Akın ve Kırşanlı’dan site toplantısı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, düzenlediği halk toplantılarıyla vatandaşların talep ve önerilerini mahallelerinde dinlemeye devam ediyor.

Akın ve Kırşanlı’dan site toplantısı Güncel

Başkan Akın son olarak  Başarkon Sitesi sakinleriyle bir araya geldi. Başkan Cemal Akın’a ziyaretlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Bartın Milletvekili Aday Adayı Op.Dr. Orhan Kırşanlı, Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat Yöneticileri ve Aladağ Mahallesi Muhtarı Ali Gökcan eşlik etti. Belediye Başkanı Cemal Akın, mahallelerde bulunan tüm siteler ve tüm meskenlerin belediye hizmetlerinden kesintisiz şekilde faydalanabilmesi için ne gerekirse yaptıklarını belirterek Başarkon Kent sitesinde yaşayan vatandaşlarında belediyeyi ilgilendiren her konuda emirlerine amade olduklarını söyledi.

 Hizmetleri anlattı

Akın açıklamasında “Göreve geldikten sonra tüm mahallelerimizi sık sık ziyaret ettik. Bu sayede vatandaşlarımızın belediyemize gelmesini beklemeden sıkıntıları ve ihtiyaçları yerinde görüp dinleyerek çalışmalarımıza bu doğrultuda yön verdik.  Gerçekleştirmiş olduğumuz bu ziyaretlerde ortaya çıkan en önemli üç sorunun önüne geçmiş durumdayız.  Alternatif su hattının ilimize kazandırılması, Bartın Irmağı’nın kanalizasyondan kurtulması ve doğalgazın gelmesi ile ilimizde ki hava kirliliği seviyesinin azalması konusunda büyük adımlar attık. Bu büyük hizmetlerin yanı sıra ilimizde büyük eksikliğini hissettiğimiz sosyal alanların eksikliğini de Karaçay Piknik Alanı, Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı, Gazhane Kültür Parkı, Kaynarca Yaşam ve Kültür Parkı, Yalı Sevgi Parkı, Aladağ Mesire Alanı gibi projelerimizle gidermiş olduk.  Bu çalışmaları yanı sıra belediyemiz hizmet binalarını da yeniledik.  İtfaiye Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve park ve Bahçeler Müdürlüğü Sera Binalarımızı Sanayi Bölgesi’ne taşıdık. Bu müdürlüklerimiz çok daha iyi şartlar altında ilimize hizmet veremeye devam ediyor. Ayrıca yapmış olduğumuz yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarımız ile kentimize daha modern bir görünüm kazandırmaya devam ediyor.  Hükümet Caddesi, Şadırvan Caddesi, Davut Fırıncıoğlu Caddesi, İskele Caddesi, Yalı Tersane Caddesi, Bülent Ecevit Caddesi, Kavaklı Caddesi, Su Terazisi Caddesi, Hendekyanı Caddesi ve Su Terazi Caddesi sil baştan yenilerek çok daha güzel bir görünüme kavuşturuldu.  Ayrıca geçtiğimiz yıl İnkumu Tatil Beldemizde yapılan altyapı çalışmalarının ardından üstyapıda da köklü değişikler yapılarak bu güzel tatil bölgemizi de çok daha güzel bir hale getirdik. Bu çalışmalarını da hiç borç almadan Bartın Belediyesi’nin öz sermayesi ile gerçekleştiriyoruz.   Bizlerin tek gayesi ilimizi daha yaşanılabilir daha güzel bir yer haline getirmek. Halkımızın beklentilerinin bilincindeyiz. Bu beklentilere en güzel şekilde cevap verebilmek için tüm eleştirilere açığız ve her öneriye kulak veriyoruz. Katılımız ve misafirperverliğiniz için teşekkür ediyorum”  dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam