AŞEVİ HİZMETE GİRDİ

Her yıl Ramazan ayında Bartın’daki ihtiyaç sahiplerine iftar ve sahur vakitlerinde yemek dağıtan Bartın Belediyesi Aşevi bu yıl da ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek ulaştıracak. Aşevi, bu yıl bin 650 kişiye hizmet verecek. Bartın Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından ihtiyaç sahiplerine her gün 3 çeşit yemek götürülecek. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, vatandaşların aşevinde kuyruk oluşturmasını istemedikleri için yemekleri sefertaslarıyla ihtiyaç sahiplerinin evine kadar bıraktıklarını söyledi.

AŞEVİ HİZMETE GİRDİ Güncel

Bin 650 kişiye sıcak yemek

Her yıl Ramazan ayında Bartın’daki ihtiyaç sahiplerine iftar ve sahur vakitlerinde yemek dağıtan Bartın Belediyesi Aşevi bu yıl da hizmete girdi. Belediye Sosyal Tesislerinde hizmet veren Aşevinde bu Ramazan Ayı boyunca her  gün 3 çeşit yemek hazırlanacak ve her gün bin 650 kişiye iftar ve sahur vakitlerinde yemek ulaştırılacak. 8 personelin çalıştığı aşevinde yemekler 2 araçla vatandaşların evlerine kadar dağıtılacak. Aşevinin yanı sıra bu Ramazan ayında 3 bin kişiye koli şeklinde gıda yardımında da bulunacak.

Her gün 3 çeşit yemek hazırlanacak

Aşevinin açılışını gerçekleştiren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, vatandaşların aşevinde kuyruk oluşturmasını istemedikleri için yemekleri sefertaslarıyla ihtiyaç sahiplerinin evine kadar bıraktıklarını söyledi. Aşevinde her gün 3 çeşit yemek hazırlanacağını ifade eden Akın, şöyle konuştu:

Bartın Belediyemize ait Aşevinde Ramazan ayı boyunca her gün 3 çeşit yemek hazırlanacak. Ve yine her gün bin 650 kişiye yemek dağıtılacak. Aşevinde 8 personelimizle hizmet vereceğiz ve 2 araçla vatandaşlarımızın evlerine kadar dağıtım gerçekleştireceğiz. Personelimizin başında İtfaiye Müdürümüz Mustafa Kanmaz bulunuyor. Çelik sefer taslarıyla yemeklerimizin dağıtımını yapıyoruz. İhtiyacı olan ailelerimize her akşam düzenli olarak bunu göndereceğiz.

3 bin kişiye gıda yardımı

Tabi ihtiyacı olan ailelerimiz bize başvuru yapıyor. Gerek muhtarlık evraklarıyla gerekse bizim yaptığımız araştırmalar sonucunda bu hizmeti onlara ulaştırmaya çalışıyoruz. Ayrıca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza muhtarlıklardan getirdikleri evraklarla yine gıda yardımında da bulunuyoruz. 3 bin koli şeklinde gıda dağıtımımız var. Biz sadece görevimizi yapıyoruz. Halkımızın dertlerine, sıkıntılarına derman olmaya çalışıyoruz. Halkımıza afiyet olsun.

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir”

Aşevinde çalışan kardeşlerimize de teşekkür ediyorum. Ayrıca aşevinde sunduğumuz hizmetlerde bize yardımda bulunan hayırsever vatandaşlarımızda var. Ayni ve nakdi yardımlarda da bulunuyorlar. Biz ihtiyaç sahibi ailemizin kalmamasını arzu ediyoruz. Bu ailelerimize biz sahip çıktığımız gibi vakıflar, Valiliğimizde sahip çıkıyor. Biz “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” diyoruz. Bu Ramazan Ayının ve Ramazan Bayramının tüm Müslüman alemine hayırlara vesile olmasını ve dünyaya barış getirmesini temenni ediyorum.”

Cemal Akın açıklamanın ardından sefertaslarına ilk yemeği koydu.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam