Yalçınkaya: “Gençlik ülkemizin geleceğidir”

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramını kutladı. Yalçınkaya, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin kendilerine armağan edilen bugünün önemini daima idrak edeceklerine ve kendilerine emanet edilmiş olan güzel vatanımıza ve Cumhuriyetimize var güçleri ile sahip çıkacaklarına tüm kalbimle inanıyorum” dedi.

Yalçınkaya: “Gençlik ülkemizin geleceğidir” Güncel

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramını kutladı.19 Mayıs’ın tarihin altın sayfalarına yazılan destanın adı olduğunu ifade eden Yalçınkaya, “Binlerce yıldır hür ve bağımsız yaşamış olan aziz milletimiz; Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkışıyla birlikte başlattığı Milli Mücadele ile kendisine esaret zincirinin vurulamayacağını, boyunduruk altında bir yaşamı asla kabul etmeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir. 19 Mayıs, sadece yüce milletimizin değil, bütün mazlum milletlerin mücadele azimlerinin ateşlendiği bir gün olarak tarihin altın sayfalarına yazılan destanın adıdır” dedi.

“Gençlik ülkemizin geleceğidir”

Gençliğin ülkemizin geleceği olduğunu kaydeden Yalçınkaya şöyle devam etti:

“Büyük Önderimiz, “Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” diyerek Türk İstiklalini ve Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmekle Türk Gençliğini görevlendirmiştir. Yüce Atatürk’ün işaret ettiği üzere; gençlik ülkemizin geleceğidir.

“Gençliğimiz güzel vatanımıza sahip çıkacaktır”

Türk Gençliği başta olmak üzere, büyük bedeller ödenerek kurulmuş olan vatanımıza ve Cumhuriyetimize yönelen her türlü tehdide bugün de canımız pahasına karşı koymak, Atamızın bizlere bıraktığı mirasına yaraşır bir biçimde davranmak ve onun güvenini boşa çıkarmayan bir tutum sergilemek hepimize düşen ortak görev ve tarihi sorumluluğumuzdur. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin kendilerine armağan edilen bugünün önemini daima idrak edeceklerine ve kendilerine emanet edilmiş olan güzel vatanımıza ve Cumhuriyetimize var güçleri ile sahip çıkacaklarına, devletimizi dünyanın önde gelen ülkeleri arasında daha üst noktalara taşıyacaklarına ve milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefine ulaştıracaklarına tüm kalbimle inanıyorum.

“Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmetle anıyorum”

Bu duygu ve düşüncelerle 99 yıl önce Samsun’a çıkışı ile bağımsızlık mücadelemizi başlatan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, rahmet, saygı ve şükranla anıyor, ulusumuzun bağımsız ve özgür yaşama kararlılığının bir göstergesi olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı yürekten kutluyor, tüm vatandaşlarımıza selam ve saygılarımı sunuyorum.”

 

                                                                           

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam