Hastane polikliniklerinde sıra verme uygulaması başladı

Sağlık İl Müdürü Dr. Dursun Koç, Bartın Devlet Hastanesinde yoğunluğun önüne geçmek ve hastan mağduriyetinin önüne geçmek amacıyla bundan sonra hastalar için saat 09.00’a kadar tüm polikliniklerden sıra verme uygulaması başlatıldığını söyledi.

Hastane polikliniklerinde sıra verme uygulaması başladı Güncel

Sağlık İl Müdürü Dr. Dursun Koç, Bartın Devlet Hastanesinde yoğunluğun önüne geçmek ve hastan mağduriyetinin önüne geçmek amacıyla bundan sonra hastalar için saat 09.00’a kadar tüm polikliniklerden sıra verme uygulaması başlatıldığını söyledi. Koç konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bartın Devlet Hastanesi ilimizin tek hastanesi olup hastalarımızın tamamı hastanemizde takip ve tedavileri yapılmaktadır. Hastanemiz başvurularının yüzde 35 MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) üzerinden randevu alarak geçekleşmektedir. Başvuruların yüzde 64 ise sabah 08.00 ile 09.00 arasında alınmaktadır. Hastaların yoğun olarak başvurduğu bu saatlerde yoğunluğun önüne geçmek ve hasta mağduriyetini önlemek amacıyla saat 09.00’a kadar tüm polikliniklerden sıra verme uygulaması başlatılmıştır. Hastanemizde saat 09.00’a kadar polikliniklerde ki 70 bilgi işlem görevlisi tarafından hem bankolardan kayıt için sıra verilmektedir. Medyada çıkan haber sonrası durum hastane yöneticilerimiz tarafından tekrar değerlendirilmiş ve kısmi yoğunluğun köylerimizden gelen hastalarımızın randevu almadan sabah erken saatlerinde gelmeleri sonucunda hastaneye girişte ki yoğunluktan kaynaklandığı tespit edilmiştir” dedi.

Ana branş polikliniklerinde mesai uzatımı

Aynı zamanda hastanede tüm ana branşlarda saat 16.00 dan 18.00’e kadar mesai uzatımının yapıldığını ifade eden Koç, “Bankodaki yoğunluk birkaç dakika ile sınırlı olup bununla ilgilide gerekli yönlendirme personeli ile sorun çözülmüştür. Poliklinik bilgi işlem personelinden sıra alma oranımızı artırmak için yapılan bilgilendirmeler haricinde hastanemiz girişlerine bilgilendirme ilanları asılması planlanmış ve tasarım aşamasına gelinmiştir. Geçmişte ki hastaneye başvuru oranımızla bugün ki başvuru oranını kıyasladığımızda 3,7 katlık bir artış oranının olduğu görülmektedir. Hasta mağduriyetinin oluşmaması hastanın doktora ulaşımının sağlanması amacıyla hastanemizde mesai uzatması uygulaması mevcuttur. Saat 16.00 dan 18.00’e kadar tüm ana branşlarda poliklinik hizmeti verilmektedir. Hastanemize başvurusu bulunan hastalarımızın gün içinde tamamının muayeneleri yapılmaktadır. Yeni hekimlerimizin atamaları yapılmış olup görevlerine başlamaktadırlar. Halkımızın sağlığı her şeyin üzerindedir. Eksik olan alanlarla ilgili mevzuat dahilinde tüm önlemler alınmaya devam edilmektedir. Biliyoruz ki bizim insanımız her şeyin en iyisine layıktır. Bu gayret ve inançla çalışmalarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam