Yalçınkaya, Ramazan Ayını kutladı

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya bir mesaj yayımlayarak Bartınlıların Ramazan ayını kutladı. Yalçınkaya mesajında “Ramazan ayı berekettir, birlik ve beraberliktir, dostluktur, yardımlaşmadır, dayanışmadır” dedi.

Yalçınkaya, Ramazan Ayını kutladı Güncel

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya bir mesaj yayımlayarak Bartınlıların Ramazan ayını kutladı. Ramazan ayının berekettir, birlik ve beraberlik olduğunu ifade eden Yalçınkaya, “Dayanışma ve yardımlaşmanın sembolü ve kardeşlik bağlarımızı daha da güçlendireceğimiz, iyilik ve güzelliklerin, paylaşımların yoğun olarak yaşandığı bir Ramazan ayını daha hep birlikte karşılamanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Ramazan, sadece oruç tutmanın ve ibadet etmenin değil, aynı zamanda yokluk çeken insanların halini anlamak için sunduğu fırsatlar bakımından yardımlaşmanın daha bir anlam kazandığı, gönül kapılarımızın açıldığı, dil, din, ırk zengin-fakir, genç-ihtiyar, kadın-erkek ayrımı yapmadan insanların birbirlerine daha fazla sevgi ve saygıyla baktıkları ve millet olarak bütünleşmenin en güzel örneğinin sergilendiği bir aydır. Bu anlamıyla, Ramazan ayı berekettir, birlik ve beraberliktir, dostluktur, yardımlaşmadır, dayanışmadır” dedi.

“Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeliyiz”

Ramazanın ayında toplumsal huzura, birlik ve beraberliğe daha çok dönmemiz gerektiğini belirten Yalçınkaya şöyle devam etti:

“Ramazan ayı, millet olarak birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin daha da pekişmesine ihtiyacımızın olduğu bugünlerde en çok ihtiyacını duyduğumuz karşılıklı anlayış, bir arada huzur içinde yaşayabilme kararlılığı ve etrafımızda yaşanan sorunları hep birlikte ortadan kaldırılabilmesi için bir fırsatı da sunmaktadır. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek, yüzümüzü toplumsal huzura, birlik ve beraberliğe daha çok dönmeli, daha eşit ve mutlu bir toplum için, yoksul ve yoksun olan kardeşlerimizin yaralarını daha çok sarıp sarmalamalıyız.

“Vatandaşlarımızın huzur içinde olduğu bir Ramazan diliyorum”

Sonsuz nimetlerle var edilmiş olan dünyamızda, herkesin eşit olduğuna inanmak ve olanaklardan eşit olarak yararlanmak bizim dinimizin de bir gereğidir. Bu Ramazan ayında işçilerin, asgari ücretlilerin, emeklilerin, dar gelirlilerin, çiftçilerimizin, yoksullarımızın boynu bükük gezmediği, daha eşit ve mutlu bir toplumun temellerini atmak ve bunu yılın tamamına yaymak başta biz siyasetçiler olmak üzere tüm toplumun görevi olduğu bir kez daha hatırlanmalıdır.  Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan ayının manevi ikliminin tüm insanlığı kuşatmasını, milletimize ve tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyor, umutların canlandığı, tüm vatandaşlarımızın huzur ve refah içerisinde oldukları bir Ramazan ayı geçirmemiz temennisiyle,  tüm hemşerilerime sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum.”

 

           

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam