yaptık. İnşallah önümüzdeki hafta Sağlık Bakanımızla temelini atıyoruz, hayırlı uğurlu olsun. Tek kişilik odalar üzerine helikopter inebilecek. Cide’den Pınarbaşı’ndan başka yerlerden hastalar gelecek. İleri sistemli bir hastane olacak. İnşallah üniversitemizle beraber eğitim araştırma hastanesi seviyesine kavuşturacağız. Çünkü o seviyede yapacağız. İlçelerimize beldelerimize büyük köylerimize hastaneler, Aile sağlığı merkezleri yaptık. Şimdi merkezde yapıyoruz. Karaköy’e, TOKİ’ye ihalesi yapılıyor. Aladağ’a yapılıyor. Modern semt hastaneleri yapıyoruz. Büyük hastaneyi inşallah üç yıl gibi kısa bir sürede tamamlayacağız.

“Milletimiz istikrara ve güvene ‘devam’ diyecek”

 Bu seçim çok önemli. 16 yıldır Türkiye’nin gelişmesini hazmedemeyen şer güçler zaman zaman devreye girdiler. 2007’de Meclis’e Cumhurbaşkanı seçtirmediler. Seçtirmedikleri için halk seçsin dedik. Biz seçeceğiz dediniz ve sorunu çözdünüz. Siz Cumhurbaşkanının halk seçsin dediğiniz için bugün Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi önünüze geldi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini Anayasa değişikliğinde Bartın’dan yüzde 56 ile evet dediniz. Şimdi bu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine evet diyen Bartın’ın yüzde 56’sı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminden vazgeçip parlamenter sisteme geri döneceğiz İMF kapılarında yine el pençe divan durmak istiyoruz, hastane kapıları güzeldi, güneş motel, kiralık vekiller vs çok güzel diyenler parlamenter sistemin  hastalıklarına, muhtıralara, darbelere geri dönmek istiyor. Döner mi bu millet? Kesinlikle hayır. Ülkemizi karanlıklara sürüklemek istediler hiç birinde başarılı olamadılar. Son çare bu milleti korkutmamız lazım dediler ve 15 Temmuz gecesi bu milletin parasıyla alınmış tankları milletin üzerine sürdüler. Millet korktu mu hayır. Şimdi FETÖ 24 Haziran’ı heyecanla bekliyor. Onları sevindirelim mi üzelim mi? Tabiî ki üzelim. Millet kararını verecek istikrar ve güven inşallah devam edecek. Bartın’da da bu istikrara ve güvene tam destek vereceğiz. Bir milletvekili yetmiyor, o zaman Bartın’dan iki milletvekili ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine destek olacağız. Bartın’ın önünü tamamen açacağız. Bizlerde inşallah sizlerin güvenine en yüksek noktadan layık olmaya çalışacağız ve gece gündüz sizin hizmetkarı olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada olmaya devam edeceğiz.”

Konuşmaların ardından Kemer Köprü mevkiinde ki AK Parti Bartın Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı okunan dualar eşliğinde kurdele kesimi yapılarak gerçekleştirildi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam