Saadet Partisi: “Değişim başladı”

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamanoğlu, seçim beyannamesini Türkiye Vizyonunu programında açıkladı. Karamanoğlu, programda seçmene yıpranmış, tıkanmış bir iktidar için ‘değiştir’ diyerek seslendi.

Saadet Partisi: “Değişim başladı” Güncel

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamanoğlu, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine yönelik  seçim beyannamesini Türkiye Vizyonunu programında açıkladı.   Ankara ATO Congresium’da yapılan programa Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayları Ünal Yurtbay ve Mücahit Mekeç’in yanı sıra Bartın’dan birçok partilide katıldı. Türkiye Vizyonunda  Yaklaşan 24 Haziran seçimlerinin ülkemiz tarihindeki en önemli seçim olduğunu belirten Karamollaoğlu, 24 Haziran’ı ülkemiz için uçurumdan önceki son çıkış olarak niteledi. Karamollaoğlu, “Sadece milletvekili, Cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz. Vereceğimiz her oy ile Türkiye’nin yönünü belirleyeceğiz. Geleceğine karar vereceğiz. Tamam mı devam mı diyeceğiz. Haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe tamam mı devam mı diyeceğiz. Yandaşlığa, partizanlığa, adam kayırmaya tamam mı devam mı diyeceğiz. Yolsuzluğa rüşvete iltimasa tamama mı devam mı diyeceğiz. Biz Saadet Partisi olarak yeter artık bu düzen böyle gitmez, tamam inşallah diyoruz” dedi.

“Saadet tertemiz geleceğin adıdır”

Türkiye’de yeni siyasetin, siyaset üslubunun adının Saadet Partisi olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, “Türkiye siyaset, ahlak, ekonomi ve dış politika yönünden tıkanmıştır. Türkiye’nin yeni bir sese yeni bir söze yeni bir siyaset anlayışına ihtiyaç vardır. Bu ihtiyacın adresi Saadet Parti’sidir. Çünkü Saadet Partisi tertemiz bir mazinin tertemiz bir kadronun tertemiz bir geleceğin adıdır, adresidir. Yolsuzluğun rüşvetin adam kayırmanın olmadığı, yetim hakkının yetmediği tertemiz bir mazinin adıdır. Saadet Partisi yolsuzlukla zenginleşenlerin değil, fakir fukaranın hakkının korunduğu şerefli bir mazinin adıdır.  Saadet Partisi Anadolu’yu kilim gibi dokuyup, uçtan uça fabrikalarla donatan bir mazinin adıdır. Saadet partisi işçinin memurun, emeklinin asgari ücretlinin yüzünün güldüğü müreffeh bir mazinin adıdır” şeklinde konuştu.
“Bu beyanname kararlılığın yol haritasıdır”

Hazırladıkları beyanname ile Türkiye’nin kurtuluş reçetesini ortaya koyduklarını vurgulayan Karamollaoğlu, Saadet iktidarının yapacaklarını şöyle özetledi:

“Tüketime ve gösterişe ayrılan kamu kaynaklarını üretime ve istihdama yönelik yatırımlara tahsis ederek, hızlı ve yaygın bir kalkınma hamlesi başlatacağız. Saadet iktidarında eğitimden istihdama kamu ihalelerinden atamalara kadar her alanda adam kayırma torpil ve iltimas ortadan kaldırılacaktır. Liyakati esas alan bir adil sistem kuracağız. İster bizden olsun ister olmasın işi mutlaka ehline vereceğiz. Parti devleti ortadan kaldıracak, milletin partisi konumunda 80 milyona hizmeti şeref sayacağız. Saadet iktidarında bize emanet edilen kamu mallarına yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. Milletin kutsal emanetlerine ihanet etmeyeceğiz. Tüm vatandaşlarımıza eşit mesafede duracağız. Mahalleler belediyelere üniversitelere bölgelere hizmet götürürken kesinlikle ayrımcılık yapmayacağız. Kimseyi siyasi görüşünden dolayı hizmetten mahrum bırakmayacak, hiç kimseye ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapmayacağız. Eşimize dostumuza kamu ihalelerin dağıtmayacak, ulufe verir gibi devletten makam ve mevkiyi kimseye tahsis etmeyeceğiz.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam