Özlü’den Kozcağız’a “ilçe”, Bartınlılara “OSB” sözü

Bilim Sanayi ve Teknoloji ve Ticaret Bakanı Faruk Özlü, 24 Haziran seçimleri kapsamında AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen milletvekili aday tanıtımı için Bartın’a geldi. Bakan Özlü, aday tanıtımında hem Bartınlılara hem de Kozcağızlılara müjdeyi verdi. Özlü, mevcut Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) ilave yapılması planlanan alanın kamulaştırması ve alt yapısı için tüm desteği ve kaynağı temin edeceklerini söyledi. Faruk Özlü uzun süredir ilçe olmak isteyen Kozcağızlıların da bu talebini ilk fırsatta bir araya geldiklerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceğini kaydetti. Özlü konuşmasında ayrıca yerli otomobil üzerinden CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’yi de eleştirdi. Özlü “Bu projeyi “Durduracağım” demek bilgisizlik ve tembelliktir. Öğretmen Muharrem İnce dersini çalışmıyor” dedi.

Özlü’den Kozcağız’a “ilçe”, Bartınlılara “OSB” sözü Güncel

AK Parti İl Başkanlığı,  24 Haziran seçimleri öncesi milletvekili adaylarını tanıttı.  Aday tanıtımına Bilim Sanayi ve Teknoloji ve Ticaret Bakanı Faruk Özlü de katıldı. Bakan Özlü, Kültür Merkezinde gerçekleştirilen tanıtım öncesi Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık ve oda üyelerini ziyaret etti. Bartın Valisi Nusret Dirim,  Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın yer aldığı ziyarette Bakan Özlü “Bugün Bartın ve Zonguldak’tayız biliyorsunuz bir seçim sürecindeyiz ben bu bölgenin bakanı olarak seçim çalışılmalarına Bartın da başlıyoruz. Birazdan bizim partimiz olacak ama ben ondan daha önce yeni başkanımızı yeni yönetimi ziyaret etmek hayırlı olsun demek istedim” dedi.

Balık: “Her zaman yanımızda oldunuz”

Ziyaretten dolayı teşekkürlerini sunan Bartın TSO başkanı Halil Balık “Bartın ziyaretinizde odamıza uğramanız bizim için sevindirici ve de onur verici bir olaydır. Yoğun bir seçim çalışmasındasınız, az önce beklentimi söyledim size yeniden sizin milletvekili olarak gösterilmeniz sizi tekrardan bakan olarak göreceğimiz anlamına geliyor, sizinle her zaman memnuniyetlik her zaman mutluluk duyduk. Odalar birliği toplantılarımızda olsun gerekse çalınmalarımızda olsun her zaman yanımızda oldunuz. Onun için sizi tekrar bakanımız olarak görmek istiyoruz. Ziyaretinizden dolayı da tekrardan çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Halil Balık’ın konuşmasının ardından ziyaret bir süre basına kapalı devam ederken Faruk Özlü daha sonra aday tanıtımın gerçekleştirileceği Kültür Merkezine hareket etti. Kültür Merkezinde ise partililer tarafından karşılanan Faruk Özlü, aday tanıtımında önce Bartınlılara sonra da Kozcağızlılara müjdeyi verdi. Konuşmasında 24 Haziran seçimlerinde Bartın’dan  AK Parti adına 2-0 milletvekili olacak şekilde yüzde 74 oranında bir başarının elde edileceğine inancının tam olduğunu ifade eden Özlü, partilileri de “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’a oy atarız ama milletvekilliği seçimlerinde Ak Parti’ye oy atmayız” şeklindeki söylemlere karşı da uyardı. Yerli otomobil üzerinden CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’yi de eleştiren Faruk Özlü şunları söyledi:

“16 yılda Türkiye’yi büyüttük, güçlendirdik”

“Bartın’a birkaç defa geldim. Gerçekten bu bölge Karadeniz’in incisi. Güzel insanların yaşadığı, güzel bir gölgemiz. Bende bu bölgenin çocuğu olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum.  Türkiye için dönüm noktası olan, 24 Haziran seçimlerine 1 aydan az bir zaman kaldı. AK Parti olarak, 16 yılda Türkiye tarihinin en büyük yatırımlarını yaptık, en önemli reformlarını gerçekleştirdik. Türkiye’yi büyüttük, güçlendirdik.  Türk ekonomisini; yapısal olarak sağlam temeller üzerine oturttuk ve hedeflerimizi büyüttük.

24 Haziran Türkiye için yepyeni bir dönemin başlangıcı olacak”

Ancak mevcut sistem, bizi o büyük hedeflere hızla taşıyacak bir sistem değildi.  O yüzden; milletimizin de onayını alarak, bizi o büyük hedeflere taşıyacak yeni sistemi getirdik.

İşte 24 Haziran seçimleri o sistemin hayata geçeceği seçimler olması bakımından, Türkiye için yepyeni bir dönemin başlangıcı olacak. Hedefimiz; güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye’dir. 16 yıl boyunca girdiği her seçimden başarıyla çıkan AK Parti’nin, 24 Haziran’da da, bu geleneği sürdüreceğine inancımız tamdır.

“Bartın’da 2-0 yapmanızı bekliyoruz”

Benden önce konuşan kardeşlerim, değerli arkadaşlarım çok güzel hedefler söylediler. 2-0 yapacağız. Plakamız olan 74 rakamını oylarda yakalayacağız ve Bartın’dan yüzde 74 oranında oy alacağız. Sizlerden çok çalışmanızı ve bu seçimde Bartın’da 2-0 yapmanızı ve yüzde 74’ü yakalamanızı çok önemsiyorum. Sizlerden büyük bir gayret bekliyoruz. Sizlerden büyük bir çalışma bekliyoruz.

“Ekonomik manipülasyonlarla hedef AK Partisiz bir Türkiye hedefidir”

AK Parti’yi, güçlü Türkiye yolundan çevirmek için önümüze bir sürü engel çıkarıldı. Yaşar Arslan ve Yılmaz Tunç kardeşimde bunu sizlere saydı.  Bizi, en alçakça yöntemlerle yolumuzdan döndürmeye çalıştılar. Biz, kararlılıkla o engelleri aştık ve hedefimize ulaşmak için yürümeye devam ettik.  Ancak, geçmişte olduğu gibi; şimdi de bu büyük dönüşümü engellemek için, bir takım çevrelerin harekete geçtiğini görüyoruz.  Bu kez ekonomik enstrümanlarla, kur manipülasyonlarıyla gerçekleştirilen operasyonların hedefi, AK Partisiz bir Türkiye hedefidir. Ama nasıl ki geçmişte hiçbir operasyona boyun eğmediysek, bu kez de boyun eğmeyeceğiz.

“Sandıkta bu manipülasyonlara en güzel yanıtı vereceğiz”

Milletimizin de büyük feraseti ve güveni ile 24 Haziran’da sandıkta bu manipülasyonlara en güzel yanıtı vereceğiz. Milletimiz 24 Haziran'da, hem kendilerini Meclis’te temsil etmek için milletvekillerini, hem de kendilerini yönetecek Cumhurbaşkanını seçecek.  Çok duyduğumuz bir söylem var. “Cumhurbaşkanımıza vereceğiz ama milletvekilliğinde garanti vermiyoruz” diyorlar. AK Parti demek Recep Tayyip Erdoğan demektir. Recep Tayyip Erdoğan demek AK Parti demektir. Bir orduda komutan ve asker birdir, beraberdir. Askeri olmayan komutan, komutan değildir zaten. Dolayısıyla sizlerden hem milletvekilliği seçimlerinde hem de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti’ye oy verecek vatandaşlarımızı ikaz etmenizi istiyorum.

Bakan Özlü’den söylem uyarısı

Bu hafta içerisinde aday adaylarını açıkladık. Bir başbakanda dahil olmak üzere 22 bakan bakanlığı bırakıp milletvekilli olmak için aday adayı olmuştur. Bundan daha güçlü bir Meclis olmaz. Başbakanımız da dahil olmak üzere güçlü bir Meclis oluşturmaya çalışıyoruz. Bütün illerde en iyi adayları seçmeye çalıştık. Diğer partilere bakın bir de bizim partimize bakın. Bizim partimizin adayları yıldız gibi parlıyorlar. Böyle bir söyleme ve aldatmacaya bunun için çok dikkat edelim. Çünkü komutan ve asker beraberdir. Komutan ve asker birlikte güçlüdür. Dolayısıyla Recep Tayyip Erdoğan’a Mecliste güç katacak arkadaşlarımıza ihtiyaç var. Bu bakımdan bu söyleme çok dikkat edelim. Biz AK Parti’ye oy veriyoruz. Biz Recep Tayyip Erdoğan’a oy veriyoruz. Biz bir bütünüz.

“Bu iki sandıktan da AK Parti çıkacak, Cumhurbaşkanı Erdoğan çıkacak”

İşte bu iki sandıktan da; güven çıkacak, istikrar çıkacak, uyum çıkacak. Yani AK Parti çıkacak, Cumhurbaşkanı Erdoğan çıkacak. Ve biz; 25 Haziran’dan itibaren büyük bir hızla, “Güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye” için yola koyulacağız.  16 yıl boyunca attığımız her adım, bu hedef içindi. Bundan sonraki adımlarımız da aynı hedefe yönelik olacak.

“İnce, yerli otomobilde bilgi sahibi olmadan fikir sahibidir”

2023 hedeflerimizdeki en önemli halkalardan biri de bilimdir, sanayidir, teknolojidir. Türkiye bu alanlarda istikrarlı bir biçimde büyümeye, kalkınmaya devam etmektedir. Bizler, Türkiye’nin sanayi ile birlikte daha da büyüyeceğinin farkındayız. Türk sanayisine ivme kazandıracak olan projelerimizden biri de, Türkiye’nin otomobili projesidir.  Fakat, CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, geçenlerde bir konuşmasında, seçim vaadi olarak, yerli otomobil projemizi durduracağını söyledi. Sayın İnce, bu konuda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuştur.

“Öğretmen Muharrem İnce dersini çalışmıyor”

Öğretmen Muharrem İnce dersini çalışmıyor. Dersini çalışmadığı gibi öğrenmekte istemiyor. Belli ki Sayın İnce, Türkiye’nin otomobilinin teknolojik donanımına dair bilgi sahibi değil. Bir Cumhurbaşkanı adayının, Türkiye’nin sanayide eşik atlaması olacak böylesi bir projeyi durdurmayı vaat edebilmesi, aslında ne ile karşı karşıya olduğumuzu göstermesi bakımından ibret vericidir.

Bu projeyi “Durduracağım” demek  bilgisizlik ve tembelliktir”

Türkiye’nin otomobili, sadece bir otomobil yapma projesi değildir. Türkiye’nin otomobili projesi, otomotiv sektörü ile birlikte; yazılımdan bilişime kadar, birçok sektör için kaldıraç vazifesi görecek bir projedir. Geleceğin otomobili adeta yürüyen yazılımlar olacak. Otomobilimiz tamamen elektrikli otomobil olacak ve çok donanımlı olacak. Aşağı yukarı maliyetinin yarısı yazılımlardan oluşacak. Bölgesine yüksek teknolojik bir projesi “Durduracağım” demek gerçekten bilgisizlik. Gerçekten dersine çalışmamak ve tembellik. Ben her zaman Türkiye’de muhalefet tembeldir. Türkiye’de muhalefet çalışmıyor diye söylüyorum. Bu bile bunun bir göstergesi.

“İnce, TÜBİTAK’ın hiçbir başkanının bugüne kadar veteriner hekim olmadığını bile bilmiyor”

Yine aynı Cumhurbaşkanı adayı daha ilk başladığı gün “Ben cumhurbaşkanı olursam TÜBİTAK’ın başına bir veteriner getirmeyeceğim” dedi. Bugüne kadar TÜBİTAK’ın hiçbir başkanı veteriner hekim olmamıştır. Bilmiyor, dersine çalışmıyor. Sadece konuşuyor. Kaldı ki iyi bir akademisyense bilimsel çalışmaları yerindeyse işini iyi yapıyorsa o daldaki bir profesörde TÜBİTAK başkanı da olabilir. “Veterinerden TÜBİTAK başkanı olmaz” demek ne demek? Elbette olabilir.

“İnce,  istese de istemese de yerli otomobilimiz, yollara çıkacaktır”

İnce’nin “çok eski bir teknoloji” diye kendince küçümsemeye çalıştığı Türkiye’nin otomobili, yazılımı ve donanımı ile geleceğin otomobili olacak elektrikli otomobil projesidir.  Biz teknolojide bir sıçrama, atılım yapıyoruz. Türkiye otomobil projesi de bu sıçramanın bu teknolojideki atılımın önemli bir atılımıdır.  Sayın İnce istese de, istemese de; çağın bütün teknolojileriyle donatılmış olan yerli otomobilimiz, yollara çıkacaktır. Yapmayı değil bozmayı vaat eden bu anlayışı, milletimizin vicdanına havale ediyoruz. Milletimiz; bozanlarla değil, yapanlarla yoluna devam edecektir.

Bartın’da bu güzel tablo daha da güzelleşecek”

Bartınlılar olarak geçen referandumda, yeni sisteme yüzde 56 oranında evet dediniz. 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’ye yüzde 53 oranında destek verdiniz. İnanıyorum ki; 24 Haziran seçimlerinde, bu güzel tablo daha da güzelleşecek. Güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye hedefine rekor destek vereceksiniz. Evet; vakit, Türkiye vaktidir.

OSB ilave alanın kamulaştırma ve alt yapısı için tüm desteği vereceğiz”

Bartın’da bizim Bakanlığımızın ilgilendiren bir projemiz var. Bartın Organize Sanayi Bölgemizi genişletiyoruz. Mevcut OSB’nin yanına bir OSB daha ilave ediyoruz. Bu projemizle ilgili kamulaştırma ve alt yapı noktasında Bakanlık olarak bütün desteğimizi vereceğiz. Gerekli kaynağı temin edeceğiz. Şimdiden hayırlı olsun.

“Kozcağız’ın ilçelik talebini Cumhurbaşkanımıza ileteceğim”

Biliyorum burada Kozcağız Beldemiz var. Beldemizin nüfusu 32 bin. Bu az bir nüfus değil. İnşallah Kozcağız Beldemizin ilçe olması için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Bunu bir seçim şeyi olarak anlamayın. Bu konuda elimden gelen tüm gayreti göstereceğim. Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmelerimizde bunları gündeme getireceğim. Bu vesileyle; 24 Haziran seçimlerinin ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Tunç: “24 Haziran ülkemiz için bir dönüm noktası”

24 Haziran seçimlerinde AK Parti’den  1. Sıra Bartın Milletvekili Adayı olan Yılmaz Tunç  ise bu seçimlerin ülkemiz için bir dönüm noktası olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

 “24 Haziran çok önemli bir dönüm noktası ülkemiz için. AK Parti bir millet hareketi olarak doğdu. İcraat partisi olacağını milletimize vaat etti ve kısa süre içerisinde de 2002 yılında hemen bir yıl dolar dolmaz tek başına milletimiz tarafından iktidara getirildi. Ülkenin 16 yıl önceki durumuyla bugünü kıyasladığınızda arada çok büyük farklar olduğunu herkes görüyor ve tüm dünya görüyor. Çok büyük sorunlar vardı. Dünyanın en hızlı küçülen ülkesi olan Türkiye’den bugün yüzde 11’le dünyanın en hızlı büyüyen Türkiye’si haline geldik. Sizler sayesinde, AK Parti sayesinde ve Recep Tayyip Erdoğan sayesinde. Bir Türkiye’nin yanına gayri safi milli hasılasını 3’e katlamış, bir Türkiye’nin yanında 3 Türkiye daha eklemiş güçlü bir Türkiye haline geldik. Ülkemizin kronikleşmiş sorunlarını tek tek çözen AK Parti ülkemizin 81 vilayetinde kalkınma hamlesi başlattı. En ücra köyümüzün, en ücra köşesindeki evine kadar ulaşabildik.

“Bartın’da kalkınma hamlesi gerçekleştirdik”

16 yıldır ülkemizin her bir köşesine yatırım yapıyoruz. Bartın’da en büyük yatırımların altına yine imzamızı attık. 5,86 milyar liralık kamu yatırımını Bartın’a kazandırdık. 6 milyar liralık Bartın’a yatırım yapan bir iktidarın mensuplarıyız. Yani 1 milyar için el pençe divan duran bir Türkiye’den o paranın 6 mislini sadece Bartın’a yatırım yapan bir iktidara geldik. Şimdi 6 milyar daha devam eden yatırımımız var. İnşallah yeni hükümet sisteminde bunları çok daha hızlı, çok daha kolay hayata geçireceğiz. Önümüzdeki 5 yıllık istikrar süreci Bartın’da da büyük değişim ve kalkınma hamlesi olacak. Gerçekleştirmiş olduğumuz büyük projelere yenilerini ilave ettiğimiz yeni bir döneme gireceğiz.

“15 Temmuz’da başaramadıklarını 24 Haziran’da başarmaya çalışacaklar”

16 yıllık bu kutlu yürüyüşü kesmek için, AK Parti iktidarını engellemek, Türkiye’yi güçsüz düşürüp bu sayede bölgemizde kendi planlarını uygulayabilmek için birçok karanlık güç odağı, dışarıdan da destek alarak ülkemizi karıştırmaya çalıştılar ama başaramadılar. 16 yıldır her sandıkta milyonlarca insanın oyuyla tekrar tekrar iktidara gelen Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkmayacaklarını zannettiler. Bu kadar da gafiller. “İmamlar camilere ezan bile okumaya gidemez bu millet korkaktır” dedi FETÖ’cüler. Ama imamlarımız camilere, minarelere koştular. Ve milletimiz canlarını ortaya koyarak, tankların önünde durarak darbeyi durdurdular. Şimdi 15 Temmuz’da başaramadıklarını 24 Haziran’da başarmaya çalışacaklar. Birtakım yerlerden sosyal medyadan kampanyalar düzenleyerek seçmeni etkileyeceklerini zannediyorlar. Milletimiz kurulan bütün tuzakları tuzak kuranların başına geçirecek.

“Adaylar ortada vaatleri yok”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle yeni dönem çok daha farklı olacak. Bu sistemde güçlü meclis var. 600 milletvekili kanun yapma yetkisi mecliste millet adına hükümeti ve Cumhurbaşkanının denetleyen bir yapı diğer taraftan yürütme ayrı güçlü bir hükümet hızlı karar alan yıllarca beklemeden hızlı karar alıp hızlı uygulayan ve yatırımları, hızlandıran halkının refahını artıran Türkiye’nin ekonomisine güç katan yeni bir güçlü Hükümete inşallah 24 Haziran akşamı ile geçeceğiz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde halkın yarıdan fazlasını alan ülkeyi yönetecek. Yüzde 25 alıp da ülkeyi yönetmek yok. İşte cumhuriyet bu. Halkın daha fazlasının desteğini almak gerekiyor. Onlarda daha fazla destek alabilmek düşüncesiyle en uçtaki partiden en soldan en sağa bir araya gelebiliyorlar. Bu sistemin kutuplaştırmayı giderdiğini hep beraber görüyoruz. Adaylar ortada vaatleri yok. AK Parti yapar onlar yıkar.

“Bartın’da girmediğimiz ev sıkmadığımız el aklmayacak”

Milletimiz ilk turda inşallah çok yüksek bir oyla Recep Tayyip Erdoğan diyecek. Cumhur ittifakı diyecek. Bartın’da da 2 milletvekili ile Cumhurbaşkanımızın Meclis’teki desteğini artırmamız gerekiyor. Bartın’dan tek vekil çıkarsa meclisteki sayımız 600’ün yarısı olur. Bartın’dan 2 milletvekili çıkarsa meclisteki sayımız tam destek olur. Onun için Bartın olarak Cumhurbaşkanımıza güçlü ve tam destek vermeye var mıyız? Bu sözümüze Sayın Bakanımız da şahit oldu. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımıza Bartın’dan tam desteğimizi selamımızı iletecektir. Seçime 30 günün altında az bir zaman kaldı. Zamanımızı en iyi bir şekilde değerlendirerek Bartın’da sıkmadığımız bir el kalmayacak girmediğimiz ev sokak kalmayacak. Neden 24 Haziran çok önemli bunu milletimize anlatacağız. Öbürleri ‘biz bu sistemden vazgeçip eski sisteme geçeceğiz’ diyorlar hepsinin vaadi bu. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile devam edeceğiz diyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dışında bir aday yok. Hepsi ülkeyi geriye götürmek istiyor. Koalisyonları, parti kapatmaları hepsi geri getirmek istiyor. Milletimiz bunlara kesinlikle hayır diyecek. İleriye diyecek.

“Bartın’dan onlara oy gitmez”

Bartın’da 28 bin oyla başladık. Her seçimde üzerine kattık. En son seçimde 63 bin oldu. Şimdi ise 74 bin oy hedefimiz. Çok güzel bir hedef bu hedefi inşallah yakalayacağız. AK Parti’nin Bartın’da gerçekleştirdiği icraatlara baktığımız zaman yakalamamamız için hiç bir neden yok. Böylece Bartın’dan iki sıfır yapıyoruz inşallah. Diğer ittifaka bir şey kalmıyor diğer ittifak yıkım ittifakı zaten. Bartın’dan onlara oy gitmez. Zannetmiyorum bu kadar yatırıma karşı çıkanlara Bartın halkı itibar etmez Bartın halkı Bartın’ı düşünür. Kendisine seçimden seçime değil iyi günde kötü günde arasında olana bayramda seyranda kendini ziyaret edene oy verir. Biz bu partilerin temsilcilerini hiç sokakta görmedik. Hep biz vardık halkımızın arasındaydık yine arasında olmaya devam edeceğiz. Halkımızın bu güvenini bugüne kadar nasıl boşa çıkarmadıysak yine çıkarmayacağız. İnşallah Yaşar Arslan beyle Ankara’da sizlerin sesi olacağız.”

Arslan: “Koalisyonlar döneminin kabusunu milletimiz hiçbir zaman unutmayacak”

AK Parti 2. Sıra Bartın Milletvekili Adayı Yaşar Arslan ise konuşmasında şunları kaydetti:

 “14 Ağustos 2001 yılında kurulan partimiz 14 ay gibi kısa bir sürede 3 Kasım 2002 yılında tek başına iktidara gelmiş, o günden bugüne tüm zorluklara rağmen 16 yıldır kesintisiz olarak milletimize hizmet etmeye devam etmektedir. Bu nedenle bu dönem içerisinde her alanda gelişen ve büyüyen Türkiye’yi içeride ve dışarıda hazmedemeyenler rakamları eğip bükerek yapılan çalışmaları yok saymaktadırlar. Bugün Ak Parti’nin 16 yıllık icraatlarını eleştirenlerin aslında vicdanlarıyla konuşmadıkları herkesçe bilinmektedir. Onların yönetimde olduğu yılları, koalisyonlar döneminin kabusunu milletimiz hiçbir zaman unutmayacaktır. Çünkü ülkemiz bu dönem içerisinde çok büyük bedeller ödemiş, özellikle 90’lı yıllar boyunca hem siyasi hem ekonomik istikrarsızlıklarla boğuşmuştur.

“Çok büyük adımlar atıldı”

Milletimiz 10 yılda sadece IMF ye 27 milyar doları aşan rakamlarla borçlandırılmış ve geleceği ipotek altına alınmıştır. Siyasi istikrarsızlıklarla yorgun düşen milletimiz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevindeki icraatlarıyla tanıdığı, o dönemin yaşanamaz olan İstanbul’unu 4 yılda yaşanır bir hale getiren Recep Tayyip Erdoğan'a umut bağlamış, onun ve dava arkadaşlarının 14 Ağustos’ta kurduğu Ak Parti’yi 14 ay gibi kısa bir sürede, yapılan ilk genel seçimlerde tek başına iktidara getirmiştir. 3 Kasım 2002’de iktidara gelen partimiz vesayet döneminin zorlukları içerisinde bir taraftan millete hizmet etmiş diğer tarafta ise hak ve özgürlükler alanında çok büyük adımlar atmıştır. Demokratikleşme adımlarından rahatsızlık duyan vesayet odaklarının 2008 yılında devreye girmesiyle açılan kapatma davasını, partimize ve milletimize kurulan tüm tuzakları yine milletimizin duasıyla atlatan partimiz, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yeniden büyük bir kararlılıkla yoluna devam etmiştir. 2013 yılının Mayıs ayı geldiğinde 11 yıllık iktidarımız sonrasında ülkemizin sıyası ve ekonomik istikrarı sağlanmış, özellikle koalisyon dönemlerinin IMF ye açtığı 27 milyar doları ödeyerek milletimizin ve ülkemizin geleceğini güvence altına almıştır. 16 yıldır milleti ve ülkesi için, gecesini gündüzüne katan Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti Grubuna teşekkür ediyorum. Ülkesi ve milleti için kendisini feda eden böyle bir lidere yol arkadaşı olmaktan onur ve gurur duyuyorum.

“AK Parti bir dava hareketidir”

Mensubu ve bir neferi olmaktan onur duyduğum AK Parti bir dava hareketidir. Ben de bu dava yolculuğunda 6 yıl teşkilat mensubu ve 4.5 yıl boyunca Bartın İl Başkanlığı görevini yürütmüş bir kardeşinizim. Görev yaptığım süre boyunca 2010 Anayasa referandumu, 2011 genel seçimi, 1 yerel seçim ve 2014 Cumhurbaşkanlığı seçim süreçlerini hep birlikte yaşadık ve girdiğimiz her seçimde teşkilatlarımızın özverisi ve Sayın Milletvekilimizin de gayretleriyle her seçimde Bartın’da oylarımızı arttırmayı başaran bir teşkilat olduk. 2002 yılından bugüne, teşkilatlarımızda görev almış il baş kanlarımız ve tüm teşkilat mensuplarımızı özveri ve gayretlerinden dolayı bir kez daha yürekten teşekkür ediyor, ebediyete irtikal edenlere de Allah’tan rahmet diliyorum.

“‘Bismillah’ diyerek çalışmalarımıza başlayacağız”

24 Haziran seçimlerinin gündeme gelmesiyle birlikte, seçim takvimi içerisinde partimize müracaat eden ve her biri birbirinden değerli 17 arkadaşımızdan, genel merkezimizce yürütülen titiz ve kapsamlı çalışmalar sonucunda 1.Sıra Yılmaz Tunç 2. Sıra Yaşar Arslan olarak açıklanmıştır. Ben de bu görevi almış olmanın sorumluluğunu ve onurunu yaşamaktayım. 24 Mayıs günü Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla yapılan aday tanıtım toplantımızın ardından, bugün burada sayın bakanımız Faruk Özlü’nün de katılımlarıyla Bartın halkımıza vereceğimiz güçlü bir mesajla bir kez daha ‘bismillah’ diyerek çalışmalarımıza başlayacağız.

“2-0 için var gücümüzle çalışacağız”

24 Haziran seçimleri ülkemizin geleceği açısından çok büyük önem taşımaktadır. Dış güçlerin ülkemiz üzerindeki hain planları artık açıkça görülmektedir. 30 gün boyunca şahsım ve milletvekilimiz olmak üzere tüm teşkilatımızla birlikte var gücümüzle çalışarak kazanacağımız 2 milletvekilinin müjdesini 24 Haziran akşamı inşallah hep birlikte Sayın Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz.”

Kalaycı: “Hedefimiz 2 adayımızı da Ankara’ya göndermek”

Bartın’daki hedeflerinin AK Partili 2 milletvekili adayını da Ankara’ya göndermek olduğunu kaydeden AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı da şu ifadelerde bulundu:

 “24 Haziran 2018 seçimlerinin mazlum ve mağdur coğrafyalara, Türkiye’mize, Bartın’ımıza ve partimize hayırlı olmasını diliyorum.  Tabii bugünkü toplantımıza aday tanıtım programı dedik. Fakat bizim adaylarımızı herkes tanıyor. Bir adayımız Milletvekilimiz, Bartın’ımızın Ankara’daki gururu, dostum, arkadaşım ve kardeşim Sayın Yılmaz Tunç’tur. Diğer adayımız Bartın’ımızın tanıdığı 4,5 yıl il başkanlığı yapmış, dürüst, efendi ve beyefendi kişiliğiyle gönüllerimize taht kurmuş olan Yaşar Arslan abimizdir. İnşallah hedefimize iki değerli adayımızla ulaşacağız. Türkiye’mizin beka seçimidir. İslam’ın son kalesi Türkiye’mizin geleceğinin seçimi olduğuna inanıyorum. Allah için, partimiz için ve Türkiye’miz için kanımızın son damlasına kadar çalışmalıyız.

“İkinci hedefimiz yüzde 74 oy oranı”

 Bugün birlik günüdür. Bugün dirlik günüdür. Bugün beraber olma ve kucaklaşma günüdür. Bugün bu toplantımızla birlikte adaylarımızla seçimin startını veriyoruz. Bizim tek hedefimiz 2-0 yapmaktır. Allah’ın izniyle biz 24 Haziran akşamı 2-0’ı yakalayacağız. Buna inanalım ve bu amaç doğrultusunda çalışalım. Seçimlerde yüzde 74’ü yakalamamız lazım. Plaka kodumuz olan bu sayıya ulaşmamız gerekiyor. Aziz milletimize güveniyorum. Bu seçim sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımızın karşısına Bartın 2 milletvekili ile Bartın gelsin. İl Başkanı olarak isteğim budur. Sayın Cumhurbaşkanımız sizlere selam gönderdi. ‘2-0’ı istiyorum’ dedi. İnşallah hep birlikte bizler için kefenini giymiş olan lidere yakışır bir sonuç elde ederiz. Adaylarımıza ve teşkilatımıza güveniyorum. Başarılar diliyorum.”

Aday tanıtımında Turhan Kalaycı, Faruk Özlü’ye Bartın’a özgü tel kırmadan yapılan tepsi hediye ederken  tanıtımın sonunda adaylar Bakan Özlü’yle birlikte poz verdi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam