Tunç’tan, Karaköy’e Aile Sağlığı Merkezi müjdesi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Merkez Karaköy Aile Sağlığı Merkezinin proje çalışmalarının tamamlandığını belirterek, önümüzdeki günlerde yapım ihalesini gerçekleştireceklerini ve 8 hekim kapasiteli Aile Sağlığı Merkezinin 4 katlı, bin 300 metrekare kapalı alana sahip olacağını söyledi.

Tunç’tan, Karaköy’e Aile Sağlığı Merkezi müjdesi Güncel

Milletvekili Tunç, Bartın’a iktidarları döneminde çok sayıda sağlık yatırım gerçekleştirdiklerini belirterek, 20 Ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Ulus ilçe hastanesi, Amasra ilçe hastanesi, Bartın Devlet hastanesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi yeni blok, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, Arıt, Kumluca, Hasankadı, Kozcağız, Kayadibi, Kurtköy, Kızılelma, Ellibaş, Kaşbaşı ve Tekkeönü Aile Sağlığı Merkezleri, Merkez 4 nolu Aile Sağlığı Merkezi, Merkez Halk Sağlığı Laboratuvarı, yeni yoğun bakım ve acil servislerini Bartın’a kazandırdıklarını söyledi.

Amasra hastanesi tamamlanmak üzere

Amasra İlçe Hastanesinin yapımını tamamlamak üzere olduklarını belirten Milletvekili Tunç, Bartın il merkezinde 12 Aralık 2017 tarihinde yapım ihalesi gerçekleştirilen Bartın 400 yataklı Devlet Hastanesi’nin yapımına başlanmak üzere olduğunu, yaklaşık maliyeti 198 milyon lira olan bu büyük yatırımın KDV hariç 158,8 milyon liraya ihale edildiğini belirterek, hastanenin yapımının tamamlanması ile çok büyük maliyetli bir kamu yatırımını daha Bartın’a kazandırmış olacaklarını söyledi.

Tunç’tan teşekkür

400 yataklı Devlet Hastanesinin yanı sıra,  8 Aile Hekimi kapasiteli Karaköy Aile Sağlığı Merkezi,  Aladağ Sağlıklı Yaşam Merkezi ile Merkez TOKİ Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık İstasyonunu da Bartın’a kazandıracaklarını, TOKİ Aile Sağlığı Merkezinin 28 Mart tarihinde ihalesinin yapıldığını açıkladı. Milletvekili Tunç, “400 yataklı Bartın devlet hastanesi ve diğer sağlık yatırımları için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a ve Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan’a teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam