AK Parti 2-0'a kilitlendi

AK Parti Bartın Milletvekili ve Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç ile 2. Sıra Milletvekili Adayı Yaşar Arslan, 24 Haziran seçimleri öncesinde İl Başkanı Turhan Kalaycı ve teşkilat mensuplarıyla birlikte Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’ı ziyaret etti. Ziyarette Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de katılımıyla yapılan aday tanıtım toplantısının ardından Bartın’da seçim startını verdiklerini ifade eden Milletvekili Tunç, güzel bir seçim kampanyası dönemi geçireceklerini ve referandumda yüzde 56 olan oy oranının bu seçimde katlayarak Bartın’da 2 milletvekili çıkaracaklarını söyledi.

AK Parti 2-0'a kilitlendi Güncel

 

AK Parti Bartın Milletvekili ve Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç  ile 2. Sıra Milletvekili Adayı Yaşar Arslan, 24 Haziran seçimleri öncesinde Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’ı ziyaret etti. İl Başkanı Turhan Kalaycı, Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz, Tanıtım Medya Başkanı  Ayhan Tepe’nin de yer aldığı ziyarette Milletvekili Tunç, seçim süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji  Bakanı Faruk Özlü’nün de katılımıyla yapılan aday tanıtım toplantısının ardından Bartın’da seçim startını verdiklerini ifade eden Yılmaz Tunç,  “Yoğun bir çalışma temposu içerisinde seçim çalışmalarımıza başladık. 24 Mayıs’ta Ankara’da aday tanıtımımızı yaptık. Daha sonra da 26 Mayıs Cumartesi günü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü’nün de katılımıyla aday tanıtımı ve basın toplantımızı coşkulu bir şekilde gerçekleştirdik. Seçim startımızı da verdik, ilçe merkezimizde ve beldelerimizde irtibat büroları açılıyor, sesli araçlarımız gelecek. Bizler de hem iftar programlarında hem iftar öncesi hem de gündüz esnaf, kamu kurum ve kuruluşu ziyaretlerimizle vatandaşlarımızla bir araya gelmeye çalışıyoruz. Bartın’da her seçimde düzgün ve seviyeli bir propaganda dönemi geçiriyoruz. Yine bu şekilde geçeceğini umut ediyorum ve biz de bunun için en azamı gayreti göstereceğiz. İlçe Seçim Kurulu’nda parti yetkililerinin aldığı ilke kararları oluyor, bugüne kadar bu kurallara herkes uydu ve bundan sonra da uyarak inşallah 24 Haziran’a ulaşıp güzel bir seçim kampanyası dönemi geçireceğiz” dedi.

“Her zaman vatandaşımızın arasındaydık”

Bartın’dan 2 milletvekilinin seçilmesi için gecelerini gündüzlerine katarak çalışmaya devam ettiklerini kaydeden Tunç, şöyle devam etti:

“Bartın’dan 2 milletvekilinin seçilmesi için biz gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam ediyoruz. Bizler seçimden seçime halkın arasında olan siyasetçiler değiliz. Seçim olmadan da onların sürekli içindeydik, esnaf ziyaretleriyle, düğünlerde, bayramlarda, iyi günde kötü günde her zaman vatandaşımızın arasındaydık. Şimdi seçim münasebetiyle de tekrar onların ayağına gidiyoruz. Onlara hizmetler götürdük, iktidar partisi olarak onların talepleriyle yakından ilgilendik ve onlarla gönül bağımız da kuvvetli yani seçimden seçime oluşan bir durum değil.

“AK Parti ülkemizin 81 vilayetinde kalkınma hamlesi başlattı”

AK Parti bir millet hareketi olarak doğdu. İcraat partisi olacağını milletimize vaat etti ve kısa süre içerisinde de 2002 yılında hemen bir yıl dolar dolmaz tek başına milletimiz tarafından iktidara getirildi. Ülkenin 16 yıl önceki durumuyla bugünü kıyasladığınızda arada çok büyük farklar olduğunu herkes görüyor ve tüm dünya görüyor. Çok büyük sorunlar vardı. Dünyanın en hızlı küçülen ülkesi olan Türkiye’den bugün yüzde 11’le dünyanın en hızlı büyüyen Türkiye’si haline geldik. Bu milletimizin sayesinde AK Parti sayesinde ve Recep Tayyip Erdoğan sayesinde oldu.  Bir Türkiye’nin yanına gayri safi milli hasılasını 3’e katlamış, bir Türkiye’nin yanında 3 Türkiye daha eklemiş güçlü bir Türkiye haline geldik. Ülkemizin kronikleşmiş sorunlarını tek tek çözen AK Parti ülkemizin 81 vilayetinde kalkınma hamlesi başlattı. En ücra köyümüzün, en ücra köşesindeki evine kadar ulaşabildik.

“Bartın’dan 2 milletvekiliyle destek vermek istiyoruz”   

Bartın’a 6 milyarlık kamu yatırımı kazandırdık ve devam eden 6 milyarlık yatırımımız daha var. İcraatlarımız ortada, yeni dönemde 6 milyarlık bu yatırımlarımızı da tamamladığımızda çok daha güzel olacak. AK Parti zaten icraatıyla, projeleriyle öne çıkan bir parti ve Cumhurbaşkanımız da Türkiye’yi dünya projeleriyle tanıştıran,16 yıl önceki Türkiye’ye iki Türkiye daha ilave eden, Türkiye’yi ekonomide 3,5 kat büyüten bir lider. Milletimizin güveni de her seçimde artarak devam etti. Bartın’da da yüzde 29’dan aldığımız bayrağı şuanda yüzde 54’e kadar çıkardık. Referandumda da yüzde 56’ydı. Bu seçimde de daha yükseklere çıkararak Bartın’dan daha güçlü yeni dönem parlamentosuna 2 milletvekili olarak destek vermek istiyoruz. Yeni dönem parlamentosu artık daha güçlü, güçlü yasama var, kanun yapma noktasında tam yetkili, hükümeti denetleyen, yürütmeyi, cumhurbaşkanını denetleyen bir Meclis ve biz de buna tam destek vermek istiyoruz.

74 bin oy hedefimiz”

Bartın’da 28 bin oyla başladık. Her seçimde üzerine kattık. En son seçimde 63 bin oldu. Şimdi ise 74 bin oy hedefimiz. Çok güzel bir hedef bu hedefi inşallah yakalayacağız. AK Parti’nin Bartın’da gerçekleştirdiği icraatlara baktığımız zaman yakalamamamız için hiç bir neden yok. Böylece Bartın’dan iki sıfır yapıyoruz inşallah. Diğer ittifaka bir şey kalmıyor diğer ittifak yıkım ittifakı zaten. Bartın’dan onlara oy gitmez. Zannetmiyorum bu kadar yatırıma karşı çıkanlara Bartın halkı itibar etmez Bartın halkı Bartın’ı düşünür. Kendisine seçimden seçime değil iyi günde kötü günde arasında olana bayramda seyranda kendini ziyaret edene oy verir. Biz bu partilerin temsilcilerini hiç sokakta görmedik. Hep biz vardık halkımızın arasındaydık yine arasında olmaya devam edeceğiz. Halkımızın bu güvenini bugüne kadar nasıl boşa çıkarmadıysak yine çıkarmayacağız.

“İttifak nedeniyle 2-0’a daha yakınız”

Tam destek verdiğimizde de Bartın’daki yatırımların hızlandırılması noktasında birlik ve beraberliğimizin daha güçlü olması anlamında teşkilatımızla beraber çok daha olumlu bir atmosfer olacaktır. Halkımızın da bu güvenine layık olabiliyorsak, memleketimize eserler kazandırabiliyorsak ne mutlu. Siyaset millete hizmet etme, memlekete eserler kazandırma aracıdır. Biz de AK Parti’nin siyaset anlayışını, AK Parti’nin avantajlarını Bartın’a bugüne kadar yaşattığımızı düşünüyorum. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Her seçimde de bu hizmetleri gören 10 bini aşkın insan Bartın’da ilk kez oy verdi. Dolayısıyla Bartın’da bu seçimde de yine 10 binlerin üzerine ilave edileceğini düşünüyoruz. İttifak nedeniyle de 2-0’a daha çok yakınız.”

Arslan: “Her seçimde oylarımızı arttıran bir teşkilat olduk”

Yılmaz Tunç’la birlikte Bartın’ın hizmetkârı olmak istediklerini kaydeden AK Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Yaşar Arslan  da şöyle konuştu:

“Hepinizin bildiği üzere Bartın’da hepsi birbirinden değerli 18 tane aday adayı arkadaşımız vardı. Bu bir yarıştı ve sonucunda, bu görev Sayın Vekilimiz Yılmaz Tunç ve bana tevdi edildi. Biz bu görevi aday olamayan bütün arkadaşlarımız ve teşkilatlarımız adına yüklenmiş olduk. 2002’den bu yana teşkilatlarımızda aktif görev yapmış bir arkadaşımıza bu görev nasip olmamıştı. Bu dönem de bu görev bize nasip oldu. Bildiğiniz üzere partimizde 4 yıl evvel bir teşkilat mensubu olarak görev aldım. Bunun 1 yılı il sekreterliği, 1 yılı Teşkilat Başkanı olmak üzere de 4,5 yıl İl başkanlığı görevi yaptım. Görev yaptığım süre boyunca 2010 Anayasa referandumu, 2011 genel seçimi, 1 yerel seçim ve 2014 Cumhurbaşkanlığı seçim süreçlerini hep birlikte yaşadık ve girdiğimiz her seçimde teşkilatlarımızın özverisi ve Sayın Milletvekilimizin de gayretleriyle her seçimde Bartın’da oylarımızı arttırmayı başaran bir teşkilat olduk.

“Bartın’ımıza 7 gün 24 saat hizmet etmek istiyoruz”

24 Haziran seçimleri ülkemizin geleceği açısından çok büyük önem taşımaktadır. Dış güçlerin ülkemiz üzerindeki hain planları artık açıkça görülmektedir. 30 gün boyunca şahsım ve milletvekilimiz olmak üzere tüm teşkilatımızla birlikte var gücümüzle çalışarak kazanacağımız 2 milletvekilinin müjdesini 24 Haziran akşamı inşallah hep birlikte Sayın Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz. İlk hedefimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza çok yüksek bir oy yüzdesiyle destek olmaktır. Bunu da inşallah cumhur ittifakımızla beraber başaracağız. Bartın’ımızdan da bugüne kadar Sayın Milletvekilimizi çok yüksek oylarla göndermiş olmakla beraber, bundan sonraki süreçte de birlikte Bartın’ımıza 7 gün 24 saat hizmet etmek istiyoruz. Teşkilatlarımızın ve Bartın’ımızın hizmetkarı olmak istiyoruz.”

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam