Abdipaşa’da 2 bin kişi orucunu birlikte açtı

Abdipaşa Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar programı bu yıl yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti. İftarda siyasi parti temsilcileri, sanayiciler, iş adamları, bürokratlar, muhtarlar, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaşı bir arada orucunu açtı.

Abdipaşa’da 2 bin kişi orucunu birlikte açtı Güncel

Abdipaşa Belediyesi tarafından belde meydanında iftar programı düzenlendi. Davetliler için kurulan yüzlerce masa iftar saati öncesinde tamamen doldu. Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç iftar programı öncesinde vatandaşlara yemek dağıtımında bulundular. Abdipaşa halkının yanı sıra çevre köylerden de binlerce vatandaşın katıldığı iftar programı Bartın’da görev yapan bürokratlar, sanayiciler, iş adamları, muhtarlar ve STK temsilcilerini de bir araya getirdi. Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez’in ev sahipliği yaptığı iftar programına Bartın Valisi Nusret Dirim, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, TSO Başkanı Halil Balık, Ulus Kaymakamı Recep Hasar, ilçe ve belde belediye başkanları, daire müdürleri, iş adamları, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı. İftar programı öncesinde canlı ilahi dinletileri ve semazenler tarafından sunulan sema gösterileri büyük beğeni kazandı. İftar saatinin gelmesiyle birlikte alanı dolduran binlerce kişi dualar eşliğinde oruçlarını açtı.

Dönmez: “Ramazan ayı rahmet ayıdır”

İftar programında katılımlarından dolayı tüm davetlilere teşekkür eden Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez “Bu mübarek akşamda sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Bildiğini gibi Ramazan ayı rahmet ayıdır. Birleştiricidir. Bizlerin birlik ve beraberliğinin göstergesidir. Bu güzel iftar sofrasında sizlerle birlikte olmaktan onur duyuyorum. Bu iftar soframızda bulunduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

“Abdipaşa’yı adeta yeniden yarattık”

Abdipaşa Belediyesi olarak beldenin elzem sorunlarının çözüme kavuşturulduğunu ve beldenin dev yatırımlara sahne olduğunu da ifade eden Dönmez “Abdipaşa halkının talep ve ihtiyaçları için bugüne kadar birçok proje hayata geçirdik. Projelerimizi hayata geçirirken tüm halkımızın görüşlerine de başvurduk. 2004 yılında sizlerin desteği ile Belediye Başkanı seçildim ve üç dönemdir bu görevi sürdürmeye devam ediyorum. Bu süreç içerisinde çok güzel projeleri hayata geçirerek Abdipaşa’yı adeta yeniden yarattık. İlk işlerimizden biri beldemizin su ihtiyacını karşılamaktı ve göreve gelir gelmez bu işi hallederek beldemizin su sorununu tamamen çözdük. Lise, kapalı spor salonu, anaokulu, engelli okulu, çim saha ve spor tesisleri gibi birçok projemiz hayata geçti. En önemli çalışmalarımızdan biri de karayollarının Karabük-Bartın yol projesi kapsamında beldemizden geçen yol başka bir güzergahtan geçecekti. Sn. Vekilimiz Yılmaz Tunç’un da gayretleriyle birlikte bu konuda mevcut güzergahı koruduk” şeklinde konuştu.

“Yeni ve güçlü bir belediye olduk”

Beldede alt yapı çalışmalarının sürdüğünü ve üst yapı projelerinin de kısa zaman içinde başlayacağını müjdeleyen Başkan Dönmez, Beldemizi güzelleştirmek için çalışmalarımızda devam ediyor. Yine karayollarının yol genişletme çalışmaları sürüyor. Üç koldan dere ıslah çalışmaları devam ediyor. Barajın yan kolları devam etmektedir. Bu projeler Sn. Vekilimizin takipleriyle gerçekleşmiştir. Yine bütçemiz doğrultusunda mezbahane, halı saha, sosyal tesisler, belediye binası, itfaiye binası, terminal gibi ihtiyaç duyulan yapıları kazandırdık. Mahalle ve caddelere kilit parke uygulaması yaptık. Şimdide alt yapı işlerine başladık ve çalışmalarımız süratle devam ediyor. Üst yapı çalışmaları içinde peyzaj projesi yaptırdık ve yakında ihalesi yapılacak. Baraj kenarında suyu ve ormanları ile beldemizin hem yaşanabilir hem de çağın gereksinimlerine uygun modernlikte olması için tüm imkanları kullanıyor ve tüm gayretleri gösteriyoruz. Yine beldemizde temeli atılan, inşaatı devam eden İmam Hatip Ortaokulu Sn. Valimiz, Sn. Vekilimiz ve İl Genel Başkanımızın katkılarıyla devam ediyor. Beldemiz bir okul daha kazanmış oluyor. Beldemize hayırlı ve uğurlu olsun. Bu projeler gerçekleşirken araç makine parkımızı da yeniledik. Cenaze nakil aracı, itfaiye, vidanjör, yol süpürme aracı, çöp aracı, kepçeler, minibüsler ve traktörleri araç makine parkımıza katarak halkımıza sunduğumuz belediye hizmetleri noktasında gücümüze güç kattık. Yeni ve güçlü bir Türkiye gibi bizde Abdipaşa Belediyesi olarak yeni ve güçlü bir belediye olduk. Tüm imkan ve olanaklarımız 7 gün 24 saat halkımızın hizmetindedir. Telefonlarımızda, kapılarımızda her zaman olduğu gibi gece gündüz açıktır. Bizlerden dualarınızı esirgemeyiniz. Sizlerin duaları ve destekleri ile Abdipaşa beldemize en güzel hizmetleri sunmaya devam edecek, beldemizi dev projelerle buluşturmayı da sürdüreceğiz. Biliyoruz ki sizler tüm hizmetlerin en güzeline layıksınız ve bunun için gece gündüz demeden emrinizde olacağız.” dedi.

Tunç: “Abdipaşa’ya ne yapsak azdır”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da Ramazan ayının mafiret ayı olduğunu ifade ederek, “Allah Kadir Gecesi’ne ve Ramazan Bayramı’na ulaşmamızı da inşallah nasip eder. Bugün bu güzel iftar sofralarında birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneğini gösteren Belediye Başkanımız Yaşar Dönmez ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Abdipaşa’mız çok güzel bir beldemiz. Abdipaşa’ya ne yapsak azdır. Abdipaşa’yı daha da güzel ve daha da yaşanabilir hale getirmek için gayret sarf etmeye teşekkür ediyoruz. Abdipaşa’ya yapılan bu tüm yatırımların sebebi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. O ülkemizi 16 yılda nereden nereye getirdi hepinizin malumu. Tüm dünyanın, yedi düvelin hedefinde. Onun için çok önemli bir sürece giriyor ve sizlerden destek bekliyoruz. Ben bu duygu ve düşüncelerle tekrar Ramazan-ı şerifinizi tebrik ediyorum. Bu akşam bu güzel iftar organizasyonunun gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Abdipaşa’da kanalizasyon alt yapı işleri tamamlanır tamamlanmaz üst yapı çalışmalarına da çok yakın bir süre içinde başlanacak. Gerekli ödenekleri ayırdık” şeklinde konuştu.

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, AK Parti Bartın Milletvekili Adayı Yaşar Arslan ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da yaptıkları konuşmalarda Abdipaşa Belediye Başkan Yaşar Dönmez’e düzenlediği iftar programı için teşekkür ettiler. İftar programının sonrasında Vali Dirim, Milletvekili Tunç ve iftar programına katılanlar programın düzenlendiği meydanda çay içerek sohbetlerde bulundular.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam