Belediye geleneksel iftarlarına devam ediyor

Bartın Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayında düzenlenen ve geleneksel hale gelen iftarlar devam ediyor. Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen iftarların Salı akşamki konuğu Belediye Meclis Üyeleri belediye çalışanları ve basın mensupları oldu.

Belediye geleneksel iftarlarına devam ediyor Güncel

Bartın Belediyesince Ramazan aylarında düzenlenen ve geleneksel boyuta taşınan iftar programları her yıl daha geniş kitlelere ulaşıp daha yoğun katılımlarla gerçekleşiyor. Hafta başında basın mensuplarının da davetli olduğu Belediye Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar programına Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, CHP İl Başkanı İlknur Erkan, Milliyetçi Hareket Partisi Bartın Milletvekili Adayı Op. Dr. Orhan Kırşanlı, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye personeli, yerel ve ulusal basın temsilcileri ile çok sayıda öğrenci katıldı. İftar programı öncesinde canlı olarak ilahi dinletileri sunuldu. İlahi dinletileri büyük beğeni kazanırken salonu tamamen dolduran ve salon dışında kurulan masalara da taşan yüzlerce kişi okunan ezan ile birlik ve beraberlik içerisinde oruçlarını açtı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın iftara katılan tüm konuklara teşekkür edip duyduğu memnuniyeti ifade ettiği konuşmasında Ramazan Ayının tüm İslam alemine barış, huzur ve bereket getirmesini diledi.

Akın: “Bu mübarek ayda aynı sofrayı paylaşıyoruz”

Cemal Akın Ramazan vesilesi ile aynı sofrayı paylaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu Ramazan Ayı’nda da sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve dernekler üyelerimizle düzenlemiş olduğumuz iftar programlarında bir araya gelerek bu mübarek ayda aynı sofrayı paylaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Bildiğiniz gibi 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi gerçekleşecek. 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin Türkiye’nin bekası için hayırlara vesile olmasını diliyor, katılımız için teşekkür ediyorum” dedi.

Halktan Akın’a teşekkür

İftar programına katılan yüzlerce kişi daha sonra Belediye Sosyal Tesislerinin bahçesinde çay içerek sohbette bulundu. Davete katılanlar iftar programından dolayı Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’a teşekkürlerini iletip, “Ramazan ayının maneviyatını dolu dolu yaşadığımız bu günlerde böylesi büyük salonlarda bir araya gelmekten oldukça mutlu oluyoruz. Binlere varan her kesimden insan topluluğunun bir araya gelmesi ve bir arada oruçlarını açması gerçekten manevi olarak mutluluk verici. Burada ilimizde öğrenim gören üniversite öğrencilerinin de oruçlarını açmaları ve bizlerle aynı sofraları paylaşmaları ayrı bir mutluluk. Bu manevi mutluluğa vesile olan başta Sn. Başkan Akın’a ve tüm ekibine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam