Müftülükten Çocuk Şenliği

İl Müftülüğü 4-6 yaş Kur’an kursları öğrencileri için Çocuk Şenliği düzenlendi. 151 çocuğun katıldığı şenlikte çocuklar hem gönüllerince eğlendi hem de yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sergiledi.

Müftülükten Çocuk Şenliği Güncel

İl Müftülüğü 4-6 yaş Kur’an kursları öğrencileri için Çocuk Şenliği düzenlendi. Gazhane Kültür Parkı’nda yapılan şenliğe çok sayıda çocuk ve ailesi katıldı.  Şenlikte çocuk oyun grupları oluşturularak, stantlar kuruldu. Ayrıca çocukların bir yıl boyunca yaptıkları çalışmalar sergilenirken yüz boyama etkinlikleri yapıldı. Alanda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulan stantta ise diş sağlığının önemiyle ilgili bilgiler verildi. Çocuklar palyaço ile gönüllerince eğlenirken unutulmaz bir gün yaşadılar.

Bu yıl ilki yapıldı

Bartın İl Müftülüğü Şube Müdürü Mahmut Semiz  şenlikle ilgili  “Bu yıl ilk defa çocuklarımıza çocuk şenliği yapmayı düşündük. 4-6 yaş Kur’an kurslarımızda kış dönemi boyunca okuyan evlatlarımız var şu an burada. İl genelinde 151 adet bu kurslarımızda okuyan çocuğumuz var. Kur’an-ı Kerim öğrenen, değerler eğitimi alan öğrencilerimiz var. İstedik ki lokal manada her kurs değil de şenlik havasında tüm çocuklarımız eğlensinler. Bir yılın yorgunluğunu üzerlerinden atsınlar. Moralleri motivasyonları yerine gelsin. Öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğreticilerimiz bir araya gelsinler. Bir kaynaşma havasında olsun istedik. Bunun ilkini gerçekleştiriyoruz. Şişme kaydıraklarımız var burada. Bir yıl boyunca çocuklarımızın yaptıkları resimler ve diğer çalışmalar burada ki sergilerimiz de sergilenecek. Canlı ilahilerimiz olacak. Diş sağlığı standımız mevcut burada. Palyaço etkinliğimiz oldu. İşin özeti Bartın’da ki 4-6 yaş kuran kurslarında eğitim gören çocuklarımız bugün gönüllerince eğlenecekler. Amacımız buydu inşallah bunu gerçekleştirmek için gayret gösteriyoruz ”dedi.

Hedef 500 öğrenci

İl Müftü Vekili İhsan Yazıcıol ise  “Bir sene boyunca 4-6 yaş gurubu Kur’an kurslarımızda yavrularımız eğitimlerini aldılar. Şu anda da şenlik olarak bunu değerlendirme aşamasındayız. Yavrularımız öğrendiklerini hayatları boyunca tatbik edeceklerdir. Vatanlarına ve milletlerine hayırlı birer evlat yetiştirmek üzere çok önemli bir yaş olan 4-6 yaş grubuna Milli Eğitim Müdürlüğümüzün katkısı, Sn. Valimizin özel desteği ile ve Diyanet İşleri Başkanlığı şu anda 150 olan öğrenci sayımızı inşallah 500’e çıkarmayı hedefliyoruz. Daha çok fırsatlar sunarak, ailelerinde mutluluğunu çoğaltmak istiyoruz. Hatasız ve kazasız geçen bu senemizi bugün tamamlamış olacağız. Eğlence ve yaptıkları el işi becerileri stantlarda yer alacak. Halkımız öğrencilerimizin bu çalışmalarını görecek ve bu reklamımız olacak. Bundan sonra 4-6 yaş grubunda daha çok talep bekliyoruz. Yaz Kur’an kurslarımız Ramazan Bayramından sonra hemen başlayacak . Çocuklarımıza bir sene boyunca gördükleri örgün eğitimden sonra daha geniş olarak manevi kapsamda, Kur’an eğitimi, ahlak, maneviyat, Peygamber efendimizin hayatı ve milli manevi değerlerimiz anlatılacak. Vatana ve millete hayırlı bir nesil yetiştirmek üzere yaz Kur’an kurslarımıza tüm yavrularımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.  

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam