Resimlerle Anadolu kadınını anlattılar

Bartın Üniversitesi Kadın Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen ‘Anadolu’da Kadın’ adlı resim sergisinde kadın sorunlarına dikkat çekildi.

Resimlerle Anadolu kadınını anlattılar Güncel

Bartın Üniversitesi Kutlubey Kampüsünde yer alan Yaşam Merkezinde gerçekleştirilen sergide Safranbolu İMKB Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 40 resim yer aldı. Farklı tarzlarda yapılan resimlerde ‘Anadolu’da Kadın’ temasıyla ülkemizde kadınların yaşadığı sorunlara dikkat çekildi.

Serginin açılışına Bartın Valisi Nusret Dirim’in eşi Burcu Dirim, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ve eşi Hatice Uzun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Yazıcı, Kadın Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Aslı Yazıcı, İl Emniyet Müdürü Ogün Vural’ın eşi Arzu Vural, il yöneticilerinin eşleri, siyasi partilerin kadın kolları başkanları ve akademisyenler katıldı.

Serginin açılışında konuşan Rektör Uzun, “Anadolu’nun vefakar ve cefakar kadınları tarihteki kahramanlıklarıyla kendilerini kanıtlamıştır. Nene Hatun, Kara Fatma, Şerife Bacı isimleriyle özdeşleşen kadınlar, geleneğimizde çok değerli bir yere sahiptir. ‘Cennet annelerin ayakları altındır’ diyen bir dinin mensupları olarak tarih boyunca elde ettikleri başarılarla göğsümüzü kabartan, hayatımızın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve şefkati temsil eden kadınlar, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşı olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda Üniversitemiz Kadın Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin çalışmalarını çok anlamlı buluyor, kendilerini tebrik ediyorum.” dedi. 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam