Yalçınkaya’dan Bartınlılara mesaj var!

24 Haziran erken seçimlerinde partisinden aday gösterilmeyen CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya yazılı basın açıklamasında bulunarak gerek Bartın Belediye Başkanı gerekse CHP milletvekili olarak görev yaptığı süre içerisinde kendisine destek olan Bartın halkına teşekkür etti. Uzun süredir aktif siyasetin içinde yer alan bir kişi olarak bundan sonrada Bartın halkına, Türk milletine, ülkesine ve partisine hizmet edeceğini ifade eden Yalçınkaya Bartın halkından 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin adayı Muharrem İnce’ye destek istedi.

Yalçınkaya’dan Bartınlılara mesaj var! Güncel

24 Haziran erken seçimlerinde partisinden aday gösterilmeyen CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya yazılı basın açıklamasında bulunarak gerek Bartın Belediye Başkanı gerekse CHP milletvekili olarak görev yaptığı süre içerisinde kendisine destek olan Bartın halkına teşekkür etti.  “Yaşanabilir bir Bartın” vaadiyle çıktığı bu yolda Bartın halkına hizmet etmenin onur ve gururunu yaşadığını ifade eden Yalçınkaya Bartın halkına sonsuz teşekkür ederek şu ifadelerde bulundu:

“Bartınlılara sonsuz teşekkür ediyorum”

“Yaşanabilir bir Bartın” vaadiyle çıktığım bu yolda, Bartın Belediye Başkanı ve CHP milletvekili olarak görev yapmanın onuru ve gururunu yaşadım. Bana bu gururu ve onuru yaşattıkları, her zaman yanımda olup katkı sağladıkları ve güvenerek, inanarak,  güç ve destek verdikleri için kıymetli Bartınlı hemşerilerime sonsuz teşekkürü bir borç bilirim. Partimin tercihi, hemşerilerimin teveccühü ile 23 Temmuz 2007’de milletvekili olarak seçilmemin ardından, partimde Parti Meclisi, MYK; TBMM’de Başkanlık Divanı Katip üyesi ve İçişleri Komisyonu üyesi olarak görev aldım. Aldığım her görevde, gece gündüz demeden çalışarak hep ülkeme ve Bartın’a hizmet etme gayreti içerisinde oldum.

“Tüm vatandaşlarıma kapımı ve gönlümü hep açık tuttum”

Acısıyla, tatlısıyla dolu dolu olarak geçen yıllar içinde, gücümün yettiği kadar tüm vatandaşlarıma kapımı ve gönlümü hep açık tuttum. Görev yaptığım dönemler boyunca doğruluğum, dürüstlüğüm ve çalışkanlığımla hep Bartın’ın daha çok hizmet alması, Bartın’ın kaybeden değil, hep kazanan, ileri giden, doğası korunmuş, çevresi sağlıklı, daha huzurlu, daha mutlu ve daha yaşanabilir bir kent olması için çaba gösterdim. Çünkü ben, attığım her adımı, yaptığım her hizmeti Bartın’a ve Bartınlılara ödenmesi gereken bir vefa borcu olarak gördüm. Bundan sonra da böyle görmeye devam edeceğim. 

“Bundan sonraki yaşamımı yine hizmet ederek sürdüreceğim”

Uzun süredir aktif siyasetin içinde yer alan bir kişi olarak bundan sonraki yaşantımı da yine Bartınlı hemşerilerime, milletime, ülkeme ve partime hizmet ederek sürdüreceğim. Doğru bildiğim ilkelerim doğrultusunda hareket ederek adalet, emek, demokrasi ve özgürlük mücadelesine parlamento dışında da devam edeceğim. Tüm bilgi ve birikimlerimi, benden sonra gelecek olan arkadaşlarımla paylaşmayı sürdüreceğim. Çünkü ben, ülkemize ve halkımıza hizmet etmenin hiçbir makama ya da mevkiye bağlı olmadığını biliyorum. Halka hizmet etmenin, halkın gönlünde yer almanın ve onların hayır duasını almanın ödüllerin en büyüğü olduğuna yürekten inanıyorum.

“Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı yapmak ülkemizin üzerindeki kara bulutları dağıtmaktır”

Ülkemiz son derece önemli, tarihsel bir dönemden geçerken bugün bizlere düşen en büyük görev, partimizi iktidar, halkımızın umudu Sayın Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı yapmak ve ülkemizin üzerinde dolaşan kara bulutları dağıtmaktır. Bunun için hangi görevde olursak olalım, hep birlikte, çalmadık kapı bırakmadan, bıkmadan usanmadan ülkemiz ve yarınlarımız için durup dinlenmeden yorulmadan çalışmalıyız. Çünkü, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin ayrılmaz birliğine hizmet etmek, doğduğumuz ve üzerinde yaşadığımız toprakların özgür, mutlu ve huzurlu bir ülke olması hepimizin üzerine düşen tarihi bir vazifedir. 

“Daha güzel günlerde buluşmak ümidiyle…”

Milletvekili olarak görev aldığım süre içinde beni destekleyen, sevgi ve dualarıyla yalnız bırakmayan kadirşinas Bartın halkına, gönül dostlarıma, sivil toplum kuruluşlarımızın üye ve yöneticilerine, yerel basın temsilcilerine, muhtarlarımıza, esnafımıza, sanatkarlarımıza ve partililerimize sonsuz teşekkür ediyor, daha güzel günlerde buluşmak ümidiyle en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

 

 

 

           

                                                                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam