Yurtbay’dan iktidara İsrail eleştirisi

Saadet Partisi Bartın Milletvekili Aday Adayı Ünal Yurtbay, iktidarın miting yapma kararını eleştirdi. Yurtbay, seçim çalışmalarını yürüttükleri karargâh başkanlığında yaptığı açıklamada “İsrail sadece güçten anlar, yaptırımdan anlar. Yaptırımlara ihtiyaç var!” dedi.

Yurtbay’dan iktidara İsrail eleştirisi Güncel

Saadet Partisi Bartın Milletvekili Aday Adayı Ünal Yurtbay, iktidarın miting yapma kararını eleştirdi. Seçim çalışmalarını yürüttükleri karargâh başkanlığında yaptığı açıklamada Yurtbay, Son zamanlarda gelişen olaylara karşı AK Parti iktidarının haline bir bakın! Sadece kınamakla yetiniyorlar. Protesto sadece dillerinde var. Miting tertip ediyorlar. Soruyorum kime karşı tertip ediyorsunuz bu mitingi? Siz doğru düzgün bir politika belirlemediğiniz için, biz bir miting tertip edecektik ama sizin kararınıza karşı biz bu karardan vazgeçtik. İktidarlar miting tertip etmez, iktidarlar icraat yapar” dedi.

“İsrail yaptırımdan anlar”

İsrail’in sadece yaptırımdan anlayacağını vurgulayan Ünal Yurbat şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz haftalarda hükümetin Enerjiden Sorumlu Bakanı, İsrail ile olan münasebetleri geliştirecek bir anlaşmayı imzaladı. Siz şimdi o anlaşmayı rafa kaldıracak mısınız? İsrail'in bugüne kadar önünü açan onlarca karar aldınız. Hangisini sonlandıracaksınız? Buna karşı çıkıp miting yapıyorsunuz. İsrail sadece güçten anlar, yaptırımdan anlar. Yaptırımlara ihtiyaç var. Tekrar söylüyorum iktidar miting yapmaz, icraat yapar.

Kudüs’ün tamamı bizimdir”

Önce Kudüs'ün tamamının; orada yaşayan Filistinlilerin ve bütün İslam Âleminin kalbinde başkent olarak kabul edildiğini artık dünyaya haykırın istiyoruz. Ama biliyoruz ki uygulanan politikalarla bunu gerçekleştiremezler. Bugün Kudüs'ün yüzde 15'i Filistinlilerin, yüzde 85'i kimin? Kullanılan ifadelere baktığımızda yüzde 85'ini İsrail'e terk ettikleri açıkça görülüyor.

“İsrail terör devletidir demekle olmuyor”

İktidarlar icraatlarıyla konuşurlar. Hükümete yeniden sesleniyorum; büyükelçiyi çekmek yetmez! İsrail'i ayakta tutan anlaşmaları rafa kaldırmalısınız. İsrail ile münasebetleri ciddi manada durdurmalısınız. İsrail'i Ortadoğu'da 1 numaralı dost ilan edip, kamuoyunun önüne çıktığınızda “İsrail bir terör devletidir” demekle olmaz bu işler. O zaman biz çıkar sorarız; “Sizin terör devletiyle ne alakanız var?” “Niye bir terör devletiyle diplomatik münasebet içerisindesiniz?” Biz eğer biz miting yapsaydık hükümeti ciddi yaptırım kararları almaya zorlayacaktık. İsrail Devleti bundan rahatsız olacaktı. Bu mitingi hükümet yaptığı için, şu anda İsrail emin olun çok rahat. Çünkü hükümetin yapacağı miting ile ciddi tepkilerin önü kesiliyor. Biz icraat bekliyoruz, laf değil!” 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam