Kırşanlı: “Hizmet partisi olacağız”

MHP 1. Sıra Bartın Milletvekili Adayı Orhan Kırşanlı ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette seçim çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kırşanlı şuana Bartın şehir merkezi de dahil 120’ye yakın köyü ziyaret ettiklerini söyledi. Vatandaşların kendilerine olan tepkilerinin çok iyi olduğunu ifade eden Kırşanlı bu seçim Bartın’da birinci parti çıkacaklarına olan inançlarının tam olduğunu kaydetti. “Biz herkesi kucaklayan bir yönetim sergileyeceğiz. A partisi B partisi değil, hizmet partisi olacağız” diyen Kırşanlı göreve geldiklerinde ise ilk icraatlarının Bartın Organize Sanayi Bölgesini genişletmek olacağını açıkladı.

Kırşanlı: “Hizmet partisi olacağız” Güncel

MHP 1. Sıra Bartın Milletvekili Adayı Orhan Kırşanlı ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 24 Haziran erken seçimleri öncesi Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’a nezaket ziyaretinde bulundu. Bartın Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’nun da bulunduğu ziyarette Kırşanlı devam eden seçim çalışmaları ve 25 Haziran’da göreve geldikleri takdirde Bartın’da hayata geçirmek istedikleri projelerle ilgili açıklamalarda bulundu. şuana kadar Bartın şehir merkezi de dahil olmak üzere 120 köyü ziyaret ettiklerini ifade eden Kırşanlı vatandaşların kendilerine olan tepkilerinin gayet iyi olduğunu söyledi.

“Bu seçim birinci parti çıkacağız”

Bu seçim Bartın’dan birinci parti çıkacaklarına olan inancının tam olduğunu ifade eden Orhan Kırşanlı, “Seçim çalışmalarımız şuanda gayet iyi gidiyor. Bartın’da köylerimizin büyük bir kısmını ziyaret ettik. 120’ye yakın köyümüzü ziyaret etmiş bulunuyoruz. Aynı zamanda da şehir merkezinde ziyaretlerde bulunuyoruz. Esnaflarımızla, vatandaşlarımızla görüşüyoruz. Vatandaşlarımızın bize olan tepkileri çok iyi. Böyle giderse bu seçim Bartın’da birinci parti olacağımıza inancım tam. Diğer milletvekili adayları da çalışmalarını tabi ki yapıyordur ama biz onlardan çalışmalarımıza bir ay önce başladık. Bu açıdan biz onlardan biraz daha avantajlı konumdayız. Organize bir şekilde hem kendi hem de teşkilatımızın çalışması devam ediyor” dedi.

“Halk baraj değil, herkesi kucaklayan yönetim istiyor”

Vatandaşların artık barajlar, köprüler değil, herkesi kucaklayan bir yönetim istediğini kaydeden Kırşanlı, “Yaptığımız ziyaretlerden edindiğimiz izlenimlere göre diyebilirim ki vatandaşlarımız artık barajlar köprüler istemiyor. Vatandaşlarımız artık huzur, herkesi kucaklayan bir yönetim istiyor. Hatta geçen gün Yalı’da Belediyemizin düzenlemiş olduğu konserde vatandaşlarımızdan bir tanesi bana geldi “ Her milletvekili adayı bir vaatte bulunuyor. Sizin vaadiniz nedir?” diye bir soru sordu. Biz herkesi kucaklayan bir yönetim sergileyeceğiz. Seçim bir araçtır. 24 Haziran bittikten sonra inşallah biz kazanırsak 25 Haziran’da biz “A partisi B partisi değil hizmet partisi” diyerek sağıyla soluyla kucaklayacak bir yönetim sergileyeceğiz” şeklinde konuştu.

“İlk işimiz Organize Sanayi Bölgesini genişletmek olacak”

25 Haziran’da göreve geldikleri takdirde Bartın’da hayata geçirmek istedikleri projelerle ilgili de açıklamalarda bulunan Orhan Kırşanlı şunları söyledi:

“İnsanların artık istediği huzur, mutluluk, güven. Herkese eşit mesafe ve eşit muamele. Tabi bunun yanında iş imkanı. Özellikle yaşlılar Bartın’da iş imkanı olsun, çocukları Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlere gitmesin istiyor. Bununla ilgili projelerde var zaten. En başta yıllardır devam eden Organize Sanayi Bölgesinin genişletilmesi projesi. İnşallah kazanırsak bu da bizim yapacağımız ilk icraat olacak. Organize Sanayi Bölgesinin biran önce genişletilmesi,  biran önce  fabrikaların kurulması ve gurbetteki hemşerilerimizin buraya gelmesi. Bunun yanı sıra Bartın Irmağı Projesinin revize edilmesi ve ıslah projesinin biran önce bitirilmesi çok önemli. Irmağın temizlenip turizme kazandırılması en büyük projelerimizden bir tanesi.

“Yeni devlet hastanesinde anjiyo ünitesi yok”     

Diğer önemli bir konu da ben buraya ilk geldiğim zamanlarda Bartın Devlet Hastanesinin 1992’de temeli atılmış 2005’te ancak hizmete alınabilmişti. O sıkıntıları yaşayan biri olarak yeni yapılacak Devlet Hastanesinin biran önce verilen süre içerisinde  bitirilmesini sağlamak bizim için çok önemli. Burada sadece hastanenin biran önce bitirilmesi önemli değil. Aynı zamanda iç donanımı yapmakta önemli. Biraz önce bir baş sağlığına gittik. Bir hasta anjiyo için Samsun’a gönderilmiş. Bildiğim kadarıyla da yeni devlet hastanesinde anjiyo ünitesi yok. Tabi seçilip göreve gelirsek hastanemize anjiyo ünitesini ekletmek istiyoruz.

“İl devlet hastanesine entegre ilçe devlet hastaneleri şart”

Sağlıkla ilgili yapmak istediğimiz bir diğer şey ise özellikle devlet hastanesine entegre ilçe hastaneleri kurmak. Çünkü başka türlü ilçe hastanesine gelen hekim o hastane durmuyor geri gidiyor. Bizim 2000’li yıllarda Ulus Devlet Hastanesinde uyguladığımız bir uygulama vardı. Hekimin kadrosu Bartın Devlet Hastanesinde oluyor. Ulus’a ise rotasyonla gidiyor. İlçelere bunu yapmak önemli. Kozcağız’a 4 ana branşta uzman olan yeni bir sağlık merkezi açmak. Hasankadı ve Kumluca’ya 112 istasyonları açmak.

“Bartın’a orman ürünleri tesisleri kurmak istiyoruz”

Bunun dışında Amasra’ya soğuk hava deposu kurup hem balıkçılara 12 ay hizmet verebilecek onların ürünlerini satabileceği bir alan oluşturmak hem de vatandaşların 12 boyunca tüketebileceği bir alan oluşturmak istiyoruz. Bartın orman bölgesi. Bartın neden mobilya üreten bir merkez olmasın? Bunun için burada orman ürünleri üreten tesisler kurmak istiyoruz. Bartın aynı zamanda hayvancılık ve tarım için biçilmiş kaftan. Çimento fabrikasının mesela sıcak suları boşa gidiyor. Bu sular kullanılıp seracılık veya sera çiçekçiliği ilimizde geliştirilebilir.

Akın’dan Bahçeli’ye iftar daveti

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçelinin ilimize gelip gelmeyeceğiyle ilgili şuanda bir netlik bulunmuyor. Çünkü süre çok kısa. Kendisinin programları da çok yoğun. Sayın Belediye Başkanımız kendisini Belediyemizin bir iftar programına davet etti. Belki kendisi bu iftar programına katılabilir. Ama bu konuda da bir netlik şuanda bulunmuyor.

“Yeni çevre yolu Bartın Limanına entegre olmalı”

İlimiz için aslında çok önemli olan bir diğer hususta Bartın Limanına entegre edilmiş yeni çevre yolu. Şehir merkezini trafik yoğunluğundan kesinlikle kurtarmak gerekiyor. Aynı zamanda mevcut çevre yolu da artık iyice şehir merkezi içinde kalmış durumda. Yeni bahsedilen çevre yolu projesi de Bartın Limanına entegre değil. Bu ilimiz için aslında büyük bir sorun teşkil ediyor.

“Yatırımcı hazır, sadece bizi bekliyor”

Bartın’ı Ankaralılar turizm şehri olarak biliyor ama ne yazık ki ilimizde yatılı turist kalmıyor. Genelde gelen turistler ilimizi transit geçiyor. Bizim amacımız buraya gerçekten belki dört ve beş yıldızlı tesislerle konaklayacak turist çekmek. Bartın Irmağını biran önce turizme kazandırmak ve ilimizde mağara turizmi, orman turizmi, deniz turizmi gibi çok yönlü turizmi hayata geçirmek. Burası çünkü turizm şehri. İnsanlar artık deniz turizmi istemiyor. Doğaya açılmak istiyor. Doğayla iç içe yaşamak istiyor. Bartın’ın doğası da bunun için çok uygun. Biz bununla ilgili çok kapsamlı çalışmalar yapacağız. Yatırımcı da hazır. Sadece bizi bekliyor. Sadece biz onlara ön ayak olacağız.”

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam