İşte milletvekili adayları!

AK Parti, CHP, Saadet Partisi, İyi Parti ve MHP milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) verdi. Buna göre AK Parti Bartın 1. Sıra Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç olurken 2. Sıra milletvekili Adayı Yaşar Arslan oldu. CHP’nin Bartın 1. Sıra Milletvekili Adayı Aysu Bankoğlu olurken 2. Sıra Milletvekili Adayı Fahri Özsoy oldu. MHP’nin 1. Sıra Milletvekili Adayı Orhan Kırşanlı, 2. Sıra Adayı Savaş Buyurman olurken Saadet Partisi’nin 1. Sıra Milletvekili Adayı Ünal Yurtbay, 2. Sıra milletvekili Adayı Mücahit Mekeç oldu. İyi Parti’nin de Bartın 1. Sıra Milletvekili Adayı Erhan Aldamaz, 2. Sıra Milletvekili Adayı da Fatma Sinem Özüoklu oldu. Adayların önümüzdeki günlerde sahalara inmesi bekleniyor.

İşte milletvekili adayları! Güncel

Türkiye 24 Haziran erken seçimlerine kilitlenmiş durumda. Seçime bugünden itibaren 1 ay gibi bir süre kalıyor. AK Parti, CHP, Saadet Partisi, İyi Parti ve MHP milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) verdi. Buna göre AK Parti Bartın 1. Sıra Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç olurken 2. Sıra milletvekili Adayı Yaşar Arslan oldu. CHP’nin Bartın 1. Sıra Milletvekili Adayı Aysu Bankoğlu olurken  2. Sıra Milletvekili Adayı Fahri Özsoy oldu. MHP’nin 1. Sıra Milletvekili Adayı Orhan Kırşanlı, 2. Sıra Adayı Savaş Buyurman olurken Saadet Partisi’nin 1. Sıra Milletvekili Adayı Ünal Yurtbay, 2. Sıra milletvekili Adayı Mücahit Mekeç oldu. İyi Parti’nin de Bartın 1. Sıra Milletvekili Adayı Erhan Aldamaz, 2. Sıra Milletvekili Adayı da Fatma Sinem Özüoklu oldu. Bu listelere göre CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya ise listede yer alamadı.

AK Parti’de 18 isim aday adayı olmuştu

Listeler hazırlanmadan önce AK Parti’den  M. Asım Kulak, Hüseyin Manav, Murat Yıldırım, Muhammet Köse, Ahmet Bensiz, Mustafa Yelkenci, Emin Özkan, Yaşar Arslan, Musa Gürüz, Nurzen Çağdaş, Fahri Ustaoğlu, Ahmet Adıyaman, Aydın Ulukaya, Müjdat Gür, Mehmet Yılmaz, Ali Özer, Yasemin Dora Kurtkaya ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç olmak üzere 18 milletvekili aday adayı olmuştu.

Saadet Partisinde 9 aday adayı bulunmuştu.

CHP’de Sezar Karaca, Aysu Bankoğlu ve Fahri Özsoy aday adaylığı başvurusunda bulunan isimler arasında yer alırken Saadet Partisinde de  Ünal Yurtbay, Zehra Gizli, Merve Tuba Ercan, Selami Ünsal, Talha Gizli, Mücahit Mekeç, Ömer Keleş, Emin Titiz ve Fikret Ercan olmak üzere 9 aday adaylığında bulunmuştu.

Vatandaşlar cumhurbaşkanlığı içinde oy kullanacak

 Vatandaşlar 24 Haziran’da hem Cumhurbaşkanlığı için oy kullanacak. Partilerin cumhurbaşkanları adayları çoktan belli. AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı ise Muharrem İnce. Saadet Partisi’nin Adayı Genel Başkan Temel Karamanoğlu. İyi Parti’nin adayı Genel Başkan Meral Akşener ve HDP’nin adayı da eş başkan Selahattin Demirtaş. Bir diğer cumhurbaşkanı adayı da Vatan Partisi’nin lideri Doğu Perinçek. Liderler 24 Haziran’da ilk turda sandıktan çıkabilmek için kıyasıya yarışacak. Bunun içinde lider çoktan meydanlara indi bile. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İyi Parti Lideri Meral Akşener, Saadet Partisi Lideri Temel Karamanoğlu ve Muharrem İnce mitinglere başlayan liderler.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam