Bartın listede yine birinci

Bartın İl Müftülüğü Şube Müdürü Mahmut Semiz, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2017 Yılı Yaz Kur’an Kursu İstatistik Raporunun yayınlandığını açıkladı. Semiz, Bartın’ın geçen yıllarda olduğu gibi 2017’de de 12 bin 729 öğrenci ile listede birinci sırada yer aldığını söyledi.

Bartın listede yine birinci Güncel

Bartın İl Müftülüğü Şube Müdürü Mahmut Semiz, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2017 Yılı Yaz Kur’an Kursu İstatistik Raporunun yayınlandığını açıkladı. Bartın’ın geçen yıllarda olduğu gibi 2017’de de 12 bin 729 öğrenci ile listede birinci sırada yer aldığını ifade eden Semiz, Bartın  olarak büyük bir başarıya imza attıklarını söyledi. Semiz, “İl Müftülüğümüze Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından 2017 yılı Yaz Kursları Raporu adı altında kitapçık gönderildi. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda raporu memnuniyetle karşıladık. Bartın ili olarak Türkiye’de hedef kitle oranına göre birinci sıradayız. Yüzde 55 oranında bir katılımla ilk sırada yer aldık. Bu bizler için büyük bir onur ve gurur vesilesidir. Önceki yılarda da ilk sıralarda yer alıyorduk. Bu başarımızı devem ettirdik” dedi.

“Bu yıl ki kurslarımız 8 hafta olacak”

Mahmut Semiz Yaz kurslarının çok verimli ve yoğun katılımlı bir şekilde gerçekleştiğini kaydederek “Yaz kurslarımız çok verimli ve yoğun katılımlı bir şekilde Bartın’ımızda 2017 yılı itibariyle gerçekleşti. 12 bin 729 öğrencimiz 2017 yılında eğitim aldılar. Diğer illere baktığımızda biz 2013 yılından buyana bu başarımızı devam ettiriyoruz. Aynı başarıyı 2018 yılında da devam ettirme gayreti içerisindeyiz. Yaz kurslarımız 25 Haziran 2018 tarihinde başlıyor. Bununla ilgili gerekli tedbirlerimizi aldık. Hocalarımızla gerekli toplantılarımızı yaptık. Kurslar öncesinde de seminerlerimizi gerçekleştireceğiz. Bu yıl ki kurslarımız 8 hafta olacak. 25 Haziran’da başlayıp, 17 Ağustos’ta tamamlanacak. Ben tüm öğrencilerimizi, gençlerimizi, çocuklarımızı bu kurslarımıza davet ediyorum. Biz 2018 yılında da aynı başarıyı elde edeceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam