Yalçınkaya : “Annelerimiz, hayatımızın her gününde başımızın tacıdır”

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya pazar günü kutlanacak olan Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm annelerin Anneler Gününü kutladı. Yalçınkaya mesajında, “Annelerimiz, hayatımızın her gününde başımızın tacıdır” dedi.

Yalçınkaya : “Annelerimiz, hayatımızın her gününde başımızın tacıdır” Güncel

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya pazar günü kutlanacak olan  Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm annelerin Anneler Gününü kutladı. mesajın Yalçınkaya şu ifadelere yer verdi:

 “Hayatın her alanında etkin bir biçimde yer almanın uğraşını veren kadınlar, aynı zamanda annelik gibi hayati bir sorumluluğu da üstlenmişlerdir.  Dünyanın en güzel ve en masum duygusu hiç şüphesiz ki anneliktir. Anneler, taşıdıkları bu büyük sorumlukla, çocuklarının geleceği için hiç yılmadan ve usanmadan sonsuz sevgi, hoşgörü ve şefkatle çalışırlar. Ulus olarak verdiğimiz Kurtuluş Savaşı’nda evladını sırtına bağlayarak cephelere koşan, kağnılarla cephane taşıyan analarımız, bağımsızlık mücadelesinde erkeklerle yan yana, omuz omuza savaşmıştır.  Cumhuriyet’in temellerini atan yürekli ve cesur Türk kadınları, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dünyada hiç bir milletin kadını ‘Ben Anadolu Kadınından fazla çalıştım. Milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu Kadını kadar emek verdim,’ diyemez !”  veciz sözüyle ifade ettiği gibi, tam bağımsız ve ulus devletimize kavuşmamızın ardından vermiş oldukları emeklerle saygının, asaletin ve cesaretin ölümsüz simgesi olmuşlardır.

“Annelerimiz, hayatımızın her gününde başımızın tacıdır”

Annelerimiz, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, yüreklerindeki sınırsız sevgi ve sabırlarıyla sadece Anneler Günü’nde hatırlanan değil, hayatımızın her gününde başımızın tacıdır. Hayattaki ilk öğretmenimiz, ilk arkadaşımız ve karşılık beklemeden bize emek veren annelerimizin, ülkemizin her alanda ilerlemesi, kalkınması ve çağdaşlaşması yolunda önemleri büyüktür.

Büyük Önderimiz Atatürk, iyi bir anne olmanın kadınların en önemli görevi olduğunu hatırlatırken, bunun ancak bilgi ve kültürle başarılabileceğini vurgulamış ve şöyle demiştir: “Zaman ilerledikçe, ilim geliştikçe, medeniyet dev adımlarıyla yürüdükçe hayatın, asrın bugünkü gereklerine göre evlât yetiştirmenin güçlüklerini biliyoruz. Anaların, bugünkü evlâtlarına vereceği terbiye eski devirlerdeki gibi basit değildir. Bugünün anaları için gerekli özellikleri taşıyan evlât yetiştirmek, evlâtlarını bugünkü hayat için faal bir uzuv haline koymak, pek çok yüksek özelliği şahıslarında taşımalarına bağlıdır. Bu sebeple kadınlarımız hatta erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha çok bilgili olmaya mecburdurlar. Eğer hakikaten milletin anası olmak istiyorlarsa böyle olmalıdır”             

“Tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum”

Bugün, annelerimiz ve anne adaylarımız, Büyük Önderimizin sözlerinde ifade edilen onurlu sorumlulukla kendilerini yetiştirmeli ve geliştirmeli laik, demokratik, bilimsel düşünceye inanan bir nesil yetiştirmek için çocuklarıyla el ele çağdaşlık yolunda kararlılıkla yürümeye devam etmelidirler. Bizler de annelerimizin bize verdiği emeğin karşılığını dürüst, adil, ilkeli ve ülkesi ve ulusu için yararlı bireyler olarak ödemeli ve yine aynı değer ve ilkeleri kendi çocuklarımıza aktarmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin bağımsızlığı birliği ve bütünlüğü uğruna verilen mücadelelerde, evlatlarını vatan uğruna kaybeden acılarını yürekten p aylaştığım annelerimizin mübarek ellerinden öper, yemeyip yediren, giymeyip giydiren, ağlatmayıp ağlayan annelere açlığın, zulmün ve gözyaşının olmadığı huzur ve mutluluk dolu yarınlar diler, tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam