SGK personeli iftarda buluştu

Bartın Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü Ramazan dolayısıyla verdiği iftarda personeliyle bir araya geldi. SGK İl Müdürü Ekrem Öztekneci iftarda yaptığı konuşmada “Sosyal Güvenlik Kurumu olarak misyonumuz, değişen sosyal güvenlik ihtiyaç ve risklerine karşı toplumu güvence altına alarak güvenilir, kaliteli ve yenilikçi bir anlayışla sürdürülebilir sosyal güvenlik hizmeti sunmaktır” derken İsrail’in Filistin’e yönelik zorbalığını ve şiddetini de kınadı.

SGK personeli iftarda buluştu Güncel

Bartın Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü Ramazan dolayısıyla verdiği iftarda personeliyle bir araya geldi. Müdürlük binasında düzenlenen iftara SGK İl Müdürü Ekrem Öztekneci başta olmak üzere İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yavuz Selim Kapancı, Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Adnan Arslan, Aile ve  Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin ve SGK personeli katıldı. kuran-Kerim tilavetinin yapıldığı ve duaların edildiği iftarda konuşan Müdür Öztekneci, “Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde; birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirdiğimiz bu güzel iftar sofrasında bizleri buluşturan Cenab-ı Hakk’a şükrediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Ayrıca Sayın Bakanımız Jülide Sarıeroğlu ve Kurum Başkanımız Sayın Cevdet Ceylan’ın selamlarını ve iyi dilek temennilerini iletmekten büyük memnunluk duyuyorum. Peygamberimizin duasıyla, Ramazan'ımızı hakkıyla idrak etmemizi, niyetlerimizden ve gayretlerimizden sorumlu olacağımız bilinciyle hareket edeceğimiz bir şuura, daha fazla sahip olmamıza vesile olmasını diliyorum” dedi.

“Misyonumuz sürdürülebilir sosyal güvenlik hizmeti sunmaktır”

Herkesin mutlaka sosyal güvenlik sistemine dahil olmak zorunda olduğunu kaydeden Öztekneci şöyle devam etti:

“Biliyorsunuz sosyal güvenlik, anayasal bir hak ve çalışmaya başlayan herkes kanunen mutlaka sosyal güvenlik sistemine dâhil olmak zorunda. İşverenler de gerek kendisini gerek yanında çalıştırdığı kişileri sosyal güvenlik kurumuna bildirmek zorundadır. Sosyal Güvenlik Kurumu olarak misyonumuz, değişen sosyal güvenlik ihtiyaç ve risklerine karşı toplumu güvence altına alarak güvenilir, kaliteli ve yenilikçi bir anlayışla sürdürülebilir sosyal güvenlik hizmeti sunmaktır. Dolayısıyla güvenceli çalışmak hepimizin hakkı ve dayanışmanın güzel bir ürünü. Sosyal güvenlik sisteminin devamını sağlamak, yaşlandığımızda veya bir kaza geçirdiğimizde bu kaynaktan yararlanabilmek hepimiz için büyük bir değer.

“İsrail’in Filistin’e yönelik zorbalığını ve şiddetini kınıyoruz”

Türkiye 2023 vizyonunda dünyadaki ilk on ekonomisi arasına girmeyi hedeflerken, herkesin sosyal güvence içinde olması elbette çok önemli. SGK olarak, kadim değerlerimize, her ortamda, her ne şekilde olursa olsun sahip çıkmayı, asli vazifemiz olarak gördük. Bu düşünceyle, 2018 Yılı Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında sizlerin de teşrifleriyle iftarımızı beraber açmayı uygun gördük. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ile anıyor ve ailelerine sabır diliyoruz. Gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Dünyanın neresinde, kim tarafından, kime yapılırsa yapılsın ve gerekçesi her ne olursa olsun, her türlü zulmün “insanlık suçu” olduğuna inanıyor ve İsrail’in Filistin’e yönelik zorbalığını ve şiddetini kınıyoruz.”

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam