CHP’den alternatif 19 Mayıs töreni

CHP Bartın Teşkilatı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla alternatif tören düzenleyerek Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk koydu. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bartın Şubesi, Eğitim ve Bilim İş Görenleri Sendikası (Eğitimiş) ve İBEV’in de çelenk sunduğu törende konuşan CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan “Hiç kimse unutmasın ki milletimiz 24 Haziran günü tam demokrasiyi kurmak için sandıkta bir büyük adım daha atacak, egemenliğine sahip çıkacaktır” dedi.

CHP’den alternatif 19 Mayıs töreni Güncel

CHP Bartın Teşkilatı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla alternatif çelenk sunma töreni gerçekleştirdi. Cumhuriyet Meydanındaki törende CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan, Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, CHP Milletvekili Aday Adayları Sezar Karaca, Fahri Özsoy, partililer, ADD Bartın Şubesi Başkanı Yavuz Alpay, Eğitim ve Bilim İş Görenleri Sendikası Bartın Şubesi Başkanı Ender Yeğen, IBEV temsilcileri ve vatandaşların bulundu. Törende CHP İl Başkanı Erkan, ADD Şube Başkanı Alpay, Eğitimiş Şube Başkanı Yeğen ve İBEV’i temsilen Hüseyin Bankoğlu, Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Erkan: “19 Mayıs özgür ve bağımsız yaşama mücadelesidir”

CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan törende yaptığı konuşmada şu ifadelerde bulundu:

“Ulusal Kurtuluş Savaşının önderi, Cumhuriyetimizin banisi büyük Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesini başlatmak için Samsun’a çıktığı 19 Mayıs günü kaderimizi değiştiren ve yolumuzu aydınlatan bir gün olarak sonsuza kadar hatırlanacaktır. Halkımızın bu topraklarda özgür ve bağımsız yaşama iradesinin simgesi olan 19 Mayıs geçmiş bir gün değil, bu gün hala devam eden bir sürecin başlangıcıdır. 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkanlar bu ülkede kimsenin tutsağı veya kulu olmadan, özgür ve bağımsız yaşama mücadelesini başlattılar.

“Bu mücadele bugün de devam ediyor”

Bu mücadele bugün de devam ediyor. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olacağı tam bağımsız Türkiye’yi kurma davasının ilk adımı 19 Mayısta Samsun’da atıldı. Bu yolculuk Cumhuriyetle güçlendi, tam demokrasi ile taçlanacaktır. Hiç kimse unutmasın ki milletimiz 24 Haziran günü tam demokrasiyi kurmak için sandıkta bir büyük adım daha atacak, egemenliğine sahip çıkacaktır.”

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam